Ana Sayfa Haber

Haber

2,6 milyon çalışanın kısa çalışma başvurusu kabul edildi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafında yayımlanan İşsizlik Sigortası Fonu verilerine göre, nisan ayında yaklaşık 2,6 milyon çalışan için toplam 4,1 milyar TL kısa çalışma ödemesi yapıldı. Mart ayında 77 bin 979 kişiye işsizlik maaşı bağlanırken bu sayı nisan ayında 82 bin 490 kişiye ulaştı.

Kan şekeri dengesine dikkat

Üreme Sağlığı ve İmmunolojisi, Kilo Yönetimi Uzmanı Dr. Murat Berksoy özellikle Ramazan Bayramı sofralarında yapacağımız seçimlerin kan şekeri dengemizi olumsuz etkilememesi konusunda...

Pandemiyle birlikte online aktiviteler de rekor kırdı

Müze ziyaretinden, fitness’a kadar farklı online aktivitelere olan ilgi yüzde 68 artarken, bu deneyimler için yapılan harcamalar yüzde 66 yükseldi. Online alışverişin yıldız ürünleri ise kitaplar, mutfak aletleri, puzzle’lar ve saç kesme makineleri oldu.

Havacılıkta küresel zarar 314 milyar dolar

Havayolu şirketlerinin Covid-19 pandemisi kaynaklı zararını küresel ölçekte 314 milyar dolar olarak öngören IATA’nın Nisan 2020 Araştırmasına göre, sektör temsilcilerinin yüzde 86’sı 6 aydan önce toparlanma öngörmüyor. KPMG Türkiye’nin değerlendirmesine göre Covid-19’un etkisi deniz yolu taşımacılığını da benzer bir yükle karşı karşıya bıraktı.

Vissne ile şirketlerin içindeki inovasyon ortaya çıkıyor

Salih Keskin’in CEO’luğunu üstlendiği Vissne, kurumların içindeki inovasyonu ortaya çıkarmak için çalışmalarına başladı. Şirket ilk çalışmayı Başarsoft için gerçekleştirdi, ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı

Dezenfektan ihracatı 10 kat arttı

İKMİB’in verilerine göre, 2019 Ocak-Nisan döneminde 8,6 milyon dolar olan dezenfektan ihracat rakamı bu yılın aynı döneminde 90 milyon dolara çıktı.

KOBİ’lere dijital dünyada hayatta kalma kılavuzu

Günlük alışkanlıklara ve iş hayatına dair birçok değişikliği beraberinde getiren koronavirüs süreci ve sonrasında yapılacak iletişim çalışmaları, her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Dijital alanda KOBİ’lerin sahip olması gereken varlıklar ve çalışmalar ise bu yeni dönemde artık bir gereklilik değil, zorunluluk.

‘EvdeKal’arak Bulgaristan’ı keşfettiler

Bulgaristan’ın resmi yatırım ajansı IPC Bulgaria Ltd, EvdeKal sürecinde zoom uygulaması üzerinden yaptığı toplantılarda 200’ün üzerinde işinsanına Bulgaristan’daki yatırım fırsatlarını anlattı.