Ana Sayfa Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

Uzmanlar “Çocukluk çağı diyabeti”ni konuştu

‘Okulda Diyabet’ programı kapsamında bilinçlendirme buluşmalarının dördüncüsü Eskişehir’de yapıldı. Alanında uzman isimlerle gerçekleşen buluşmaya, çok sayıda öğrenci, veli ve öğretmen katıldı.

Kabuğu bile şifa dolu…

Kış aylarının vazgeçilmezi ve turunçgillerin baş tacı olan mandalina C vitamini başta olmak üzere içerdiği A, B vitaminleri,kalsiyum, lif, potasyum, demir, fosfor ile tam bir sağlık deposu.

Çocuklarda ‘kırmızı’ alarm!

Özellikle düşmeyen yüksek ateş ve yol açtığı içi sıvı dolu kırmızı kabarcıklarıyla anne babaları paniğe sevk eden el-ayak-ağız hastalığı son günlerde giderek artıyor. Bu bulaşıcı hastalıkta genellikle okul, kreş ve kalabalık oyun alanları önemli risk unsurları.

Mustafa Seçkin, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı

Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Harm Goossens’ın yerine; Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mustafa Seçkin atandı.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen’den asgari ücret açıklaması

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen: “Asgari ücret, yatırımları, işsizlikle ve enflasyonla mücadele hedeflerini desteklemeli.”

5 trilyon plastik poşetin geri dönüşüm oranı yüzde 1 bile değil!

Dünya 2018 yılında 5 trilyon plastik poşet tüketti. Bu poşetlerin yüzde 1’inden daha az bir kısmının geri dönüştürüldüğü saptandı.

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı

Garanti Bankası’nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle bu yıl 12. kez gerçekleştirdiği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın kazananları, 28 Kasım Çarşamba günü düzenlenen tören ile açıklandı.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni şehrinizde gerçekleştirmek ister misiniz?

Kasım ayı içerisinde İstanbul’da gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni (SYFF) şehirlerinde gerçekleştirmek isteyenler için Aralık ayında başvurular açılıyor.

Yazarlar

3,934BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
345TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Gıda Işınlama ile Raf Ömrü Stabilitesi ve Ürün Muhafazası

Gıda ışınlama teknolojisi; gıdaların korunması, gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi, gıdalarda raf ömrünün uzatılması için uygulanan, geleneksel yöntemlere alternatif bir gıda muhafazası yöntemidir; zira kimyasal katkı maddeleri, fumigantlar tüketici sağlığına ve güvenliğine zarar verebilmektedir.