Ana Sayfa Tarım Hayvancılık Nurettin Yüksel Kimdir? Profesyonel Besicilik ve Hayvancılık

Nurettin Yüksel Kimdir? Profesyonel Besicilik ve Hayvancılık

0
97
Nurettin Yüksel Kimdir? Besicilik ve Hayvancılık

Nurettin Yüksel Kimdir?

Nurettin Yüksel, profesyonel hayvancılık alanında kendi yaptığı yem formülasyonları ile besicilikte önemli işlere imza atıyor.
Besi hayvanlarının cinslerine göre gerekli hammadde tedariği, vitamin ve mineral takviyeleri ile besicilere doğru sürede kondüsyonları yüksek bir şekilde hayvanlarını yetiştirmelerini sağlıyor.

Nurettin Yüksel, ülkemizdeki hayvan ırklarının besi için çok uygun olmadığını ve ithal hayvanların bu konuda çok daha verimli olduklarını belirtiyor.
Yurt dışından ithal etçi ırk getirmek doğru cins ve beslenme metodları ekonomiye katkı sağlanmak günümüzde çok önemli bir boyut kazanmış durumda.

Nurettin Yüksel, İsviçre, Hollanda, Belçika, İskoçya, İsveç, Fransa gibi ülkelerden ithalat yapılmakta olduğunu belirtiyor. Belçika Mavisi, Hollanda Holstein, İsviçre Simmeltal, İskoçya Angus, Fransa Charolais gibi çeşitli ırklar bulunmakta.

Besilik sığır ithalatı, Beslenme Danışmanlığı. Yem, hammadde Tedariği konularında Nurettin Yüksel Livestock instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Nurettin Yüksel Kimdir? Besicilik ve Hayvancılık

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz