12.9 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Emtia

Kahveci: “Yaş çay kilogram fiyatı 4,5 TL’nin altında olmamalı”

İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, yaş çay kilogram fiyatının 4,5 TL’nin altında açıklanmaması gerektiğini kaydetti.

Amerikan pamuğunu tanıtacak

Amerikan pamuk endüstrisini temsil eden ticaret birliği Cotton Council International (CCI), Amerikan pamuğunu tanıtmak için Pamuk Günü düzenliyor.

2020 yılı kuru üzüm alım fiyatı açıklandı

Bakan Pakdemirli, TMO’nun 2020 yılı kuru üzüm alım fiyatını, 9 numara için kilogramı 12,5 Lira olarak açıkladı. TARİŞ'in de, TMO fiyatlarından alım yapacağını bildiren Pakdemirli, TMO’nun alımlara 7 Eylül'den itibaren başlayacağını söyledi.

“Başka ülkelerin tütün üreticisi çiftçilerine 2019 yılında 291 milyon dolar kazandırdık”

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: “2019 yılı dış ticaret rakamlarına bakıldığında 253 milyon dolar ihracatımıza karşılık, 544 milyon dolar ithalatımız var. Başka ülkelerin tütün üreticisi çiftçilerine 2019 yılında 291 milyon dolar kazandırdık.”

CHP’li Adıgüzel: “Karadeniz’de birileri İtalyan halk oyunu olan ‘tarantella’ oynamaya çalışıyor.”

Mart, nisan, mayıs aylarında 26 liraya çıkan fındık fiyatının hasat mevsimi yaklaşırken yurt dışındaki kartel ve onun yerli iş birlikçilerinin desteğiyle 20-21 liraya kadar düşürüldüğünü söyleyen CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel: "Karadeniz'de birileri İtalyan halk oyunu olan 'tarantella' oynamaya çalışıyor. Ancak tarantella oynamaya çalışanları bölge insanı Giresun ve Ordu karşılamasıyla karşılayacak, Trabzon kolbastısıyla uğurlayacak, ardından da bunları gönderdikten sonra hep beraber horon tepeceğiz." diye konuştu.

Erdoğan, yaş çay alım fiyatını açıkladı!

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılı yaş çay alım fiyatını açıkladı.

Sarıbal: “Çayda net ithalatçıyız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal: “2003 ile 2020’nin ilk üç ayı dahil 72 bin ton çay ihracatından 232 milyon dolar gelir elde edilirken, aynı dönemde 142 bin ton çay ithalatına 351 milyon dolar ödeme yapıldı. Ülkemiz bugün çayda net ithalatçı konumdadır.”

Akdeniz Meyve Sineği ile topyekun mücadele

Özellikle son yıllarda hızlanan küresel ısınma ile birlikte 200'den fazla meyveyi tehdit eden, ihracatta sıfır toleransı olan Akdeniz Meyve Sineği ile topyekun mücadele başlatıldı.

Üç şeker fabrikasının satışı iptal mi edildi?

Burdur, Yozgat ve Ilgın'daki şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerinin iptal edildiği iddia edildi. Sözcü gazetesine konuşan Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök, ‘Henüz resmi açıklama olmadı ama iptal edildiğini duyduk' şeklinde konuştu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığından ise henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Pamukta üretim açığı

Dünya pamuk tüketiminin 2018/19 sezonunda 27,5 milyon tona ulaşması öngörülürken, ekim alanlarındaki daralma, suyun yetersizliği ve verimlilikte ekstra bir iyileşme beklenmediği için küresel pamuk üretiminin azalarak 26,12 milyona düşmesi bekleniyor.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.