6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

E-Ticaret

E-ticaret fiyatları market fiyatlarını geçti!

BrandZone verilerine göre; mart ayında ortalaması alınan market fiyatları e-ticaret sitelerinin ortalama market fiyatlarına göre müşterilere daha uygun fiyatlar sundu.

Türkiye, online alışveriş sıralamasında bir basamak geriledi

2020’de kişi başına online alışveriş miktarı 304 dolara (2150 TL) ulaşan Türkiye dijital alışverişte 703 Dolar (4960 TL) olan dünya ortalamasının yarısına bile ulaşamadı. Ülkeler sıralamasında da 2019’a göre bir basamak gerileyerek 29. sırada yer aldı.

Zade yağlarından açıklama: “Kendi satış sitemizde uyguladığımız kampanyayı PttAVM’ye de teklif ettik, cevap alamadık”

E-ticaret sitesinde sattığı ayçiçek yağını, kendi sitesinde yüzde 25 daha ucuza satan Zade Ayçiçek Yağlarının sahibi Helvacızade Grubuna yasal süreç başlattığını duyuran PttAVM’ye şirketten yanıt geldi.

Türkiye, 2020’de e-ticaret rekoru kırdı

Rakamlar, COVID-19 salgının da etkisiyle e-ticaret dünyasında yaşanan yükselişi bir kez daha ortaya koydu. Verilerin ortaya çıkardığı sonuçlar, pandeminin sosyal mesafeyi zorunlu kılmasıyla birlikte tüketicinin e-ticaret algısında değişim olduğunu da gözler önüne seriyor.

Özel tasarımlı maskeler ve dezenfektanlar da yılbaşı hediyeleri arasına girdi

Türkiye’nin 2020’de tanıştığı pandemi, hediye alışkanlıklarını da değiştirdi. Artık, maske ve dezenfektan da yılbaşı hediyeleri arasına girdi.

Efsane Cuma’da e-ticaret cirosu yüzde 155 arttı

9 bin e-ticaret sitesinden toplanan verilere göre, 2020 yılı Efsane Cuma (Black Friday) haftasında e-ticaret sitelerinin elde ettiği toplam ciro, 2019 yılının aynı haftasına kıyasla yüzde 155’lik bir büyüme yakaladı.

Tüketici online alışverişte daha az ödemek istiyor

Nielsen araştırmasına göre, tüketicinin online alışverişte fiyat hassasiyeti çok daha yüksek. Aynı ürün için online kanalda daha az fiyat ödeme eğiliminde olan tüketiciler, bununla birlikte daha büyük gramajlı ürünleri tercih ediyor.

Online alışverişin 10 siber güvenli hali!

Pandemi süreci ile birlikte e-ticaret sitelerinin kullanımı ciddi derecede artış gösteriyor. Yapılan son araştırma, geçen yılın aynı zamanına göre e-ticaret sitelerinin kullanımının %159 arttığını raporluyor. Bu hızlı büyüme, hackerlerin de ilgisini çekiyor.

E-ticaret sektörüne 1 yılda 1,5 milyon yeni müşteri

Gençler ve çalışan kadınların yoğun ilgisiyle sürekli büyüyen online alışveriş sektörü, son bir yılda yaklaşık 1,5 milyon yeni müşteri kazandı.

Pandemide kredi kartına yüklendik

Pandemi döneminde en çok kullanılan ödeme yöntemi kredi kartı oldu. Alışverişlerin %62’si kredi kartı ile yapılırken %38’i banka kartı ile yapıldı.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Adana’da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Adana'da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak