Ana Sayfa Gıda Bileşenler

Bileşenler

BENEO’dan 50 milyon Euro’luk yatırım

Fonksiyonel gıda bileşenleri üreticisi BENEO, pirinç nişastasına karşı artan müşteri talebini karşılamak üzere Wijgmaal tesisinin üretim kapasitesinde yüzde 50 artış yapacağını duyurdu. Şirket açıklamasında, 50 milyon Euro değerindeki bu yatırımın, Mart 2022'ye kadar kapasitenin artmasını sağlayacak olan iki aşamalı bir genişleme sürecini kapsadığı belirtildi.

Pakdemirli: “Enzim ihtiyacı yerli ve milli üretimle karşılanacak”

Türkiye'nin ilk Biyoteknoloji Endüstriyel Enzim Üretim Fabrikası olan LİVZYM 'in açılışına katılan Bakan Pakdemirli, Afrika'dan Rusya'ya kadar, bu bölgedeki ilk endüstriyel enzim fabrikası olan tesisin, bundan sonra benzer fabrikaların artmasına öncülük edeceğini söyledi.

Pirinç nişastası ve hindiba kökü lifli yeni organik bileşenler

BENEO, hindiba kökü lifi ve pirinç nişastası içeren ürün portföyünün iki yeni organik çözüm ile genişletildiğini duyurdu. Şirket, organik vaksi pirinç nişastası, Remyline O AX DR ve organik hindiba kökü lifi Orafti®Organic'i içeren yeni ürünlerini piyasaya çıkardı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 3 endüstriyel enzimin üretimi için onay verdi

6 yıl önce biyoteknoloji ile ilgili araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan Livzym Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, "Aspergillus oryzae" kullanılarak endüstriyel "α-amilaz, glukoamilaz ve hemiselülaz" enzimlerinin üretilmesi başvurusu, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı.

Buğday proteininin yükselişi

Bezelye, pirinç ve kanola gibi bitkisel proteinler varlığını hissettiriyor olsa da, buğday proteini 2019'da yeni et alternatifi ürün lansmanlarında en çok kullanılan bitkisel protein oldu. Buğday proteinlerinin popülaritesi, özellikle besleyici ve lezzetli, bitkisel yeni gıda konseptleri oluşturmaya uygun olmasından kaynaklanıyor.

BENEO, ISM’de yeni Şekerleme Koleksiyonunu tanıtıyor

BENEO, bu yıl Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası Şekerleme Fuarı - ISM'de şekersiz şekerlerin bir derlemesi olan en yeni Şekerleme Koleksiyonunu tanıtacağını duyurdu.

Etikette şeker uyarısı için kanun teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, hazır ambalajlı gıdaların ambalajlarında, anlaşılabilir ve görülebilir şekilde, gıdada kullanılan şekerin miktarı ile elde ediliş kaynağının belirtilmesinin zorunlu hale getirilmesi, bu zorunluluğa uymayanlar hakkında idari para cezası verilmesi hususunda yasa teklifi verdi.

Almanya hazır gıdalarda şeker, tuz ve yağ oranını azaltmaya hazırlanıyor

Almanya’da gıda üreticileri ile Tarım Bakanlığı, hazır gıdalardaki şeker, tuz ve yağ oranlarını azaltma konusunda uzlaşmaya vardı. Belirlenen hedeflere 2025 yılına kadar ulaşılması planlanıyor.