Ana Sayfa Tarım

Tarım

Bayraktar: “Doğal afetlerden en çok zararı çiftçilerimiz görüyor”

2020 yılının ilk 6 ayında 600’ü aşkın doğal afet yaşandığını belirten TZOB Genel Başkanı Bayraktar, “Tarım sigortasında prim tutarları düşürülmeli veya devlet desteği artırılmalıdır.” dedi.

FAO, Japon projesinde üçüncü faz

İlk çalışmalarına 2017’de FAO önderliğinde Japon hükümetinin desteğiyle başlayan İstihdam ve Mikro-Girişimcilik Vasıtasıyla Geçim Kaynaklarının Desteklenmesi Projesi’nin üçüncüsü için çalışmalar başladı.

Kanun teklifinin ilk 19 maddesi komisyonda kabul edildi

AKP milletvekillerinin imzasını taşıyan Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemelere ilişkin kanun teklifinin ilk 19 maddesi TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunun dünkü oturumunda kabul edildi.

Yasa dışı tütün ticaretine uygulanacak ceza ihracatçıyı sevindirdi

Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Umur, 1 Temmuz tarihinde yürürlüğe giren ve “makaron veya yaprak sigara kâğıdının, içine kıyılmış tütün doldurulmuş olarak satışına” hapis cezası getiren uygulamanın tütün ihracatını olumlu yönde etkileyeceğini söyledi: “Kendi topraklarımızda kendi ürünümüze sahip çıkarak global tütün pazarında söz sahibi olmaya devam edeceğiz.”

ZMO: Kanun teklifi kamuoyunda tartışılmadan gizlice ve hızlıca gündeme geldi

Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerine yazılı açıklama yapan TMMOB ZMO Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez, kamuoyunda tartışılmadan gizlice ve hızlıca gündeme getirildiğini söylediği teklifin hazırlanırken de ilgili kesimlerin ve ZMO’nun görüşünün alınmadığına dikkat çekti.

Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemelere ilişkin teklif Komisyonda

Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmelerine TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda bugün başlandı. Kanun teklifi sahibi AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Komisyon üyelerine teklifin geneliyle alakalı bilgi verdi.

Av. Remzi Kazmaz: “Tarım Bakanı Rize’yle Sri Lanka’yı mı karıştırdı?”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın, çayda yaşanan sorunlara ilişkin soru önergesine verdiği cevaplara bir tepki de Çayın Avukatı Remzi Kazmaz’dan geldi.

İcra takibi başlatılan çiftçi sayısı “ticari sır”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in tarım kredi kooperatifleri ve kamu bankalarına borcu olan çiftçiler ile borçlarını ödeyemedikleri için icra takibi başlatılan üreticilerle ilgili istatistiki verilerin açıklanmasını istediği soru önergesini yanıtlayan Bakan Pakdemirli, “Ticari sır” kapsamında olduğu gerekçesiyle icra takibi başlatılan çiftçi sayısını açıklamadı.