Kadın iş liderleri teknolojik devrime daha hazırlıklı

KPMG Küresel Kadın Liderler Araştırması, teknolojiyle dönüşen iş dünyasında kadın liderler çağının başlayacağını haber veriyor. Araştırmaya katılan kadın liderlerin yanıtları erkek liderlere göre yeni teknolojilere daha hakim olduklarını, yeni gelişmelere hızla uyum sağladıklarını, analitik düşünüp verilere dayalı karar aldıklarını gösteriyor. Araştırmaya göre, dijital çağa kadınlar damgasını vuracak.

Atatürk’ün Beslenme Alışkanlığı (Yediği ve Sevdiği Yemekler)

Atatürk'ün siyasal yönleri şimdiye değin yeterince incelenmiştir. Fakat O'nun bir siyasal önder olarak insancıl yönleri, günlük yaşamı, alışkanlıkları, hoşlandığı, hoşlanmadığı kültürel ögeler, değer yargıları, aile yaşantısı yeterince ele alınıp incelenmiş değildir.

Bu yerlere isteseniz de seyahat edemiyorsunuz

Dünya üzerinde ne kadar çok isteseniz de kesinlikle seyahat edemeyeceğiniz yerler bulunuyor. Bazı bölgeler devletler tarafından korunurken, bazıları tehlike arz etmesi sebebiyle ziyarete kapatılabiliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Gezilecek 6 Yer

Ulusça kutladığımız bayramlarımızdan olan ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini anmak için kutlanıyor. Ulusal birliğimizi ve paylaştığımız ortak tarihi pekiştirmek açışından önemli olan bu günleri en güzel şekilde değerlendirmek bizim elimizde.

Hesaplı Bir Tatil İçin 10 İpucu!

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte yılın yorgunluğunu atmak isteyenler tatil planlarını yapmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 Temmuz, tüm Türkiye’nin, milletimizin tüm fertlerinin zaferidir”

“Bu millet FETÖ eliyle Türkiye’nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu hâline getirilmesine izin vermemiştir. 15 Temmuz, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin, yeniden şahlanışının, iradesine yönelen saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır.”

İlk kez yurt dışına çıkacaksanız, bu tavsiyelere kulak verin!

Yurt dışına çıkma planınız varsa özellikle ilk defa yurt dışına çıkacaksanız önceden bir takım tavsiyelere bakmak fayda sağlar. Aksi halde olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. İşte, yurt dışı maceranızın kötü sonuçlanmaması için hayat kurtarıcı tavsiyeler…

Güneş enerjisi sistemleri hakkında bunları biliyor musunuz?

Bir yılda toplam 14 bin kWh enerjiye ihtiyaç duyan 100 metrekare büyüklüğündeki izolasyonu yapılmış bir evin, ortalama saatlik 5 kWh’lik bir güneş enerjisi elektrik üretim sistemiyle tüm ihtiyacı karşılanabiliyor.

Yazarlar

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Gıda Işınlama ile Raf Ömrü Stabilitesi ve Ürün Muhafazası

Gıda ışınlama teknolojisi; gıdaların korunması, gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi, gıdalarda raf ömrünün uzatılması için uygulanan, geleneksel yöntemlere alternatif bir gıda muhafazası yöntemidir; zira kimyasal katkı maddeleri, fumigantlar tüketici sağlığına ve güvenliğine zarar verebilmektedir.