İş Hukukunda Kötü Niyet Tazminatı Nedir?

İş hukukunda kıdem ve ihbar tazminatı herkes tarafından bilinmesine rağmen kötü niyet tazminatı hakkında çok az şey biliniyor. Hâlbuki, bazen kıdem ve ihbar tazminatı almanın mümkün olmadığı hallerde dahi kötü niyet tazminatına hak kazanmak mümkün…

Nirengi Derneği’nden ergen istismarı konusunda bilgilendirme videosu

Nirengi Derneği ergen istismarı konusunda 5.- 12. sınıf öğrenci velilerini ve öğretmenlerini bilgilendirmek ve ayrıca konuyla ilgili toplumsal farkındalık yaratmak için bir bilgilendirme videosu yayınladı.

Eğer Yurtdışına Çıkıyorsanız Onu Arkanızda Bırakmamak İçin Yapmanız Gerekenler!

Kitapkoala.com'dan Hayvan Tedavi Sorumlusu Neslihan Çolak evcil hayvanıyla birlikte yurtdışına çıkmak isteyenler için bir mini rehber hazırladı. Hayatını kolaylaştırmak isteyen hayvan severler kolaylıkla ne yapabileceklerini bu mini rehberden öğrenebilirler.

7 yılda 70 bini aşkın mobbing çağrısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerine göre bakanlık bünyesindeki ALO 170 hattına Mart 2011-2018 tarihleri arasında 70 bini aşkın mobbing çağrısı yapıldı. Bu şikayetleri yapanların yüzde 20’si istifaya zorlandıklarını ifade ediyor.

6 adımda “dijital kimlik” yönetimi

Günümüzde mevcut kimliğinizin yanı sıra online alandaki kimliğiniz de hem iş hem de özel hayatınız açısından önem taşıyor. Peki, dijital kimliğimizi nasıl yönetmemiz gerekiyor? İşte, dijital kimlik yönetiminin olmazsa olmazları…

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni şehrinizde gerçekleştirmek ister misiniz?

Kasım ayı içerisinde İstanbul’da gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni (SYFF) şehirlerinde gerçekleştirmek isteyenler için Aralık ayında başvurular açılıyor.

Kariyerin yolu Çince’den geçiyor

Kariyerinde başarılı bir noktayı yakalamak isteyen üniversiteli gençler, İngilizcenin tek başına yeterli olmadığı bu dünyada alternatif yabancı dillere yönelmiş durumdalar. Bu dillerin başında Çince geliyor.

Hakimiyet kurmak isteyen erkekler şiddete başvuruyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde rakamlar, kadınların maruz kaldığı şiddet, eşitsizlik ve hakimiyet tablosunu tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yayınladığı rapora göre; son 10 ayda 363 kadın şiddete maruz kalarak hayatını kaybetti.

Yazarlar

4,072BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
358TakipçilerTakip Et
466TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.