Ana Sayfa Gıda

Gıda

Geri dönüşüme katkı evlerden başlıyor

Kaynağında doğru ayrıştırma ile elde edilen geri dönüşüm malzemeleri yeniden üretimde kullanılıyor. Bu nedenle tüketicilerin atıkları türlerine göre ayırmaları büyük önem taşıyor.

Avşar Maden Suyu’na üstün lezzet ödülü

Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute) tarafından düzenlenen organizasyonda, Avşar Doğal Maden Suyu ‘dikkat çeken tat’, Karadut ve Frenk Üzümü Aromalı Maden Suyu ise ‘’çok iyi tat’ kategorilerinde ödül aldı.

Meyve ve sebzeler nasıl yıkanmalı?

Türkiye tuzlu suda bekletilen çileklerin içinden çıkan böcek ve kurtları tartışırken, meyve ve sebzelerin korona günlerinde doğru temizlenmesi çok önemli…

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası: “Siyasi iktidarı, demokrasiye ve TMMOB’nin özerk yapısına saygı duymaya çağırıyoruz.”

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası,Cumhurbaşkanı’nın meslek örgütlerini hedef alan açıklamalarının antidemokratik bir bakış açısının tezahürü olduğunu savundu.

Tayvan helal ürünlerde atağa geçti

Tayvan’ın önde gelen Helal Gıda üreticileri, TAITRA öncülüğünde düzenledikleri online lansman ile sertifikalı yeni ürünlerini tanıttılar. Bu ürünler arasında GDO'suz mısırdan imal edilen popcorn'dan, meyve çaylarına, gıda takviyelerinden, cilt bakım ürünlerine kadar farklı ve zengin yelpazede helal ürün seçenekleri bulunuyor

Körfez ülkeleri Türk böreğini sevdi

Ortadoğu ve Körfez bölgesini Türk mutfağının vazgeçilmezi börekleriyle tanıştıran Pınar Et’in Genel Müdürü Tunç Tuncer, “2020 yılında tüm ihracat pazarlarımızda Pınar markalı börek satışlarımızı yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Pakdemirli: “Süt sektöründe net ihracatçı konumdayız”

Ülkemizden AB ve Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinin de dâhil olduğu toplam 111 ülkeye süt ve süt ürünleri ihracatı yapıldığını ifade eden Bakan Pakdemirli “Süt sektöründe net ihracatçı konumda olan ülkemiz 2019 yılında süt ve süt ürünleri ihracatını, bir önceki yıla göre yüzde 10 artırarak 357 milyon dolara taşımıştır.” dedi.

Beyaz Hayat: Süt

Bugün DÜNYA SÜT GÜNÜ. Süt hakkında neler biliyoruz? Gelin bugün bu bilgilerimizi tazeleyelim.