Perakende

Perakende

Perakende sektörü, tarladan sofraya gıda ve içecek zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturmaktadır. Yaşam için Gıda, özellikle gıda perakendeciliği, organize gıda perakendeciliği, bakkallar, marketler, süpermarketler, market zincirleri, alışveriş merkezlerine yönelik haberleriyle okuyucusunu perakende sektöründeki gelişmeler konusunda bilgilendiriyor. Türkiye'de ve dünyada perakende sektörü hızlı gelişen alanlardan biri olup, gıda perakendeciliği de bu sektör içinde en hızlı büyüyen kategoridir. Yaşam İçin Gıda perakende sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Amazon’la rekabet

E-ticaret devi Amazon Türkiye’ye geldi. Merak edilen ise yerli e-ticaret sitelerinin bu dünya devi ile nasıl rekabet edeceği… İşte, rekabeti güçlendirecek 4 stratejik ipucu…

Palandöken: “Ekonomik daralma işyeri kapanışlarına yansıdı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılın 9 aylık döneminde esnaf ve sanatkârlara ait 78 bin 944 iş yerinin kapandığını söyledi.

Türkiye’nin en sevilen markaları açıklandı

Bu yıl 11.’si gerçekleşen “Türkiye’nin Lovemark’ları Araştırması”nın 2018 sonuçları açıklandı. Toplam 22 kategoride yüzlerce markanın sorgulandığı araştırma, tüketicilerin gönülden bağlı olduğu markaları belirledi: İşte 2018’in Lovemarkları: Arçelik, Volkswagen, Ziraat Bankası, Çaykur, Nescafé, Burger King, Fairy, Cappy, Erikli, THY, İstikbal, Teknosa, Karaca, Elidor, OMO, LC Waikiki, Koçtaş, Rexona, OPET, Bonus, Atasay ve Penti…

Yılın öğretmeninin hayalini PLAT Derneği gerçekleştirdi

Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), “Denemeden Olmaz” sosyal sorumluluk projesi ile fen laboratuvarı olmayan 12 okula tam teçhizatlı laboratuvar kazandırdı. Dermek, 2019 yılında 10 yeni laboratuvar daha açmayı hedefliyor.

Türkiye’de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde zorunlu olacak

Fiyat Etiketlerinde “Yerli Üretim” Logosu Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar belirleyen Ticaret Bakanlığı, “YERLİ ÜRETİM” Logosu Kurumsal Kimlik Kılavuzu hazırladı.

Gıda perakendecileri ‘günah keçisi’ olarak gösterilmekten rahatsız!

Gıda Perakendecileri Derneği: “Gıda enflasyonunun sebebi olarak gösterilmemiz haksızlık. Bu konuda canla başla çalışıyoruz.”

Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde değişiklik

Son zamanlarda yaşanan fiyat dalgalanmalarının, fiyat etiketi mevzuatında tüketici lehine düzenlemeler yapılarak ek tedbirlerin alınması gerekliliğini doğurduğuna dikkat çeken Ticaret Bakanlığı, Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti.

“Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” belirleniyor!

Slimstock ve Lojistik Derneği (LODER) ortaklığı ile organize edilen "Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi bu yıl dördüncü kez düzenleniyor.