18.2 C
Ankara
Cuma, Haziran 14, 2024

Zade yağlarından açıklama: “Kendi satış sitemizde uyguladığımız kampanyayı PttAVM’ye de teklif ettik, cevap alamadık”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

E-ticaret sitesinde sattığı ayçiçek yağını, kendi sitesinde yüzde 25 daha ucuza satan Zade Ayçiçek Yağlarının sahibi Helvacızade Grubuna yasal süreç başlattığını duyuran PttAVM’ye şirketten yanıt geldi.

Zade yağlarının sahibi Helvacızade Grubu, günlerdir kamuoyunu meşgul eden Zade ayçiçek yağının PttAVM’den daha ucuza kendi e-ticaret platformunda satışına ilişkin açıklamada bulundu.  

“Helvacızade Grubu olarak, ‘Zade Ayçiçek Yağı’ markamızın bir e-ticaret platformunda satışına dair yapılan bazı değerlendirmelerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gereği duyulmuştur.” Denilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Helvacızade Grubu’nun ürettiği yerli ve milli ürünler arasında yer alan Zade Yağları, şirketimize ait e-ticaret sitesinin yanı sıra çok sayıda e-ticaret platformunda ve market kanallarında satışa sunulmaktadır. 

Ürünlerin tüketici ile elektronik ortamda buluşturulduğu e-ticaret siteleri, herkesin bildiği gibi farklı satış koşullarına ve politikalarına sahiptir. Bu sanal pazarlarda, ürünlerin nihai fiyatları; komisyon bedelleri, kargo maliyetleri ile uygulanan kampanyalar çerçevesinde oluşturulmaktadır. Ürün sahibi şirketler, sözleşmelerle yasal alt yapıya kavuşturulan sınırlar ve taraflar arasında belirlenen dönemlerde mutabık kalınan ek avantajlar/promosyonlar çerçevesinde işlem yapmaktadır. Değerlendirmeye konu olan olayla ilgili ise kendi satış sitemizde uyguladığımız kampanyanın eş zamanlı şekilde, söz konusu e-ticaret sitesine de yazılı teklif olarak sunulduğu fakat cevap alınamadığı bilgisini dikkatlerinize sunarız.”

[mc4wp_form id=”25750″]

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...