12.9 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Editörün Seçtikleri

Kişisel finans yönetiminde yapılan 5 kritik hata

Günümüzde birçok kişi kişisel finans yönetimi hataları dolayısıyla maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyor.

Anne kız LÖSEV’in destekleriyle lösemiyi birlikte yendiler

Anne kız LÖSEV’in destekleriyle lösemiyi birlikte yendiler

Volkan Bozkır: 2021 yılında 235 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyacak

BM 75'inci Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler verilerine göre 2021 yılında 235 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyacağını ve bunlar arasında en savunmasız durumdaki 160 milyonun insani ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 35 milyar dolar kaynak gerektiğini ifade etti.

Su kıtlığı yaygınlaşıyor, Türkiye stres altında

Türkiye Su Enstitüsü Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Kerç: “Kişi başı yenilenebilir su miktarı 1000 metreküpün altına düşerse biz buna su kıtlığı diyoruz. Türkiye’de bu rakam 1350 metreküp civarında. Kıtlık değil ama stres altındayız.”

TÜSİAD: “Bugün alınan karar, uluslararası kamuoyu nezdinde de ülkemizin insan hakları açısından itibarını zedelemektedir”

TÜSİAD, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kararının, kadına yönelik her türlü şiddeti besleyen çarpık zihniyeti cesaretlendireceğini, devletin şiddete karşı sürdürdüğü mücadelesinde ise telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını bildirdi.

Pandemide mutfak becerilerimizi geliştirdik

Pandemi döneminde Avrupa’da mutfak becerilerini en çok geliştiren ülke Türkiye oldu. Pandemi öncesinde mutfakta ortalama 2 saat harcarken, geçen yıl mutfakta geçirdiğimiz süre 3 saatin üzerine çıktı.

Bilim insanları Ay’a 335 milyon tohum, spor, yumurta ve sperm gönderecek

Bilim insanları Dünya'da yaşanacak bir felakete karşı sigorta olmak üzere Ay’da kurulacak bir depoya 335 milyon tohum, sperm, yumurta ve spor gönderecek.

Kül depolama sahalarını mevzuata uygun hale getirmeyen termik santraller çalışamayacak

TEMA Vakfı’nın kömürlü termik santrallerin çevre mevzuatına uyum sağlamaları için tanınan muafiyet süresine yönelik yapılan yönetmelik değişikliğinin iptali için açtığı davada, T.C. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Türkiye toplumsal cinsiyet eşitliğinde 35 ülke arasında 26. sırada

35 ülkede gerçekleştirilen bir araştırmada, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğinin olduğunu düşünenlerin oranı; evlerde yüzde 58, işyerlerinde yüzde 56, siyasette ise yüzde 46 ile dünya ortalamasının altında çıktı. Türkiye bu oranlarla 35 ülke arasında 26. Sırada yer aldı.

G4A Turkey 2021’e başvurular başladı

Bayer’in bu yıl dördüncüsünü düzenlediği G4A Turkey 2021 Girişim Hızlandırma Programı’na başvurular 15 Şubat itibarıyla başladı. Programa sağlık, tarım, radyoloji ve çevre sağlığına (haşere ve kemirgen mücadelesi) yönelik dijital çözümler sunan girişimler başvurabilecek.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.