6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

10 kişiden 8’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor!

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

NG Araştırma’nın Sevgililer Günü anketinden fiyat artışı çıktı. Ankete katılanların yüzde 80’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor.

NG Araştırma’nın, 5 – 9 Şubat 2021 tarihleri arasında Türkiye genelinde yaptığı 14 Şubat Sevgililer Günü araştırmasına da fiyat artışları damga vurdu. Ankete katılanların yüzde 80’i (her 10 kişiden 8’i) Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşündüklerini ifade etti.

Anketten çıkan diğer sonuçlar ise şöyle:

Katılımcıların %56’sı 14 Şubat Sevgililer Gününü kutlama eğiliminde.

Katılımcıların %39’u bu günü sevgisini hissettirmek için bir fırsat olarak görüyor. Yüzde 19’u ise hediye alıp vermeye güzel bir sebep oluşturduğu için bu günü kutluyor. Kalanlar ise bu özel günü sevdiklerini söyleyenler, sevgililerinin beklentisi olduğunu ve diğer etkenleri belirtenlerden oluşuyor.

Her 10 kadından 2’si, sevgilisine kıyafet almayı planlıyor. Her 10 erkekten 2’si ise sevgilisine çiçek almayı düşünüyor.

Her 5 kadından 1’i hediye olarak takı, her 5 erkekten 1’i ise hediye olarak saat istiyor. Her 10 kişiden 1’i bu güne özel bir hediye istemiyor.

Her 10 kişiden 8’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor! 1’i fiyatın azaldığını veya değişmediğini savunurken, kalanlar bu konuda bir fikri olmayanlardan oluşuyor.

Her 10 kişiden 3’ü Sevgililer Gününü evde geçirmek istiyor. Her 10 kadından 3’ü bu özel günü deniz kenarında geçirmek istediğini söylerken, erkeklerden 2’si deniz kenarında geçirmek istediğini belirtti.

Katılımcıların %39’u, pandemi nedeniyle Sevgililer Günü planının değiştiğini söylerken, %36’sına göre salgın planlarını etkilemedi.

Katılımcıların neredeyse yarısı, partnerinin sevgililer gününü unutması durumunda hiçbir şey olmamış gibi davranacağını belirtti! Her 5 kadından 2’si bu duruma sinirleneceğini fakat fazla büyütmeyeceğini ifade ederken, her 5 erkekten 1’i de aynı tepkiyi vereceğini söyledi.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı