Ana Sayfa Yaşam & Sağlık

Yaşam & Sağlık

Çocuklarda ciddiye alınması gereken döküntüler

Cilt üzerindeki döküntüler bazen tek başına sorun oluştururken bazen de farklı bir hastalığın ilk belirtisi olabiliyor. Özellikle çocuklardaki leke ya da döküntüler ailelerin de paniğe kapılmasına neden olabiliyor. Bazıları son derece masum olmakla birlikte bazılarında biraz daha hızlı hareket etmek gerekebiliyor.

Hafızayı sildirmek mümkün mü?

Hafıza sildirme işlemi, oyuncu Ceren Hindistan'ın, sosyal medyada yaptığı TMS tedavisi ile ‘hafızasını sildirdiği’ yönündeki açıklamaları sonrası yeniden gündeme geldi. Peki, hafıza sildirme işlemi gerçekten mümkün mü? İşte uzman görüşü…

Uyurken modem kapatılmalı

Kablosuz internetin sağlığa etkileri konusunda çeşitli çalışmalar olduğunu belirten uzmanlar, alınması gereken önlemlere dikkat çekiyor. Uzmanlar özellikle çocukların uyuduğu odada modem bulunmaması gerektiğini belirterek gece saatlerinde modemin kapatılmasını tavsiye ediyor.

Böbrek taşından korunmanın 7 etkili yolu

Özellikle de gece saatlerinde şiddetli sancılarla uykudan uyandıran, yaşamı kabusa çeviren bir sorun; böbrek taşı. Halk arasında ‘idrar yollarından kum dökme’ olarak bilinen bu hastalık erkeklerde kadınlara göre iki üç kat daha fazla görülüyor.

Hastalanmamak için vücut direncini artırmanın 8 yolu

Vücut direncinin yani bağışıklığın güçlü olması sadece soğuk algınlığı ve gribe değil, birçok kronik hastalığa yakalanma riskini de düşürüyor. Peki, kış mevsimini hastalıklardan uzak geçirebilmek için vücut direncini güçlü tutmanın yolları neler? İşte vücut direncini artırmanın 8 yolu…

Kış depresyonuna karşı 4 etkili öneri

Sonbaharı geride bırakıp kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde pek çok kişi kış depresyonuyla karşı karşıya. Kimi sabah uyanmakta güçlük çekiyor, yaptığı işe karşı isteksizlik duyuyor, hiçbir şeyden keyif alamıyor; kimi kendini sinirli, huzursuz hatta değersiz hissediyor.

Damar check-up’ı nedir?

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, organların canlılığı ve düzgün çalışabilmesi için damarların sağlıklı olması gerektiğinin altını çizerek damar check-up’ının önemine vurgu yapıyor.

20’lik dişleriniz korkutmasın

20’lik diş tedavisine yönelik konuşan Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Osman Çetin, çekilmesinin gerekli olduğu durumlarda normal diş çekiminden bir farkı olmadığını ve korkulmaması gerektiğini söyledi.