FAO Gıda Fiyat Endeksi Mayıs 2016’dan bu yana en düşük seviyesinde

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya çapında ticareti yapılan gıda emtia fiyatları, palm yağı ve diğer bitkisel yağlar fiyatlarındaki gözle görülür gerilemeye bağlı olarak Kasım ayında düşüş yaşadı.

Tarlada da yok depoda da yok; rekabet karşıtı eylem de yok!

Türkiye aylardır patates fiyatlarıyla yatıp soğan fiyatlarıyla kalkıyor. Depolar basılıyor, ürünlere el konuluyor. Konuya ışık tutacak önemli bir dayanak noktası olan Rekabet Kurulu’nun hazırladığı ön araştırma raporuna Millî Gazete ulaştı.

Meyve suyu ihracatımız arttı

Türkiye, 2018 yılının 10 aylık döneminde meyve suyu ihracatını yüzde 32’lik artışla 168 milyon dolardan, 222 milyon 489 milyon dolara çıkardı.

TMO’dan nihai tüketiciye nohut ve mercimek satışı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Türkiye geneline yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende nohut ve yeşil mercimek satışlarına başladığını duyurdu.

Akşener: “Stokçuluk, enflasyonun sebebi değil sonucu”

Stokçuluğun, enflasyonun sebebi değil sonucu olduğunu ifade eden İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener, enflasyonun olduğu yerde, stokçuluğun ortaya çıkacağını söyledi. Akşener, fiyat istikrarının sağlanması durumunda bu tür sorunların kalkacağını vurguladı.

Ülker Bisküvi üçüncü çeyrekte 221,9 milyon TL kar açıkladı

Ülker Bisküvi’nin 2018 yılının üçüncü çeyrek net dönem kârı 221,9 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirket bu dönemde ihracat ve yurtdışı faaliyetlerinden elde ettiği atıştırmalık işlerinin cirosunu yüzde 77,8 artırarak büyümesini sürdürdü. Toplam ciro içinde yurtdışı faaliyetlerinin oranı ise yüzde 38,6’ya ulaştı.

Kerevitaş’tan üçüncü çeyrekte 539 milyon TL’lik ciro

Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 539 milyon TL’lik ciro gerçekleştirdiğini bildiren Kerevitaş, 2018’in ilk dokuz ayında ise cirosunu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 10 oranında artırarak 1.8 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu.

Türkiye 153 ülkeye makarna ihraç ediyor

Türkiye, 2018 yılının Ocak – Eylül döneminde 153 ülkeye 409 milyon dolarlık makarna ihraç etti. Makarna ihracatında ilk 10 ülkenin 6’sı ise Afrika’dan… Listenin en başında ise 49 milyon dolarlık ihracatla Angola yer alıyor.

Yazarlar

4,802BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
367TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.