12.8 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Bileşenler

Çevresel sorunlarla ilgili endişe gıdada satın alma alışkanlıklarını etkiliyor

Tüketicilerin yüzde 60’ı yiyecek ve içeceklerinin çevre üzerindeki etkisine duyarlılık gösteriyor.

Organik gıda talebi salgın sürecinde yükselişe geçti

Koronavirüs salgını, daha sürdürülebilir ve organik gıdalara olan talepte dev bir artışa neden oldu. Artık, tüketiciler her zamankinden daha fazla etik ve sağlıklı seçimler yapmak istiyor.

Innovation Awards: Plant-based innovation takes centre stage

At Fi Europe CONNECT 2020, show organiser Informa Markets announced the winners of the Fi Europe Innovation Awards and the Startup Innovation Challenge for their groundbreaking offerings during virtual award ceremonies held on 1 December and 2 December. Plant-based and alternative ingredients took centre stage in both awards, with winners presenting solutions for healthier plant proteins, fungal-derived food colorants and edible coatings for fruit and vegetables, among many other cutting-edge innovations.

Temiz etiketli uygulamalar için çözünebilir pirinç nişastası

Fonksiyonel gıda bileşeni üreticisi BENEO, yeni ürünü, prejelatinize fonksiyonel doğal pirinç nişastası Remypure S52 P’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Cargill’den müşterilerine 7/24 emtia bilgisi sağlayan dijital mobil uygulama

Cargill, küresel emtia fiyatlarına ve sektörel bilgilere gerçek zamanlı ulaşımı sağlayan Market Intelligence (MiApp) mobil uygulamasını, Türkiye’deki müşterilerinin kullanımına da açıyor.

50 milyon TL yatırımla helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor

Uyguner Deri ve Jelyap, yaklaşık 50 milyon TL'lik yatırımla kurdukları Gelner ile Balıkesir’de helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor. Yeni fabrikada üretimin yüzde 90’ının ihracata yönelik olacağı bildirildi.

Gıda aromasına 20 milyon dolar yatırdı

Koku kimyasalları üreticisi Seluz, 20 milyon dolarlık ilave bir yatırımla gıda aroması üretim tesisi kurdu.

Fırınlanmış ürünlerde temiz etiket ve ötesi

'Temiz etiket‘ teriminin henüz net bir tanımı olmamakla birlikte, genellikle yapay bileşen içermeyen ve asgari düzeyde işlenmiş yiyecek ve içecekleri ifade ettiği kabul ediliyor.

BENEO’dan 50 milyon Euro’luk yatırım

Fonksiyonel gıda bileşenleri üreticisi BENEO, pirinç nişastasına karşı artan müşteri talebini karşılamak üzere Wijgmaal tesisinin üretim kapasitesinde yüzde 50 artış yapacağını duyurdu. Şirket açıklamasında, 50 milyon Euro değerindeki bu yatırımın, Mart 2022'ye kadar kapasitenin artmasını sağlayacak olan iki aşamalı bir genişleme sürecini kapsadığı belirtildi.

Pakdemirli: “Enzim ihtiyacı yerli ve milli üretimle karşılanacak”

Türkiye'nin ilk Biyoteknoloji Endüstriyel Enzim Üretim Fabrikası olan LİVZYM 'in açılışına katılan Bakan Pakdemirli, Afrika'dan Rusya'ya kadar, bu bölgedeki ilk endüstriyel enzim fabrikası olan tesisin, bundan sonra benzer fabrikaların artmasına öncülük edeceğini söyledi.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.