23.3 C
Ankara
Cumartesi, Mayıs 8, 2021

Tarım

Veteriner hekimlerden ”aşı” tepkisi

Meslek grubu olarak Covid-19 aşı sırasına alınmayan veteriner hekimler, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya çalışıyor.

Pakdemirli’den destek ödemesi açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 1,5 milyar liralık desteğin, bugün saat 18.00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlanacağını söyledi.

Tütünde başfiyatın en az 40 TL olması isteniyor

Tütünde başfiyatın en az 40 TL olması isteniyor

Çiftçiler Sendikası: 17 günlük tam kapanma market zincirlerine hizmet ediyor!

Hükümetin, aldığı kararlarla, gıdanın kontrolünün şirketlerin eline geçmesini sağladığını söyleyen Çiftçiler Sendikası’na göre, tarım ve gıdanın kontrolünü sağlayan zincirin son halkası, yani pazarlanması da sadece market zincirlere yani şirketlere teslim edildi.

Özcan: “Zararına üretim yapmanın da bir dayanma eşiği var”

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, “Zararına üretim yapmanın da bir dayanma eşiği var” şeklinde konuştu.

Manavgat Belediyesi üreticinin sebzelerini satın aldı

Manavgat Belediyesi pandemi nedeniyle 17 günlük kapanma sürecinde ürünü elinde kalan ve para kazanamayan çiftçinin ürününü satın alarak yardıma muhtaç ailelere dağıttı.

TZOB: “Buğdayda kuraklıktan dolayı rekolte kaybı 2 milyon ton”

TZOB: “Buğdayda kuraklıktan dolayı rekolte kaybı 2 milyon ton”

Arı yetiştiricilerine destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından verilen mali destek ile Kırşehir’de arı yetiştiricileri eğitimden geçirildi, katılımcılara malzeme ve ekipman dağıtıldı.

Çiftçilere kuru fasulye tohumu dağıtıldı

Türkiye’de yemeklik tane baklagiller içerisinde önemli bir yere sahip olan kuru fasulye üretiminin artırılmasına yönelik bakanlık tarafından hazırlanan ‘Bitkisel üretimi geliştirme’ projesi doğrultusunda Orta Anadolu Bölgesi’ndeki illerde uygulamaya geçildi. Yozgat, Konya, Kayseri ve Nevşehir illerinde çiftçilere kuru fasulye tohumu dağıtıldı.

Ceviz ve Badem bahçelerine kimlik

Kırıkkale’de ceviz ve badem bahçelerine kimlik verilip, yeni bahçelerin tesis edilmesi yönünde çalışma başlatıldı.

Son Haberler

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

Köpekbalıkları, Dünya’nın manyetik alanını harita olarak kullanıyor

Binlerce kilometre yüzüp geri dönen köpekbalıklarını inceleyen biliminsanları, hayvanların Dünya'nın manyetik alanını harita gibi kullandıklarını belirledi.

Ticaret Bakanlığı, sosyal medya etkileyicileri (Influencer) için kılavuz yayımladı

Sosyal medya etkileyicileri (Influencer), bir mal veya hizmete ilişkin ilgili mevzuata aykırı olacak şekilde sağlık beyanında, nesnel, ölçülebilir, sayısal verilere dayanmayan, ispatı mümkün olmayan bilimsel araştırma ve test sonuçları hakkında iddialarda bulunamayacak.