Ana Sayfa Gıda

Gıda

Yiyecekleri kışa sağlıklı saklama tüyoları

Sağlıklı tüketim için yiyeceklerin kışa saklanmasında nelere dikkat edilmeli? Hangi gıdalar hangi koşullarda ne kadar süreyle tazelik ve besin değerlerini korurlar?

Küresel gıda fiyatları Temmuz ayında geriledi

FAO Gıda Fiyat Endeksi, Haziran’daki seviyesinden yüzde 1.1 gerileyerek, Temmuz 2019’u ortalama 170.9 puanla tamamladı

5 adımda sağlıklı ev yoğurdu yapımı!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, 5 adımda sağlıklı ev yoğurdu yapmanın püf noktalarını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Karıştırılan kavramlar: Gıda güvenliği, gıda güvencesi ve gıda egemenliği

Gıda güvencesi ifadesi sıklıkla gıda güvenliği ifadesi ile karıştırılmakta veya birbiri yerine kullanılmaktadır. Gıda egemenliği kavramı ise, ne yazık ki pek bilinmemektedir. Bunun bir örneğini de dün Ankara Polatlı’da gerçekleştirilen Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 69. Geleneksel Hasat Bayramı’nda yaşandı.

Ankara’da gıda ve alkol denetimi

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde çeşitli restoran ve eğlence mekânlarında gıda ve alkol denetimi yaptı.

Spor beyanı taşıyan gıda ürünlerinin lansmanında yüzde 29 artış oldu

Innova Market Insights 2018 verileri son iki yılda bir şekilde spor beyanı taşıyan gıda ürünlerinin lansmanında %29 artış olduğunu gösteriyor. Aynı araştırmaya göre spor pazarının 2021 yılında 15 milyar Euro'ya ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bandırma BK’nın yeni isim sponsoru Teksüt oldu

Teksüt, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü’nün resmi isim sponsoru oldu.

Türkiye’den Danone Global Yönetimi’ne önemli atama

Danone Türkiye bünyesinde 2004 yılından bu yana görev yapan Gamze Çuhadaroğlu, “Danone Bitkisel Bazlı Ürünler Global Kıdemli Başkan Yardımcısı” olarak Danone Global Yönetimi’nde görev alacak.