Ana Sayfa Haber

Haber

Propolisin sağlığımız üzerine etkileri…

Binlerce yıl önce, eski uygarlıklar tıbbı özellikleri içinde propolis kullandı. Yunanlılar apse tedavisinde, Asurlar, enfeksiyonla savaşmak ve iyileşme sürecinde yardımcı olmak için yaralara ve tümörlere koydu.

Koltuk altı roll-on’u uzun süre kullanmayın

Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğunu ve kadınlarda kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Eser, "Günlük kullanılan deodorantların mümkünse tenimize temas etmesinden, özellikle koltuk altlarına uygulanan roll-onları uzun süre kullanmaktan kaçınmak gerekir” şeklinde konuştu.

Büyük ölçekli şirketlerin borcuna yapılandırma geliyor

Türkiye Bankalar Birliği, banka ve finansal kurumlara 25 milyon TL ve üzerinde kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlere “Finansal Yeniden Yapılandırma (FYY)” uygulamasına başlanacağını duyurdu. Duyuruda, 25 milyon TL’nin altında kredi borcu bulunan küçük ölçekli şirketlerin, onayın alınmasını takiben FYY uygulamasından yararlanabileceği, haklarında iflas kararı bulunan borçluların ise FYY’den yararlanamayacağı bildirildi.

Ergüder: “Kanun koyucu, şekerli, gazlı gıdalara içindeki şeker oranına göre vergi koyarak, bu ürünlere erişimi zorlaştırmalı.”

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliği Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Sağlıklı Yaşam Program Yöneticisi Toker Ergüder: "Kanun koyucu, şekerli, gazlı gıdalara içindeki şeker oranına göre vergi koyarak, bu ürünlere erişimi zorlaştırmalı. Herkesin çok kolay anlayabileceği yeşil, sarı ve kırmızı etiketler ürünlerin üzerine konulmalı. Türkiye bir an önce trans yağları yasaklamalı."

Bakanlıktan iddialara cevap: Türkiye saman ihracatçısı, hayvan varlığı artıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakanlığın politikalarıyla ilgili basında ve sosyal medyada yer alan iddialara, revize ettiği 'Kamuoyunda Gündeme Gelen Asılsız İddialar ve Gerçekler' isimli bir kitapçıkla yanıt verdi.

ATB Başkanı Çondur: “2019-2020 sezonu zeytinyağı rekolte tahmini, sektör adına sevindirici”

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, 2019-2020 sezonu rekolte çalışmaları sonucu açıklanan 224 bin 595 ton rakamının sektör adına sevindirici olduğunu belirtti.

Su Ürünleri Kanununda değişiklik teklifi komisyonda

Su Ürünleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda başlandı.

Gut hastalığı nedir, neden olur? Gut hastalığı belirtileri nelerdir?

Ağrı, şişme, kızarıklık ve ateş gibi belirtiler gösteren gut hastalığı dünya genelinde artış göstermeye devam ediyor. Peki, gut hastalığı tam olarak nedir, ağrı yaratan bu hastalık neden olur ve gut hastalığının belirtileri nelerdir?