Ana Sayfa Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

1. Gıda Bankacılığı Zirvesi gerçekleştirildi

Dünya kaynaklarının hızla tükenmesiyle insanlığın en önemli sorunları arasında yer alan gıdaya erişim, israfın önlenmesi ve gıda bankacılığı konuları, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) tarafından bu yıl 1'incisi düzenlenen Gıda Bankacılığı Zirvesi'nde masaya yatırıldı.

Runatolia’da Cerebral Palsy Türkiye İçin Koş, 21 Bebeğe Destek Ol

Cerebral Palsy Türkiye’nin “Adım Adım” platformu dahilinde katıldığı yardımseverlik koşularından olan Runatolia Maratonu 3 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleşecek. Maratonun kayıtları 28 Şubat Perşembe günü sona erecek.

Hamileliğin ilk üç ayında enfeksiyonlara dikkat!

Bilhassa gebelik döneminde anne adaylarının bağışıklık sistemi oldukça hassastır. Oluşan üst solunum yolu enfeksiyonları, anne adaylarının bağışıklık sistemini zayıflatarak dolaşım ve solunum yolunda normalde yaşanan sıkıntıları daha fazla hissetmelerine yol açar.

Şirket verilerini bulutta yedeklemenin 9 faydası

Dijital ortamlarda tutulan verilerin gitgide artması, şirketleri yetkisiz erişim ve veri kaybı gibi sorunlarla yüz yüze bırakıyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, bu gibi durumlarda en ideal çözümlerden biri olan bulut veri yedeklemenin şirketler için önemini 9 maddede sıralıyor.

Mazot ve gübre destek ödemeleri yarın başlıyor

2 milyon 126 bin 968 çiftçiye toplam 2,87 milyar liralık 2018 yılı mazot ve gübre desteği ödemelerine yarın başlanıyor.

Mikroplar lösemi riskini azaltabilir

Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) verilerine göre, her yıl 15 yaşından küçük 215 bin çocuğa kanser tanısı konulmakta. Çocuğun erken dönemlerde mikroplarla karşılaşmasının bağışlık sistemini güçlendireceğini söyleyen Prof. Dr. Berrin Pehlivan, ailelere uyarılarda bulundu.

Çin ve AB pazarı açılırsa…

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer, AB ve Çin’in Türkiye’ye kapılarını açması durumunda, 2019 yılında 3 milyar dolar hedefledikleri su ürünleri ve hayvansal mamulleri ihracatının 1 milyar dolar artışla 4 milyar dolara çıkabileceğini söyledi.

Yerel perakende, istihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 2019 yılı istihdam hedeflerini açıkladı. Türkiye genelinde 14 perakende derneğinin çatı örgütü konumunda olan, 3 bin 882 mağazada yaklaşık 70 bin kişiye istihdam sağlayan TPF, 2019 sonuna kadar istihdamda yüzde 5 büyüme hedefliyor.

Yazarlar

4,072BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
358TakipçilerTakip Et
466TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.