Ana Sayfa Tarım Bitkisel Ürünler

Bitkisel Ürünler

Çaykur, yaş çay bedeli ödemelerine başlıyor

Çaykur, Eylül ayı yaş çay bedeli ve Ağustos ayı organik çay fark ödemelerinin 27 ve 30 Ekim tarihlerinde ödeneceğini açıkladı.

Yamalak Sarısı için zeytin işletmecilerine çağrı

Adını yetiştiği topraklardan alan Ege’nin incisi Yamalak zeytininin geleneksel hasat işlemleri tamamlandı. Üreticiler, zeytinin dünyaya tanıtılması için destek bekliyor.

Antalya’nın Beylik Zeytini ‘çeşit’ olarak tescillendi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) zeytinde yerel çeşitlerin tescili ve ticarete kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Eski zeytinliklerde varlığı bilinen ancak zaman içerisinde yetiştiriciliği azalan Beylik Zeytini, Borsa’nın girişimiyle çeşit olarak tescillendi. Yağ kalitesi yüksek olan Beylik Zeytin çeşidinin yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Gürer: “Enflasyonu baskılamak adı altında ithalatın önü açılıyor”

Hububat ürünlerinde gümrük vergisinin bugün itibarıyla sıfırlandığını belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, piyasayı dengelemek, enflasyonu baskılamak adı altında ithalatın önünün açıldığını savundu.

Marmarabirlik ürün alım fiyatlarını açıkladı

Marmarabirlik, 2020-2021 iş yılı ürün alım kampanyası fiyatlarını açıkladı. Tavan fiyat 15,50 TL, taban fiyat 6,00 TL, yağlık zeytin fiyatı da 5,10 TL olarak belirlendi.

Zeytin Mektebinde ders zili çaldı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Zeytin Mektebi’nde ilk ders verildi. Zeytine dair pek çok konunun işlendiği Zeytin Mektebi, 19 Kasım’a kadar devam edecek.

Mandalina ihracatında hedef 400 milyon dolar

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden satsuma mandalinada, 2020/21 ihracat sezonunun 19 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacağı bilgisini veren Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak; “Bu yıl mandalina ihracatında hedefimiz 400 milyon doları yakalamak.” şeklinde konuştu.

Ekim geldi ama halen şeker pancarı fiyatı açıklanmadı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geçen yıl 1 Eylül’de açıklanan şeker pancarı fiyatının, bu yıl Ekim ayının ortalarına gelinmesine rağmen henüz resmi olarak açıklanmadığına dikkat çekti.