Ödem atıcı maydanoz kürleri sağlık açısından ne kadar güvenli?

Genelde sağlıklı kişilerde ödem gözlenmez. Ancak, uzun süre oturmak, hareketsiz yaşam tarzı, tuz ve tuzlu gıdaların sıklıkla tüketilmesi, regl ve hamilelik dönemi hormonal değişiklikler, steroid kullanımı ödeme neden olabilir.

Gıdalardaki sahteciliği nasıl önleriz?

Balın sahte, zeytinyağının karışık olduğundan yani yiyeceklerin hileli oluşundan, gıdaların aslına uygunluğundan şüphe duymayan var mıdır?

Bence herkes evine gittiğinde ilk iş olarak mutfağına girmeli!

Seçimlerden seçimlere koşuyor ülkemiz. Öyle ki başımız dönmüş durumda. Oysa her geçen gün sorunlarımız katlanarak büyüyor. Üzerimize üzerimize geliyor her şey. Tarım ve hayvancılık sektörü uçurumun kenarında… Kan kaybediyor ve ölmek üzere!

Süt üreticisi batıyor

Süt üreticisi temmuz ayından bu yana zor günler yaşıyor. İşin içinden çıkamaz hale gelmiş durumda. Devletin desteklediği bu sektör, yine devlet tarafından enteresan bir şekilde görmezden geliniyor.

Zeytinyağı için yeni bir söylem geliştirmeliyiz!

Tarımsal ürünler, her geçen gün daha stratejik hale gelirken, ürünlerin konumlanması da önemini artırıyor. Türkiye, coğrafi olarak Akdeniz kuşağında olmanın avantajlarını farklı ürünlerle kullanıyor. Ancak bunu dünyaya anlatmada sorun yaşıyor.

Yaz bunları!

Şemsettin amcanın ve Hatice ablanın kaygılarını gıdada rant peşinde koşan büyük holding politikalarına esir edersek, bu ah ile yediğimiz her lokma boğazımızda düğümlenecektir.

Farkında Olalım – Bilinçli Kullanalım

Dünya Sağlık Örgütü tarafından alınan karar ile 18 Kasım’ın içinde yer aldığı hafta Dünya’da “Antibiyotik Farkındalık Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bununla birlikte Avrupa düzeyinde ise 18 Kasım “Antibiyotik Farkındalık Günü” olarak devam etmektedir. Antibiyotik farkındalığı yaklaşımının en önemli parçası kuşkusuz “Antimikrobiyal Direnç” kavramıdır.

Güçlü prebiyotik ‘ELMA‘

Sonbahar mevsiminin en faydalı meyvelerinden elmanın güçlü bir prebiyotik olduğunu biliyor muydunuz?

Yazarlar

4,802BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
366TakipçilerTakip Et
466TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.