Ana Sayfa Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri

Birlikten İzmir Doğacak!

İzmir iş dünyası, depremde hayatını kaybeden 114 vatandaşımızın ailelerine okulu ve sosyal tesisleri olan İzmir Deprem Konutları Projesi için, “Birlikten İzmir Doğar” isimli bir bağış kampanyası başlattılar. Hedef 50 milyon TL toplamak.

Fethiyeli otelciler ara tatil kararından memnun

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullardaki tatil takvimine nisan ve kasım aylarını ekleyeceği haberi, turizmcileri sevindirdi. Bu kararla turizmin önemli ölçüde hareketleneceğini düşündüklerini söyleyen Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, ara tatilin etkisinin iç pazarı hareketlendireceği gibi bölgesel olarak Fethiye’ye de hareket getireceğini söyledi.

LÖSEV, Dünya Kadınlar Gününde emek ile umudu buluşturuyor

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü, üreten kadın gönüllüleri ile birlikte kutlayacak. 9 Mart Cumartesi Günü Ankara’da gerçekleşecek etkinlikte, sergilenen el emeği ürünler “Lösemili Çocuklara Hediye Şöleni” kapsamında gönüllüler tarafından, lösemili çocuklara iletilmek üzere paketlenecek.

PRİDA iletişim ödülleri sahiplerine kavuştu

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ikinci kez düzenlediği ‘PRİDA İletişim Ödülleri’ 23 Ocak Çarşamba akşamı düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Toplamda 32 ödülün verildiği törende başarılı iletişim çalışmalarına 20 dalda ödül verilirken, 3 kategoride Büyük Ödül verildi.

11 milyon paylaşımla #EmeklilikteYaşaTakılanlar 1. sırada

Adba International, The Brand Age Dergisi için hazırladığı raporda Twitter’da 2018 yılının en çok etkileşim alan içeriklerini analiz etti. En çok etkileşime geçilen kullanıcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, hashtag’ler arasında 11 milyon paylaşımla #EmeklilikteYaşaTakılanlar 1. sıraya yerleşti.

Başarsoft 21 yılda Türkiye’yi karış karış gezdi

Kendini Türkiye’nin dijital haritacısı olarak tanımlayan Başarsoft, MapInfo Kullanıcı Konferansı’nın 13’üncüsünü gerçekleştirdi. Bu zamana kadar 1,5 milyon kilometre yol kat ettiklerini söyleyen Başarsoft Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dabanlı, “Bu mesafe, aya dört kere gidip gelmekten fazla” diye konuştu.

Dünya Fütüristleri arasında bir Türk Kadını: Ufuk Tarhan

Dünya’nın En Etkin Fütüristleri sıralamasında, 12 sırada yer alan Ufuk Tarhan, dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi listesinde Türkiye’den yer alan tek kadın oldu. Türkiye’de fütürizmin tanınmasında önemli etkileri olan Ufuk Tarhan, tüm yazıları Türkçe olmasına rağmen tamamen bağımsız çalışan Google endeksinde de dünya fütüristleri arasına girmeyi başardı.

Emin Çapa: İnsanlığın en önemli sorunu ‘vicdan kaybı’

Ekonomist ve Gazeteci Emin Çapa: “Bu işin başlangıcı Irak Savaşı’nı canlı olarak verilmesiyle başladı. Eskiden gazeteciler izlenimlerini yazarak aktarır, empatiye duyguya yer verirdi. Şimdiyse yaşananları, bir drone’un gözünden patlamış mısırlarımızı yiyerek izliyoruz. Bu yüzden aradaki duygusal bağ yok oluyor. Bence insanlığın geneline bakıldığında en önemli sorun vicdan kaybı.”