Ana Sayfa Dergi

Dergi

Sınava girecek öğrencilere 6 öneri

Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler, bir yandan sınav heyecanı diğer yandan koronavirüs tedirginliği yaşıyor. Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu sınava girecek öğrencilere 6 öneride bulunuyor

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştirdiği “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının kazananları belirlendi. ‘Hayata Dair’ temasıyla kadın fotoğrafçıları bir araya getiren yarışmanın bu yıl birincisi “Sevgi” adlı fotoğrafıyla Berna Nalçacı oldu.

Sorumlu Köpek Sahipliği Rehberi

Royal Canin, köpeklerin sağlık ve refahı için bugüne kadar geliştirilmiş en kapsamlı bilgilere yer veren Sorumlu Köpek Sahipliği Rehberi’ni yayımladığını duyurdu. Dünya Hayvan Sağlığı Teşkilatı’nın belirlediği ‘Hayvanlar için 5 Özgürlük Hakkı’na yer veren Rehber, hayvan sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırarak evcil hayvanların hayat kalitesinin artırılmasını, sahiplenmenin teşvik edilmesini ve evcil hayvanların terk edilmesinin önüne geçebilmeyi hedefliyor.

16 ünlü ormanlar için bir araya geldi

16 ünlü isim Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı kampanya için bir araya geldi. Orman yangınları konusunda toplumsal bilinç oluşturmak için hazırlanan reklam filminde tek nefes olan ünlüler, “Lütfen Geleceğimi yakma!”, “Kamp Ateşini Söndür”, “Ormanı Yakma” sözleri ile kampanyaya gönüllü desteklerini verdi.

Covid-19 Müzik Dinleme Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirdi?

“Covid-19 Döneminde Değişen Müzik Dinleme Alışkanlıkları Araştırması” salgın sebebiyle değişen müzik dinleme ve şarkı tercihlerimizi gözler önüne seriyor.

İstilacı yabancı deniz canlıları ile mücadele

Halit Ergenç’in seslendirdiği kısa belgeselde UNDP’nin Türk hükümeti ile başlattığı yeni projeye ait bilgiler de aktarılıyor.

İstanbul, en pahalı 156. şehir

Mercer’ın bu sene 26’ıncısı gerçekleştirilen ‘Yaşam Maliyeti Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Beş kıtada 209 şehri kapsayan araştırmada 2020 yılında dünyanın en pahalı şehri yine Hong Kong olurken; en ucuz şehir ise Tunus olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 154’üncü sırada yer alan İstanbul, bu yıl listeye 156’ıncı sıradan girdi. İlk 10’da 6 şehir ile yer alan Asya kıtası şehirleri, mobil (expat) çalışanlar için en pahalı şehirler olarak listede yer aldı.

Üveyik ve Elmabaş Patka hızla yok oluyor

Doğaseverler, her sene ava açılacak canlı türlerini belirleyen Merkez Av Komisyonu’ndan üveyik ve elmabaş patkaların avının yasaklanmasını talep ederek herkesi change.org/yasasinkuslar adresinden başlattıkları kampanyaya destek olmaya davet etti.