Ana Sayfa Gıda

Gıda

Patates işleyicileri için yeni e-kitap

Taze Patates Paketleyicileri ve COVID-19 Mücadeleleri adlı e-kitap, COVID-19 pandemisi ile yoğunlaşan zorlukları ele alıyor.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden kurban bilgilendirmesi

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, yazılı açıklamasında, kurban kesiminde ve etlerin muhafazasında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Kaya: “Türk kahvaltısını dünyaya tanıtacağız”

İç pazarda perakendede yakaladıkları başarıyı sınır ötesine taşımayı hedeflediklerini söyleyen Kaya Çiftliği Yönetim Kurulu Başkanı Zülfikar Kaya, “En önemli hedefimiz yakaladığımız başarıyı yeni pazarlara ve ihracata taşımak. Türk kahvaltısını dünyaya tanıtacağız” dedi.

Gıda Güvenliği Derneği’nden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban seçimi, sağlıklı kesim, pişirme ve saklama koşulları hakkında pratik bilgiler paylaştı.

Başkan Yavaş’tan “Afiyet Ver” kampanyası

“Mübarek Kurban Bayramı öncesi ‘Afiyet Ver’ adlı yeni bir iyilik hareketi başlatıyoruz” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Halk Ekmek Genel Müdürlüğü’nün Eylül ayından itibaren ihtiyaç sahiplerine konserve şeklinde kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma dağıtımı yapacağını açıkladı. Hayırseverler “afiyetver.com” adresi üzerinden 800 gramlık kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma konservesinin tamamını ya da yarısını satın alabilecek.

Kurban Bayramında gıda güvenliği ve hijyene dikkat!

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, bu yıl koronavirüs salgını gölgesinde kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesinde hayvan kesiminden kurbanlık etlerin buzdolabında saklanmasına kadar bir dizi gıda güvenliği uyarısında bulundu.

TOÇ BİR-SEN: “Yasaklayıcı kanunlar yerine, bilim kurulu kurulmalı”

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, “Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”nin 28, 29 ve 30. Maddelerinin Genel Kurulda kabul edilerek Kanunlaşmasının, toplum zihninde “Gerçekler gizlenmek isteniyor” algısını oluşturacağını belirtti.

BEE’O Yayla Çiçek Balı’na İngiltere’den Altın Madalya

Dünya genelinden bal üreticilerinin en kaliteli ürünlerinin ödüllendirildiği Londra Bal Ödülleri 2020'de, BEE’O Yayla Çiçek Balı ile altın madalyaya layık görüldü.