Ana Sayfa Dergi

Dergi

Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısının başkanlığında Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu. Konuya ilişkin 2019/27 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, 07 Aralık 2019 Tarih ve 30971 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

2020 Pirelli Takvimi: “Looking for Juliet”

Pirelli, Paolo Roversi’nin fotoğrafladığı “Juliet’i Aramak” temalı 2020 Pirelli Takvimi’ni Verona’da tanıttı.

Kışın hangi ev aleti ne kadar elektrik tüketiyor?

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte enerji faturaları da şişmeye başladı. Özellikle doğalgaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Bu mevsimde yaza göre farklı olarak ve en çok kullanılan ürünlerin başında elektrikli ısıtıcı gelirken ütü kullanımı da maliyet açısından öne çıkıyor.

Yirmi Dört Belediye “İklim için Biz Varız” diyor!

Altısı Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 24 yönetim bugün Boğaziçi Üniversitesi’nde bir araya gelerek İklim İçin Biz Varız deklarasyonunu imzaladıklarını açıkladı. Madrid’de devam eden iklim zirvesi sırasında yapılan açıklamada belediyeler Paris İklim Anlaşması’nın küresel ısınmayı 1.5°C sınırında tutma hedefine yönelik çalışmalarda bulunacaklarını taahhüt etti. 24 Belediye adına açıklamayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan: “Yazılımda lider ülkelere ‘yazılım’ ihraç ediyoruz”

Başarsoft, ‘Geleneksel Teknoloji Konferansları Serisi’nin 14’üncüsünde Ankara’da iş ortaklarıyla buluştu. Açılışta konuşan Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, “Başarsoft olarak, artık yazılımın merkezi olan ABD ve Hindistan’a da yerli yazılım ihraç ediyoruz” dedi

25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü: ‘Karanlığı Aydınlat’

Kamusal alanda kadınların ve kız çocuklarının maruz bırakıldığı şiddete “Karanlığı Aydınlat” kampanyasıyla dikkat çeken Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) herkesi, birer ateş böceği yakmaya, kentlerde kendilerini güvende hissetmedikleri alanları atesbocekleri.info sitesindeki Türkiye haritası üzerinde işaretlemeye çağırdı.

Doğalgaz tasarrufu için ipuçları

“Doğalgaz faturamı nasıl düşürebilirim?” diye düşünenler için, kombi kullanımından, yaşam alanlarında yapılabilecek ufak düzenlemelere bütçe dostu öneriler…

Gençler, meslek seçerken dikkat! Bazı meslekler 20 yıl sonra olmayacak

Kartezyen Danışmanlık’ın Kurucusu Meltem Turhan Yöndem; “Bazı meslekler 20 yıl içerisinde yok olacak ve bu meslekler arasında bugünün vazgeçilmez meslekleri de var. Ancak bilgi teknolojileri tüm meslekleri şekillendirerek belirleyici rol üstlenecek” dedi. Yöndem’e göre doktorlardan avukatlara, öğretmenlerden onkologlara tüm meslek grupları yeni yapıya kavuşacak. Geleceğin meslekleri arasında ise drone filo yöneticiliği, beyin büyütme uzmanlığı, Blockchain mimarlığı yer alıyor.