Ana Sayfa Gıda

Gıda

Coca-Cola İçecek 2019 finansal tablosunu açıkladı

Coca-Cola İçecek’in 2019 yılı satış hacmi 1,3 milyar ünite kasa olarak gerçekleşti. Şirketin net satış geliri %15 yükselerek 12,25 milyar TL’ye ulaştı.

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube: Belediyelerde gıda mühendisleri istihdam edilmeli, hatta ‘Gıda Daire Başkanlığı’ kurulmalıdır!

Halkın alışveriş ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşıladığı pazaryerlerinin birçoğunun açık ve fiziki koşullarının gıda güvenliği açısından yetersiz durumda olduğunu belirten TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu, belediyelerde gıda mühendislerinin istihdam edilmesini, hatta ‘Gıda Daire Başkanlığı’ kurulmasını talep etti.

Ülker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan oldu

Ülker Bisküvi’nin CEO’su Mete Buyurgan oldu. 2013 yılında Yıldız Holding’de Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Buyurgan, 2018 yılından bu yana Yıldız Holding’in atıştırmalık şirketi pladis’in Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Ne Yiyelim Ne İçelim Güveniliri Nasıl Seçelim toplantıları başlıyor.

Çok sayıda sivil toplam örgütü önderinin bir araya gelerek kurduğu Güvenilir Ürün Platformu’nun bilgi kirliliğini önlemek için başlattığı “Ne Yiyelim, Ne İçelim, Güveniliri nasıl seçelim” toplantıları başlıyor.

Ceviz ayıklamada yeni teknoloji

TOMRA Food, Antalya’da düzenlenen Ceviz Türkiye Fuarı’nda kabuklu yemiş endüstrisi için sunduğu çözümleri sektörün profesyonelleri ile paylaştı.

Cargill’e yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye & Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörlüğüne Arzu Örsel atandı.

Narlıdere Slow Food Birliği kuruldu

Narlıdere’nin yerel lezzetlerini markalaştırarak hem Türk hem de Dünya Mutfağına sunmak hedefiyle yola çıkan ve Narlıdere Belediyesi’nin desteğini de arkasına alan Narlıdere’nin gıda sektöründeki yerel dinamikleri, İtalya’dan gelen onayla resmen Slow Food’a üye oldu.

Yeni Yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Üzerine…

Yönetmeliğin ne getirip, ne götürdüğüne bakmak gerekirse; yapılan birçok önemli ufak tefek değişikliğin (Bakanlığın adının güncellenmesi, kapsama gıdalara eklenecek besin ögeleri gibi gerekli olan kimi spesifik maddelerin eklenmesi gibi) yanı sıra, Yönetmelik iki temel değişiklik içermektedir.