Ana Sayfa Coronavirüs

Coronavirüs

Evden çalışırken yapılan 6 hata

Pandemi dönemi dolayısıyla devam eden evden çalışma zorunluluğu, beraberinde uyulması ve sadık kalınması gereken zorunlulukları getiriyor. Bu zorunlulukların ihmal edilmesi ise fizyolojik ve psikolojik açıdan birçok sorunun doğmasına neden oluyor.

Pandemi ile mücadelede önemli bir sorun: ‘bilgi fazlalığı’

Binlerce hekimi online platformda buluşturan SolunumDijital’in en önemli gündem maddelerinden biri Covid-19 pandemisi oldu. Göğüs hastalıkları ile ilgili tüm konuların ele alındığı kongrede Prof. Dr. Selma Metintaş, Covid-19 pandemisine ilişkin infodemi (bilgi fazlalığı) yaşandığını belirtirken, bu soruna karşı kanıta dayalı bilginin önemini vurguladı.

İş göremezlik raporunu artık filyasyon ekipleri verecek

Covid 19 hastalarının ve temaslılarının karantinada bulundukları süreç içinde gereken raporları Filyasyon ekipleri tarafından verilecek.

Covid-19 pozitif hastalar karantinada nasıl beslenmeli?

Ülkemizde yeni vaka sayıları gün geçtikçe artarken karantinadaki Covid-19 hastalarının doğru beslenmesi ve tükettikleri besinlerin niteliği büyük önem taşıyor.

Koronavirüs kaygısıyla baş etmenin ipuçları!

Pandeminin günlük yaşantımıza getirdiği kargaşa bir yana, şu an yaşadığımız belirsizlik durumu günden güne endişelerimizi arttırıyor. Virüsü kapma, hastalanma ve sevdiklerimize bulaştırma; başlıca kaygılarımız arasında yer alıyor. Peki, bu endişe ve kaygılarımızla nasıl başa çıkacağız? İşte ipuçları…

Hekim Yardımlaşma Sandığı kuruldu

Motivasyon kaybına uğradıklarını söyleyen Koronavirüs savaşçısı doktorlar, kaybettikleri meslektaşlarının ailelerinin yanında olabilmek için Hekim Yardımlaşma Sandığı‘nı kurdu.

Kimya Mühendislerinden dezenfektan uyarısı!

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı F. Mehlika Koç uyardı: “Kişisel sağlığımız açısından dezenfektanlar yalnızca su ve sabuna erişim sağlayamadığımız zaruri durumlarda kullanılmalıdır.”

Aile hekimlerinden “ek ödeme” tepkisi

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu: “Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından ‘ek ödeme’ ile ilgili yapılan açıklamada halen haklarımızın gözetilmediğini görüyoruz. Emek ve çabalarımızın görmezden gelinmesini kabul etmiyoruz”.