Ana Sayfa Beslenme

Beslenme

Şimdi O Diyeti Sessizce Fırlat Ve Yaşamaya Devam Et!

2018 Yılında, en etkili 50 feministten biri seçilen Virgie Tovar’ın, Şişmanlık Hakkımız isimli kitabı artık Türkiye’de.

Uzmanından güvenli süt tüketimi uyarısı

Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. U. Tansel Şireli, tüketicilerin sağlıklarını korumak için ısıl işlem uygulanmış pastörize veya UHT sütleri tercih etmeleri konusunda uyardı.

Covid-19 pozitif hastalar karantinada nasıl beslenmeli?

Ülkemizde yeni vaka sayıları gün geçtikçe artarken karantinadaki Covid-19 hastalarının doğru beslenmesi ve tükettikleri besinlerin niteliği büyük önem taşıyor.

Antalya’da çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Çölyak hastaları için başlattığı glutensiz gıda desteğine kent merkezi ve ilçelerde devam ediyor.

Sağlıklı beslenmenin anahtarı; kuru baklagiller

Uzmanlara göre pandemi sürecinde bağışıklığı korumanın ve güçlendirmenin en iyi yolu doğru beslenmeden geçiyor. Ancak doğru beslenme uygulamaları belli yaş kategorileri için değişkenlik gösteriyor. Peki, farklı yaş grupları bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli?

Gazlı içecek: Kilo, şeker, depresyon

Gazlı içeceklerin aşırı tüketimi bir dizi sağlık problemine yol açıyor. Prof. Dr. Y. Birol Saygı, “Gazlı ve şekerli içecekler obezitenin önde gelen nedenlerinden biridir. Dahası, aşırı kalori alımı, kalp hastalığı ve diyabetle ilgili bir dizi semptom olan kilo almaya ve metabolik sendroma yol açıyor” diyor.

İncirin son demleri…

Yazın tatlı mı tatlı meyvelerinden olan ve lezzetli olduğu kadar sağlığımıza da birçok fayda sağlıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz, artık son demlerini yaşayan incirin faydalarını anlattı, iki lezzetli incir tatlısı tarifi paylaştı.

Sağlığınız için kaliteli bitki çaylarını tüketin

Neden bitki çayları tüketmelisiniz? Kaliteli çay ne demektir? Açıkta satılan çay hazırlamada kullanılan bitkiler sağlıklı mı? Poşet kağıdı zararlı mı? Prof. Dr. Ekrem Sezik anlattı.