13.1 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

En Yeniler

Balık atıklarından çevre dostu plastik

Kanadalı biliminsanlarının ürettiği doğada çabuk ve kolay çözünen bu plastik en büyük çevre kirleticilerinden olan petrol türevi plastiğin yerini alabilir.

Zamanımızı boşa harcatan 6 şey

Günümüzün en önemli sorunlarının başında, zamanın ev ve iş hayatına yeterli olmadığı şikayeti geliyor. Kadın, erkek, anne baba hatta çocukları dahi etkileyen bu kritik problem günümüzün en önemli sorunları arasında yer almayı sürdürüyor.

Arama motorları yanlı sonuçlar döndürüyor

Google ve Bing arama motorlarının haber arama alanı kullanılarak yürütülen bir çalışmada, sonuçlar bakış açısı ve ideoloji olmak üzere iki farklı önyargı tipi açısından değerlendirildi. Yapılan çalışma sonucunda arama motorlarının bakış açısı ile ilgili önyargı içermediği, ancak iki arama motorunun da ideolojik olarak yanlı sonuçlar döndürdüğü görüldü.

OGM, ormanlar için 650 bin faydalı böcek üretecek

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), çoğu zaman orman yangınlarından daha çok tahribata neden olan orman zararlıları ile biyolojik mücadele için 2021 yılında 650 bin adet faydalık böcek üretmeyi hedefliyor.

10 kişiden 8’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor!

NG Araştırma’nın Sevgililer Günü anketinden fiyat artışı çıktı. Ankete katılanların yüzde 80’i Sevgililer Günü'nde fiyatların arttığını düşünüyor.

Sevdiğine bir fidan armağan et

Orman Genel Müdürlüğü, bu Sevgililer Günü’nde sevdiklerine anlamlı bir hediye vermek isteyenleri fidan bağışına çağırıyor.

Kuraklığın Ayak Sesleri

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın arşivinden derlenen çalışmalarla ‘Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi, Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Kargo sektörüne yeni oyuncu geliyor

Koç Topluluğu şirketlerinden Aygaz, McKinsey iş birliği ile hayata geçirdiği Aykargo ile kargo dağıtım sektörüne adım attı.

Sosyal Medyada 2020’nin En Çok Konuşulanları!

Adba Analytics, The Brand Age dergisi için hazırladığı raporda sosyal medyada 2020 yılının en çok konuşulanlarını analiz etti.

Pandemide 10 milyondan fazla yeni sosyal medya hesabı açıldı

Pandemide Türk kullanıcı sayısını Instagram 6 milyon, Snapchat 2 milyon, Twitter 1,6 milyon, Linkedin de 1,1 milyon artırdı.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Adana’da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Adana'da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak