3.2 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

Bileşenler

Innovation Awards: Plant-based innovation takes centre stage

At Fi Europe CONNECT 2020, show organiser Informa Markets announced the winners of the Fi Europe Innovation Awards and the Startup Innovation Challenge for their groundbreaking offerings during virtual award ceremonies held on 1 December and 2 December. Plant-based and alternative ingredients took centre stage in both awards, with winners presenting solutions for healthier plant proteins, fungal-derived food colorants and edible coatings for fruit and vegetables, among many other cutting-edge innovations.

Temiz etiketli uygulamalar için çözünebilir pirinç nişastası

Fonksiyonel gıda bileşeni üreticisi BENEO, yeni ürünü, prejelatinize fonksiyonel doğal pirinç nişastası Remypure S52 P’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Cargill’den müşterilerine 7/24 emtia bilgisi sağlayan dijital mobil uygulama

Cargill, küresel emtia fiyatlarına ve sektörel bilgilere gerçek zamanlı ulaşımı sağlayan Market Intelligence (MiApp) mobil uygulamasını, Türkiye’deki müşterilerinin kullanımına da açıyor.

50 milyon TL yatırımla helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor

Uyguner Deri ve Jelyap, yaklaşık 50 milyon TL'lik yatırımla kurdukları Gelner ile Balıkesir’de helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor. Yeni fabrikada üretimin yüzde 90’ının ihracata yönelik olacağı bildirildi.

Gıda aromasına 20 milyon dolar yatırdı

Koku kimyasalları üreticisi Seluz, 20 milyon dolarlık ilave bir yatırımla gıda aroması üretim tesisi kurdu.

Fırınlanmış ürünlerde temiz etiket ve ötesi

'Temiz etiket‘ teriminin henüz net bir tanımı olmamakla birlikte, genellikle yapay bileşen içermeyen ve asgari düzeyde işlenmiş yiyecek ve içecekleri ifade ettiği kabul ediliyor.

BENEO’dan 50 milyon Euro’luk yatırım

Fonksiyonel gıda bileşenleri üreticisi BENEO, pirinç nişastasına karşı artan müşteri talebini karşılamak üzere Wijgmaal tesisinin üretim kapasitesinde yüzde 50 artış yapacağını duyurdu. Şirket açıklamasında, 50 milyon Euro değerindeki bu yatırımın, Mart 2022'ye kadar kapasitenin artmasını sağlayacak olan iki aşamalı bir genişleme sürecini kapsadığı belirtildi.

Pakdemirli: “Enzim ihtiyacı yerli ve milli üretimle karşılanacak”

Türkiye'nin ilk Biyoteknoloji Endüstriyel Enzim Üretim Fabrikası olan LİVZYM 'in açılışına katılan Bakan Pakdemirli, Afrika'dan Rusya'ya kadar, bu bölgedeki ilk endüstriyel enzim fabrikası olan tesisin, bundan sonra benzer fabrikaların artmasına öncülük edeceğini söyledi.

Pirinç nişastası ve hindiba kökü lifli yeni organik bileşenler

BENEO, hindiba kökü lifi ve pirinç nişastası içeren ürün portföyünün iki yeni organik çözüm ile genişletildiğini duyurdu. Şirket, organik vaksi pirinç nişastası, Remyline O AX DR ve organik hindiba kökü lifi Orafti®Organic'i içeren yeni ürünlerini piyasaya çıkardı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 3 endüstriyel enzimin üretimi için onay verdi

6 yıl önce biyoteknoloji ile ilgili araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan Livzym Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, "Aspergillus oryzae" kullanılarak endüstriyel "α-amilaz, glukoamilaz ve hemiselülaz" enzimlerinin üretilmesi başvurusu, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı.

Son Haberler

İthal buğdayın fiyatı rekor kırıyor

Yerli çiftçiye ekmeklik buğday için 1650 lira taban fiyat açıklanırken, TMO elin çiftçisinden 2400 liradan ekmeklik buğday ithal edecek!

İstanbul Ticaret Borsası Gıda Güvenliği Eğitimi Başlıyor

İstanbul Ticaret Borsası’nın daha güvenilir bir İstanbul için başlattığı, gıda sektöründe ürün ve tüketici güvenliği eğitimleri 25 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’te online olarak gerçekleştirilecek açılışla başlıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığından seyyar ekmek satışına ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Bakanlığın “belediyelere ait araçlarla ve belediyelerin kendi büfelerinde-ekmek satışını yasaklayan bir talimat bildirimi/genelgesi olmadığını” kaydetti.