Ana Sayfa Haber

Haber

Çin’in büyüme rüyası sona erebilir”

Çin'de Kovid-19 sonrası toparlanmanın yavaş seyrediyor olması 2020 yılı için Çin ekonomisinde daralma beklentisi oluşturuyor. Ekonomi Politikaları Uzmanı Dr. Aziz Hatipağaoğlu, Çin’in yıllardır hedeflediği sürdürülebilir büyüme rüyasının sona erebileceğini açıkladı.

Dünyada iflaslar 2021 sonunda 2019’a göre yüzde 35 artacak

Covid-19 salgınının etkisiyle 2021 sonuna kadar rekor kırması beklenen iflaslarda bu yıl liderliği ABD üstlenecek. 2021 yılında ise Avrupa ve Hindistan’ın iflaslarda başı çekeceği öngörülüyor.

Temmuz ayı ihracatında yüzde 11,5 artış

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bir önceki aya göre yüzde 11,5 artış göstererek 15 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleşen Temmuz ayı ihracatının, 2020 yılının en yüksek ihracat değerine ulaştığına dikkat çekti.

Egeli ihracatçılardan Temmuz’da 1 milyar 193 milyon dolarlık ihracat

Ege İhracatçı Birlikleri’nin Temmuz ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artışla 1 milyar 193 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Sanayi ürünleri ihracatı 679 milyon dolar olurken, tarım sektörlerinin ihracatı 428 milyon dolar oldu.

ATB Başkanı Çandır: “Antalya ekonomisinin en az yüzde 80’i çöktü”

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Temmuz ayı Meclis konuşmasında, Antalya ekonomisinin en az yüzde 80’inin çöktüğünü, bu çöküşün sebebinin de bireysel kararlar ya da tercihler olmadığını vurguladı.

Emtialardaki fiyat düşüşü antrepoları doldurdu

İstanbul Tüccarlar Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Önel, Covid-19 sürecinin hem ithalatı hem de ihracatı küresel düzeyde olumsuz etkilediğini belirterek, “Ekonomik daralmaların yanı sıra nakliye ve liman operasyonları da pandemide sekteye uğradı” dedi.

Beykoz’un Kuşları ve Tabiat Alanları

Beykoz’un kuş varlığını ve doğal alanlarını gözler önüne seren, sayfalarından ilçeye özgü kuşların sesleri yükselen “Beykoz’un Kuşları ve Tabiat Alanları” kitabı yayımlandı.

Bilgen: “20 milyonu aşan aktif icra dosyası var”

Ekonomik gelişmeler konusunda halkın yanlış bilgilendirildiğini söyleyen iş insanı Kazım Bilgen “madem ekonomi bu kadar iyi neden icra dairelerinde 20 milyonu aşan aktif icra dosyası var?” dedi.