Survey Leading into National Stress Awareness Month Reveals How Americans De-Stress

Most Americans Choose Distraction in the Form of TV, Movies, Socializing and Snacking When Confronted with Stressful Situations.

With April National Stress Awareness Month in full bloom, YouGov, a global public opinion and data company, conducted a survey on behalf of Lenny & Larry’s to determine the life events that Americans find the most stressful and how they cope with them. The goal of the survey was to identify how snacking fits into the different ways people handle stress and therefore how Lenny & Larry’s The Complete Crunchy Cookies fit into a spectrum of snacking choices. Based on finding that most Americans (58%) describe themselves as stressed from life events that increase their anxiety such as doing their taxes, unanticipated expenses, or asking someone out on a date, it’s not surprising that most turn to familiar coping mechanisms including watching TV/movies (51%), talking to family and friends (41%), and snacking (37%).

Snacking ranked among the top three ways of dealing with stress.  In the age of more conscious eating, the survey found that while Americans may crave sweet (62%), salty (48%), and crunchy (40%) snacks such as chocolate (63%), potato chips (58%), and cookies (55%) when stressed, a third of respondents wish there were more great-tasting healthy options.

Kurbanlık fiyatları bize diyor ki (2017)

Türkiye'deki canlı hayvan, dolayısıyla et fiyatlarının yıldan yıla seyrini anlamanın belki de en kolay yolu, kurbanlık fiyatlarını takip etmek. Bu yüzden, her yıl Kurban Bayramı öncesinde, hem içerideki seyri anlamak hem de başka ülkelerdeki canlı hayvan fiyatları ile yurt içi fiyatlarını karşılaştırabilmek için vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini sizlerle paylaşıyorum. Bu sene, karşılaştırmanın yanında, "karmaşa" olarak adlandırabileceğim bedel farklılıklarını da dikkatlerinize sunacağım.

Pancar şekeri mi, mısır şekeri mi?

Ali Osman Mola - Öngörülerin hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin, önümüzdeki yıllarda "Pancar şekeri mi, mısır şekeri mi?" tartışmalarının çok yönlü olarak ve artarak devam edeceğine şüphe yok. Bunu normal karşılamakla birlikte, tartışmaların çiftçiler üzerinden yürütülmesi, birbirlerine karşı kışkırtılmaları toplumsal barışa zarar veriyor. Pancar üreticisi çiftçi de mısır üreticisi çiftçi değil mi veya mısır üreticisi çiftçi de pancar üreticisi çiftçi değil mi?

Gıdalara ek vergi getirilmesi ile sağlıklı beslenme arasındaki ilişki kurulabilir mi?

Aşırı tüketilmemesi gereken bazı yiyecek ve içeceklerin fiyatını vergiler yoluyla artırmak politik bir önlem, ancak tüketicilerin bu ürünleri satın alma gücünün azaltılması gibi bir mantıkla yola çıkılmasının olumlu sonuçlarına dair fazla veri yok elimizde.

Gıda Enzimlerine Düzenleme

24 Şubat 2017 tarihli, 29989 sayılı Resmî Gazete'de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA ENZİMLERİ YÖNETMELİĞİ yayınlandı.

“Et ve Et Ürünleri Tebliği” yenileniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Gıda Kodeksi Et, Hazırlanmış Et Karışımları ve Et Ürünleri Tebliği” taslağı, Bakanlığın web sitesinde görüşe açıldı.

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şubesi: “Hiçbir çaba siyanürü şirin gösteremez”

“Siyanür vitaminlerde bulunan son derece yararlı bir maddedir” diyen Fatsa’daki altın madeni yöneticisine Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nden yanıt: “Siyanür vitaminlerde de faydalı değil aksine zehirleyici etkisi olan bir bileşiktir. Hiçbir çaba siyanürü şirin gösteremez. Gıda bilimi konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin yaptıkları bu açıklamalar kendilerini gülünç duruma düşürmekten öteye geçmemektedir.”

Çocuklar neden tavuk eti tüketmeli?

Çocukların sağlıklı büyümesi, okul hayatlarında başarılı olması, aktif yaşamlarında çabuk yorulmamaları için kısacası bedensel ve zihinsel gelişimleri için gerekli olan önemli temel besin öğelerinden biri de protein tüketimidir. Tavuk eti de yüksek “protein” değerine sahip gıdaların başında gelir.

Afrin’den getirilen zeytinyağı iç piyasada fiyatı düşürüyor

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) düzenlediği Zeytinyağı Sektörel Analiz Toplantısında konuşan Büyükakça Zeytinyağ Fabrikası sahibi Zafer Tan, Afrin’den getirilen zeytinyağının iç piyasada fiyatı düşürdüğünü belirterek; “Üretici para kazanmazsa bu işi bırakır. Gazipaşa’da zeytin bahçeleri avokado bahçesine dönüşüyor. Çünkü avokado, muz, mango daha az maliyetli ve daha iyi para kazandırıyor” dedi.
4,771BeğenenlerBeğen
460TakipçilerTakip Et
539TakipçilerTakip Et
İstanbul
parçalı az bulutlu
24.3 ° C
25 °
22.8 °
61 %
8.7kmh
40 %
Paz
22 °
Pts
24 °
Sal
24 °
Çar
26 °
Per
24 °