11.5 C
Ankara
Pazar, Mayıs 12, 2024

En Yeniler

OGM’den Her Anneye Bir Fidan

OGM’den Her Anneye Bir Fidan

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil bilim dünyasının “en”leri arasında

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil bilim dünyasının “en”leri arasında

ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun ilk özgün oyunu

ETİ Çocuk Tiyatrosu ilk özgün tiyatro oyunu Mutluluk Denince Akla’yı çocuklar ile buluşturuyor.

232 bin 351 aileye 100 milyon liralık destek paketi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik 100 milyon TL’lik destek paketini açıkladı.

Balık atıklarından çevre dostu plastik

Kanadalı biliminsanlarının ürettiği doğada çabuk ve kolay çözünen bu plastik en büyük çevre kirleticilerinden olan petrol türevi plastiğin yerini alabilir.

Zamanımızı boşa harcatan 6 şey

Günümüzün en önemli sorunlarının başında, zamanın ev ve iş hayatına yeterli olmadığı şikayeti geliyor. Kadın, erkek, anne baba hatta çocukları dahi etkileyen bu kritik problem günümüzün en önemli sorunları arasında yer almayı sürdürüyor.

Arama motorları yanlı sonuçlar döndürüyor

Google ve Bing arama motorlarının haber arama alanı kullanılarak yürütülen bir çalışmada, sonuçlar bakış açısı ve ideoloji olmak üzere iki farklı önyargı tipi açısından değerlendirildi. Yapılan çalışma sonucunda arama motorlarının bakış açısı ile ilgili önyargı içermediği, ancak iki arama motorunun da ideolojik olarak yanlı sonuçlar döndürdüğü görüldü.

OGM, ormanlar için 650 bin faydalı böcek üretecek

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), çoğu zaman orman yangınlarından daha çok tahribata neden olan orman zararlıları ile biyolojik mücadele için 2021 yılında 650 bin adet faydalık böcek üretmeyi hedefliyor.

10 kişiden 8’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor!

NG Araştırma’nın Sevgililer Günü anketinden fiyat artışı çıktı. Ankete katılanların yüzde 80’i Sevgililer Günü'nde fiyatların arttığını düşünüyor.

Sevdiğine bir fidan armağan et

Orman Genel Müdürlüğü, bu Sevgililer Günü’nde sevdiklerine anlamlı bir hediye vermek isteyenleri fidan bağışına çağırıyor.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Nurettin Yüksel Kimdir? Profesyonel Besicilik ve Hayvancılık

Nurettin Yüksel Kimdir? Nurettin Yüksel, profesyonel hayvancılık alanında kendi yaptığı yem formülasyonları ile besicilikte önemli işlere imza atıyor.Besi hayvanlarının...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...