Ana Sayfa En Yeniler

En Yeniler

Nestlé Purina ve Boehringer Ingelheim işbirliğine gidiyor

360° Pet Mutluluğu projesi çerçevesinde Nestlé Purina hayvan beslenmesi, Boehringer Ingelheim ise koruma ve tedaviye yönelik uygulamalar konusundaki tecrübelerini veteriner hekimlerin hizmetine sunacak.

Koroplast Trashtag Hareketini Türkiye’de Başlatıyor!

Koroplast, sosyal medyada çığ gibi büyüyen #Trashtag Challenge hareketini Türkiye’de başlatıyor.

THD: “Türkiye’de tüketiciler adına güzel şeyler söylemek mümkün değil. ”

Tüketicilerin satın alma gücünün hızla eridiğine dikkat çeken Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar; “Toplumun yüzde 80’den fazlası açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Gıda, su, elektrik ve doğal gazdan alınan KDV sıfırlansın” açıklamasında bulundu.

Umut Kafe’nin Mart ayı durakları belli oldu

Umut Kafe, kanser tedavisi süren çocukların ailelerine iş ve maddi destek sağlamak için Mart ayı boyunca işbirliği yaptığı Pfizer, Eczacıbaşı, Colgate, UPS, AvivaSa gibi şirketlerin bahçelerinde gezici kafe hizmeti verecek.

İstanbul’un semt pazarları navigasyona girdi

Yandex Navigasyon, İstanbul’da kurulan semt pazarları konusunda önemli bir çalışma yaptı. İstanbul’un tüm ilçelerindeki 66’sı kapalı olmak üzere 440 adet pazar yerini haritasına ekleyen Yandex, kullanıcılarının pazar yerlerine yanlışlıkla girmesini önleyerek daha doğru bir rota oluşturmasını sağlayacak.

Başarsoft 21 yılda Türkiye’yi karış karış gezdi

Kendini Türkiye’nin dijital haritacısı olarak tanımlayan Başarsoft, MapInfo Kullanıcı Konferansı’nın 13’üncüsünü gerçekleştirdi. Bu zamana kadar 1,5 milyon kilometre yol kat ettiklerini söyleyen Başarsoft Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dabanlı, “Bu mesafe, aya dört kere gidip gelmekten fazla” diye konuştu.

2019’un dijital trendleri neler olacak?

Yapay zeka teknolojileri, G mobil uygulamaları ve daha niceleri. İşte, 2019’da hayatımızı etkileyecek dijital trendler…

Bilişim teknolojilerine uyumda 48. sıradayız

Dünya Ekonomi Forumu tarafından yayımlanan Global Bilişim Teknoloji Raporu, ülkelerin gelişen bilişim teknolojilerine sağladıkları uyumu ölçüyor. 139 ülkenin dahil olduğu listenin birincisi Singapur. Türkiye ise 48. sırada yer alıyor.