Survey Leading into National Stress Awareness Month Reveals How Americans De-Stress

Most Americans Choose Distraction in the Form of TV, Movies, Socializing and Snacking When Confronted with Stressful Situations.

With April National Stress Awareness Month in full bloom, YouGov, a global public opinion and data company, conducted a survey on behalf of Lenny & Larry’s to determine the life events that Americans find the most stressful and how they cope with them. The goal of the survey was to identify how snacking fits into the different ways people handle stress and therefore how Lenny & Larry’s The Complete Crunchy Cookies fit into a spectrum of snacking choices. Based on finding that most Americans (58%) describe themselves as stressed from life events that increase their anxiety such as doing their taxes, unanticipated expenses, or asking someone out on a date, it’s not surprising that most turn to familiar coping mechanisms including watching TV/movies (51%), talking to family and friends (41%), and snacking (37%).

Snacking ranked among the top three ways of dealing with stress.  In the age of more conscious eating, the survey found that while Americans may crave sweet (62%), salty (48%), and crunchy (40%) snacks such as chocolate (63%), potato chips (58%), and cookies (55%) when stressed, a third of respondents wish there were more great-tasting healthy options.

Yumurta kabuğundan kalsiyum

Evde kendinizin hazırlayabileceği yumurta kabuğu tozundaki kalsiyumun biyo-yararlılığının (yani dolaşım sistemimize geçip fayda sağlayan kısmının) gıda saflığında ve arındırılmış ticari kalsiyum karbonatla eş değer veya daha iyi olduğunu biliyor muydunuz?

Geleceğin Gıdası Böcekler – 1

Dünyada kronik olarak aç olan 1 milyar kişi yaşamakta iken tarım alanları azalmaya devam etmekte ve okyanuslardaki balık sayısı aşırı avlanma yüzünden azalmakta. Haliyle daha sürdürülebilir besin kaynaklarına yönelmemiz ve gıda atığını minimuma indirmemiz gerekecek. İşte bu sebeple ‘yenilebilir böcekler’ geleceğin gıdası olarak görülmekte.

Yerli tohum yasak mı – 2

Tohumlar, gıdaların ham maddeleri. Sağlıksız bir tohumdan, sağlıklı bir gıda üretilemez. Dolayısıyla gıda ile ilgili her konuda olduğu gibi "tohum" konusunda da son derece hassas olmamız gerekiyor. Hassasiyetimizin diğer yönünde ise bu ülkedeki üretimin miktarı ve kalitesi olmalı. Kendi ürünlerimiz hakkında çıkarılan mesnetsiz dedikoduların hem tarımımıza hem de ihracatımıza darbe vuracağı unutulmamalı.

Gıda fiyatları düşer mi?

Cevap veriyorum: Düşmez  Bu zam beni çok üzdü, kızdırdı, umutsuzluğa ve endişeye sevk etti. Malumunuz, Ankara ve İstanbul'da ekmeğe yüksek oranda zam yapıldı. Fiyatı, Ankara'da 75...

İstihdam, büyüme ve üretimde sürdürülebilirlik

Söylemekte zorlanıyor olsam da "sürdürülebilirlik" kelimesini seviyorum. Genellikle doğal hayatın ve insan yaşamının korunması söz konusu olduğunda gündeme gelse de madalyonun diğer yüzünde ekonomik yaşam var. Hangi açıdan bakarsak bakalım, sürdürülebilirlik, işimizin, kaynaklarımızın ve sahip olduklarımızın gelişerek devam ettirilmesini ifade eden bir kelime.

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

Korkulan oluyor, tarım ürünleri ihracatında yasaklar başlıyor

Avrasya Ekonomik Birliği (EAEU), Nisan ayı itibariyle pek çok tarım ve gıda ürününün ihracatının 30 Haziran 2020’ye kadar geçici olarak durdurulmasına karar verdi.

FAO, DSÖ ve DTÖ Genel Direktörlerinden ortak açıklama

FAO, DSÖ ve DTÖ Genel Direktörleri QU Dongyu, Tedros Adhanom Ghebreyesus ve Roberto Azevedo’dan ortak açıklama: “Ülkeler artan salgını önlemek için yasal tedbirleri yürürlüğe koyarken, gıda tedariği, küresel gıda ticareti ve gıda güvenliği üzerindeki olası etkileri azaltmak için de ayrıca özen göstermeli.”

İşte kiracıları ilgilendiren yasal düzenlemeler

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıkardığı, içinde bulunduğumuz bu olağanüstü durum, birçok sözleşme ilişkisi gibi, kira sözleşmelerini de yakından etkiledi. Bu sebeple, salgın sürecinde alınan önlemler kapsamında iş yeri kiralarıyla ilgili de yasal bir düzenleme yapıldı.
4,797BeğenenlerBeğen
530TakipçilerTakip Et
637TakipçilerTakip Et
İstanbul
parçalı bulutlu
9.2 ° C
10.6 °
8 °
81 %
4.1kmh
75 %
Cts
10 °
Paz
10 °
Pts
15 °
Sal
15 °
Çar
9 °