Ana Sayfa Beslenme

Beslenme

Ofiste atıştırmalık ve ikramlara dikkat

Diyetisyen Sibel Mumcu, çalışanlarda görülen en önemli sorunun, işe yetişme telaşı yüzünden kahvaltıyı atlamaları, çok geç yapmaları ya da sağlıksız seçimlerle kahvaltıyı geçiştirmeleri olduğunu belirtiyor.

7 Adımda Selülitlere Savaş Açın

Kadınların kurtulamadığı cilt problemlerinin başında selülit geliyor. Selüliti ortadan kaldırmak için ise birkaç basit yöntem var. Diyetisyen Melda Demiröz, 7 adımda selülitten kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Karbonhidratın irade ile imtihanı

Dengeli karbonhidrat alımı vücudu korurken, aşırı tüketimi de vücuda onarılmaz yaralar açabilecek kadar tehlikeli... Bu değerli besin kaynağının zeka ile imtihanı da her daim tartışmaya açık...

Narı yoğurtla tüketin, bağışıklığınızı güçlendirin!

Lezzetinin yanı sıra flavanoidler, C vitamini, A vitamini ve folat içeriğinin yüksek olması güçlü bir bağışıklık sistemi için önem taşıyan narı, mevsim salatalarınızın üzerine ekleyerek veya ara öğünlerde bir kase yoğurdun içine ilave ederek öğünlerinizin besin değerini arttırabilirsiniz.

Vücuda direnç katan besinleri renklerinden tanıyın

Kışı hasta olmadan atlatmak için vücut direncini artıran besinleri daha çok tüketmek gerek. Peki, bu besinler hangileri ve hangi gıdalar vücuda nasıl bir destek sağlıyor? Üstelik bu gıdaları tanımanın çok kolay bir yolu da var; renkleri…

Çocuklar için prebiyotik liflerin çoklu sağlık yararları var

Prebiyotik içerikler çocukların sağlığını da uzun vadede iyileştirir, çünkü bağırsak sağlığı üzerinde iç savunma artırıcı etkisinin yanı sıra kalsiyum emilimine ve böylece kemik yoğunluğuna yardımcı olur ve doygunluğu düzenler, böylece kilo yönetimine yardımcı olur.

Karın bölgesindeki yağlardan 8 adımda kurtulun!

Bel çevreniz kalınlaştı mı? Kilo vermenize rağmen karın bölgenizdeki yağlardan hala kurtulamadınız mı? Kilo sorunu olsun veya olmasın karın bölgesindeki yağlanma birçoğumuzun ortak derdi.

Güçlü bir bağışıklık için yoğurt tüketin

Yoğurt zengin mineral ve vitamin içeriği sayesinde günlük beslenmemizde sağlığa faydaları ile öne çıkıyor. Türk mutfağında çok önemli bir yeri bulunan yoğurdu bebeklik döneminden itibaren her yaştan insan rahatlıkla tüketebiliyor.