Ana Sayfa Perakende

Perakende

2019’da akıllı telefon yine açık ara şampiyon

MediaMarkt, 2019 yılında Türkiye’de en çok satılan ürünleri açıkladı. Verilere göre Türkiye’deki tüketiciler en çok akıllı telefonları tercih ederken; fotoğraf özelliği belirleyici oldu.

Metro Türkiye’de yeni atama

Metro Türkiye Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine, Dr. Aslı Duran getirildi. Duran, Ocak 2020 itibarıyla Metro Türkiye’deki görevine başladı.

Ahilik fonunun ertelenmesi 2 milyon esnafı rahatlatacak

Esnaf ve sanatkarın 2020’ye sıkıntılı girdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren Ahilik Fonu ödemeleri ertelenerek yeni düzenlemeye gidilmelidir. Esnaf, Bağ-Kur borcunu ödeyemediği için sağlık hizmeti alamazken bir de Ahilik Fonu uygulaması büyük bir külfet getiriyor.” dedi.

Bu yılbaşı evdeyiz

Migros’un, müşterilerinin yılbaşı alışveriş tercihlerine yönelik gerçekleştirdiği ankete yanıt verenlerin yüzde 92’si bu geceyi kendi veya yakınlarının evinde geçirmeyi tercih ettiğini söylüyor. Yeni yıla aileleriyle birlikte girmek isteyenlerin oranı ise yüzde 81. Tüketicilerin yılbaşı alışverişinde en çok sepete atmayı tercih ettiği ürünler de atıştırmalıklar ile meyve-sebze oldu.

Türkiye fırsat günlerinde online alışverişi sevdi

Satıcıların fırsat günlerinde uyguladığı kampanyalar, kozmetikten elektroniğe pek çok alanda satışların artmasını sağladı. Tüketici bütçesine uygun olarak beklentilerini karşılarken, bu kampanya dönemleri mağazaların da yılsonunda kâr açıklarını kapatmasına yardımcı oldu.

Efsane Cuma ve Cyber Monday’de tek sepette 60 bin 364 TL’lik alışveriş

Perakende sektörü, markalarının Efsane Cuma kampanyasına erken başlayıp Cyber Monday ile birleştirdiği uzun bir kampanya dönemine tanık oldu. Tüm Türkiye’nin odaklandığı alışveriş döneminde bir müşterinin tek sepette 60 bin 364 TL’lik ürün satın alması dikkat çekti.

Ücretli poşet, alışverişi nasıl etkiledi?

Alışveriş poşetlerinin ücretli hale getirilmesinin birinci yıldönümünde, uygulamanın ülke çapında tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını nasıl etkilediğini mercek altına alan 4Service Türkiye’nin anketinden ilginç sonuçlar çıktı.

Efsane Cuma’nın şampiyonu giyim ve kozmetik alışverişleriyle kadınlar oldu

“Black Friday”, “Efsane Cuma”, “Şahane Cuma” gibi değişik adlar verilen indirim günlerinde, kadınların erkeklerden daha fazla online alışveriş yaptığı belirlendi.