13.9 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Hayvancılık

“Arı varsa hayat var!”

“Arı varsa hayat var!”

Arılar “yağış” bekliyor

Geçmişteki yanlış arıcılık uygulamaları, hastalıklar ve değişen iklim koşulları nedeni ile kitlesel arı ölümlerinin yaşanması, Mayıs ayında yaşanan yüksek sıcaklıklara bağlı olarak popülasyonda azalma beraberinde balda ciddi verim kayıplarını da getirdi.

Firmaların almadığı 30 ton sütü belediye aldı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bayram nedeniyle firmalar tarafından alınmayan ve üreticinin elinde kalan 30 ton sütü satın alarak, peynir yaptırdı.

İşletme tescil belgesi de dijital ortamdan alınabilecek

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, gerçek ve tüzel kişilerin İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmasına gerek olmadan doğrulanabilir hayvan pasaportundan sonra işletme tescil belgesini de dijital ortamdan alabileceklerini duyurdu.

Manisa Büyükşehir’den besicilere damızlık desteği

Manisa Büyükşehir'den besicilere damızlık desteği

Veteriner hekimlerden ”aşı” tepkisi

Meslek grubu olarak Covid-19 aşı sırasına alınmayan veteriner hekimler, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya çalışıyor.

Özcan: “Zararına üretim yapmanın da bir dayanma eşiği var”

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, “Zararına üretim yapmanın da bir dayanma eşiği var” şeklinde konuştu.

Arı yetiştiricilerine destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından verilen mali destek ile Kırşehir’de arı yetiştiricileri eğitimden geçirildi, katılımcılara malzeme ve ekipman dağıtıldı.

Çelik: “Buzağıların koronavirüse yakalanarak pozitif çıktıkları haberleri asılsız”

Çelik: “Buzağıların koronavirüse yakalanarak pozitif çıktıkları haberleri asılsız”

A Sınıfı çiğ sütün litresine 10 kuruş zam

Ulusal Süt Konseyi, 1 Mayıs 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olmak üzere; soğutulmuş A Sınıfı çiğ süt tavsiye fiyatına 10 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.