Ana Sayfa Perakende

Perakende

ATO Başkanı Baran: “Perakende sektörü için yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç var”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, pandemi sürecinde canla başla çalışan perakende sektörünün tatil gününden istihdama kadar bir dizi sorununun bulunduğunu belirterek, "Perakende sektörünün bekleyen sorunlarının çözümü için yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç var" dedi.

Alışverişlerde kripto para dönemi başlıyor

Yeni nesil ödeme sistemi BitayPay sayesinde, alışverişlerde dijital cüzdanlarda bulunan kripto parayla ödeme dönemi başlıyor.

Tüketici salgında küçük esnafa döndü

Türkiye’de küçük esnafın nabzını tutan ilk araştırmanın sonuçları açıklandı. Bakkal, büfe, küçük market ve şarküteri gibi geleneksel kanalın durumunu ortaya koyan araştırmaya göre salgın döneminde tüketiciler küçük esnafa yöneldi. Türkiye’de 2 milyon haneyi geçindiren küçük esnaf, salgın sürecinde sağlık uygulamaları ve sosyal/ekonomik tedbirlerin olumlu olduğunu düşünüyor. Küçük esnafın yüzde 29’u hala veresiye defteri tutuyor

Ormandan gelen şifa bir tıkla kapınızda

Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi tarafından üretilen ürünler bundan böyle epttAVM.com sitesi üstünden satılacak.

“Fahiş fiyatları engelledik, rafları boş bırakmadık”

İstanbul Perder Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere; pandemi sürecinin başından itibaren rafları boş bırakmayarak tüketiciyi mağdur etmediklerini, fırsatçılara ve fahiş fiyat artışlarına mahal vermediklerini açıkladı.

Her zamankinden daha fazla yapılandırmaya ihtiyaç var

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Bu zorlu dönemi atlatabilmek için devletimizin her zamankinden daha fazla gelire ihtiyacı var. Ödenemeyen vergi ve primler devlete de bu dönemde büyük bir yük olacak. Unutmayalım ki daha önceki borç yapılandırmalarından devletin kasasına 70 milyar TL para girdi.”

Market alışverişinde son dakikacıyız

23 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri itibarıyla sokağa çıkma yasağı öncesinde en çok alınan ürünler alkolsüz içecekler, kahvaltılık ürünler ve ekmek oldu. 20-24 Nisan haftası un listeye giremedi. Yasaktan önceki günler 22 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe ise alışverişin en çok tercih edildiği günler oldu.

AVM’lerde hangi önlemler alınacak?

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, AVM’lerin hangi önlem ve uygulamalarla açılabileceklerine dair tavsiye kararını açıkladı.