Piyasa

TÜİK, kümes hayvancılığı verilerini açıkladı

Ocak ayında, tavuk eti üretimi 183 bin 713 ton, tavuk yumurtası üretimi 1,8 milyar adet olarak gerçekleşti.

PepsiCo Türkiye’deki altıncı fabrikasını Manisa’da açtı

PepsiCo bugün Türkiye’deki altıncı fabrikasını Manisa’da açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan tesis, 300 kişilik istihdam sağlayacak.

Merkez Bankasından gıda enflasyonu değerlendirmesi

Merkez Bankası, gıda ve alkolsüz içecekler yıllık enflasyonunun 0,55 puan azalarak yüzde 25,11 olduğunu, yıllık enflasyonun işlenmemiş gıdada yüzde 27,09’a, işlenmiş gıdada ise yüzde 23,22’ye gerilediğini, gıda fiyatlarındaki olumlu seyrin yansımalarının lokanta-otel grubunda izlendiğini açıkladı.

Tetra Pak İzmir Fabrikası yeniden dünyanın “en iyisi”

Tetra Pak’ın 4 kıtada 36 ülkeye ihracatı ile bölge üssü olan İzmir Fabrikası, 2018 yılında da dünyadaki en iyi Tetra Pak fabrikası seçildi.

Yıldız Holding’in 6 milyar dolara yakın kredi borçları tek çatı altında toplandı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Yıldız Holding ile alacaklı bankalar tarafından ayrı ayrı uygulamaya alınan sendikasyon anlaşmasının, çerçeve anlaşmasının temel prensipleri esas alınarak, ticari kurallar içinde Holding’in de uzlaşısıyla, alacaklı tüm bankaların bir araya geldikleri tek sözleşmeye dönüştürüldüğünü açıkladı.

Lesaffre’dan Sadakat Programı

Maya üreticisi Lesaffre, “Fırıncı Kazansın” isimli Sadakat Programı ile her geçen gün modernleşen fırıncılık mesleğini desteklemeyi amaçlıyor.

FAO Gıda Fiyat Endeksi Mayıs 2016’dan bu yana en düşük seviyesinde

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya çapında ticareti yapılan gıda emtia fiyatları, palm yağı ve diğer bitkisel yağlar fiyatlarındaki gözle görülür gerilemeye bağlı olarak Kasım ayında düşüş yaşadı.

Tarlada da yok depoda da yok; rekabet karşıtı eylem de yok!

Türkiye aylardır patates fiyatlarıyla yatıp soğan fiyatlarıyla kalkıyor. Depolar basılıyor, ürünlere el konuluyor. Konuya ışık tutacak önemli bir dayanak noktası olan Rekabet Kurulu’nun hazırladığı ön araştırma raporuna Millî Gazete ulaştı.