Ana Sayfa Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri, gıda, içecek, tarım ve beslenme sektörleri de dahil olmak üzere şirketlerin, kurumların ve sivil toplum örgütlerinin kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal sorumluluk ve toplumda farkındalık yaratmaya yönelik haberlerini içermektedir.

Emin Çapa: İnsanlığın en önemli sorunu ‘vicdan kaybı’

Ekonomist ve Gazeteci Emin Çapa: “Bu işin başlangıcı Irak Savaşı’nı canlı olarak verilmesiyle başladı. Eskiden gazeteciler izlenimlerini yazarak aktarır, empatiye duyguya yer verirdi. Şimdiyse yaşananları, bir drone’un gözünden patlamış mısırlarımızı yiyerek izliyoruz. Bu yüzden aradaki duygusal bağ yok oluyor. Bence insanlığın geneline bakıldığında en önemli sorun vicdan kaybı.”

Dr. Ayşe Aytaman’a ABD’de “Yılın Doktoru” Ödülü

Amerika Birleşik Devletleri VA New York Harbor Healthcare System Hastanesi’nde 20 yılı aşkın süredir görev yapan Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölüm Başkanı Dr. Ayşe Aytaman, Amerikan Karaciğer Vakfı (ALF) tarafından, karaciğer hastalığı tedavisinin ilerlemesinde ve karaciğer hastaları için farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalarından dolayı “Yılın Doktoru” ödülüne layık gördü

Yapabilirsin!

Medicana Sağlık Grubu’nun sponsorluğunda düzenlenen “Yapabilirsin” belgeselinin ilk halk gösterimi, yüzlerce İstanbullunun katılımıyla gerçekleşti. Belgeselin yönetmeni, gazeteci yazar Tuluhan Tekelioğlu, “Bu belgeselde cesur kadınların hikayelerine odaklandık. Amacımız, aynı cesareti herkese bulaştırmak” dedi. Etkinlikte, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’na dikkat çekildi. 

“Çocukları bir gün değil her gün hatırlamalıyız”

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Genel Direktörü Nigar Evgin, “Dünya Çocuk Hakları Günü” mesajında; “Başta Cerebral Palsy’li olmak üzere herhangi bir engel ile yaşayan çocuklarımızın topluma dahil edilmesi için tüm olanakların sağlanması gerekmektedir.” dedi.

Değişim yaratmak isteyen herkes için: Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Artan kuraklık, sel, orman yangını, çatışma, eşitsizlik, gıda fiyatı, vb. haberlerin yanında yer bulamayan tüm bu hikayeler kulağımıza fısıldıyor: İhtiyacımız olan tüm çözümler halihazırda mevcut, ölçeklenebilir ve herkes tarafından uygulanabilir. SYFF 2018, bu hikayelerle sizleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Atatürk’ün Beslenme Alışkanlığı (Yediği ve Sevdiği Yemekler)

Atatürk'ün siyasal yönleri şimdiye değin yeterince incelenmiştir. Fakat O'nun bir siyasal önder olarak insancıl yönleri, günlük yaşamı, alışkanlıkları, hoşlandığı, hoşlanmadığı kültürel ögeler, değer yargıları, aile yaşantısı yeterince ele alınıp incelenmiş değildir.

Özlemle anıyoruz!

Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Adımlar Otizmli Çocuklara Umut Olacak!

Tohum Otizm Vakfı, her seviye için farklı parkurların bulunduğu Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda; otizme dikkat çekmek ve Tohum Otizm Vakfı’nda okuyan otizmli çocuklara eğitim desteği sağlamak için gönüllü koşucularıyla yer alacak.

Yazarlar

4,801BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
367TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.