7.7 C
Ankara
Cuma, Mayıs 20, 2022

ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun ilk özgün oyunu

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

ETİ Çocuk Tiyatrosu ilk özgün tiyatro oyunu Mutluluk Denince Akla’yı çocuklar ile buluşturuyor.

2000 yılından bu yana 2,5 milyona yakın çocuğa ücretsiz oyunlarıyla tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 12 bölümden oluşan, ilk özgün oyunu ‘Mutluluk Denince Akla’yı dijital kanallar üzerinden çocuklar ile buluşturuyor.

Mutlu olmak için sahip olunması gereken 12 temel bilgi ve değeri, eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara anlatmak üzere pedagog gözetiminde hazırlanan oyun serisi, profesyonel tiyatro sanatçıları tarafından sahnelendi. 15’er dakikalık bölümlerden oluşan ‘Mutluluk Denince Akla’ oyunu, her hafta yeni bir bölümü ile  EtiYoutube kanalından ve Blu TV’den  yayınlanacak.

Oyunun Hikayesi

Hikayenin tamamı Özgür’ün rüyasında geçer. Özgür, arkadaşları Deniz, Kerem ve Caner ile gidecekleri piknik için parktaki bankta onları beklerken uyuyakalır. Rüyasında karşısına farklı bir kıyafet içinde, elinde çeşit çeşit eski saatlerle dolu çantası olan «Mutlu Zaman Perisi» çıkar. Mutlu Zaman Perisi, Özgür’e sihirli bir saat hediye eder. Özgür, arkadaşları ile birlikte, her bölümde farklı maceralar yaşayarak mutluluk için gerekli olan on iki temel değeri keşfeder. Görevi ise her gün öğrendiği değeri saat 12’ye kadar sihirli saate söylemektir. Mutlu Zaman Perisi de her bölümde hayatın içinden farklı karakterlere bürünerek Özgür ve arkadaşlarına mutluluk değerlerini keşif yolculuklarında yardım eder.

[mc4wp_form id=”25750″]

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...