Ana Sayfa Tarım Hayvancılık

Hayvancılık

Konya ve Karaman’daki arıcılara FAO’dan destek!

FAO, “Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım” projesi kapsamında Konya ve Karaman’da üreticilere 400 adet arılı kovan ve malzeme dağıttı.

TVHB, kurban hizmetlerine ilişkin önerilerini paylaştı

Yaklaşan Kurban Bayramı sürecinde alınması gereken önlemler ve uygulamalara ilişkin görüş ve önerilerini paylaşan Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) toplu satış yerleri ile kesim yerlerinde olası risklere ve olumsuzluklara yönelik acil ve sıkı tedbirlerin alınması ve söz konusu yerler ile ilgili etkin bir denetim mekanizması kurulması gerektiğine dikkat çekti.

Sağlıklı süte erişim için sektör desteklenmeli

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, süt gibi değerli bir besini ulaşılabilir kılmak için, sektörün desteklenmesi gerektiğini belirtti.

TÜSEDAD: “Üreticiler olarak talebimiz; üretimi teşvik edici politikalar, fiyat istikrarı ve öngörülebilirlik”

Tarım ve hayvancılığın sorunlarını çözmek amacıyla uygulanan kısa vadeli geçici çözümlerin üreticiye zarar verdiğini belirten TÜSEDAD Yönetim Kurulu, COVID-19 salgınına rağmen üretmeye devam eden çiftçinin, üretimi teşvik edici politikalar, fiyat istikrarı ve öngörülebilirlik talep ettiğini açıkladı.

HAYKOOP’tan Pakdemirli’ye teşekkür

HAYKOOP Genel Başkanı Ahmet Ertürk, hayvan başı 65 TL yem desteği açıklaması, çiğ süt desteklemelerinin devam edeceği ve üretimde oluşabilecek arz fazlalarının Et ve Süt Kurumu tarafından süt tozu regülasyonu yöntemi ile değerlendirebileceğine yönelik kararın yayınlanması nedeniyle Bakan Pakdemirli’ye teşekkür etti.

Çiğ süt desteğine ilişkin esaslar belirlendi

Süt üreticilerine bu yıl sağlanacak çiğ süt desteği ve süt piyasasının düzenlenmesine ilişkin hususlar belli oldu.

TVHB, Tek Sağlık uygulamalarına dikkat çekiyor!

25 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınlayan Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB), Tek Sağlık uygulamaları için yasal ve yapısal düzenlemelere bir an önce başlanması ve Tek Sağlık Yasasının çıkarılması çağrısında bulundu.

“Çiğ Süt ve Manda-Malak Destek” ödemeleri bugün başladı

Çiğ Süt ve Manda-Malak Destek Ödemeleri kapsamında toplam 129 milyon TL destek bugün itibariyle üreticilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Dört dilimde yapılacak ödemelerin son dilimi 08 Mayıs Cuma günü yatırılacak.