24 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

alışveriş

Esnafın umutları eriyor

Her 2 esnaftan 1’i, en önemli kaygısının salgının bir türlü bitmemesi olduğunu belirtirken, işlerinin daha da kötüye gittiğini ve düzeleceğine dair umudunu kaybettiğini belirten esnafın oranı son bir ayda yüzde 27’den yüzde 32’ye yükseldi.

Bu Ramazan’da yiyecek ve içecekte büyümeyi ev içi tüketim artıracak

Bu Ramazan’da yiyecek ve içecekte büyümeyi ev içi tüketim artıracak

Perakende satışlar Şubat’ta yüzde 3,4, toplam ciro ise yüzde 1 arttı

Perakende satışlar Şubat’ta yüzde 3,4, toplam ciro ise yüzde 1 arttı

E-ticaret fiyatları market fiyatlarını geçti!

BrandZone verilerine göre; mart ayında ortalaması alınan market fiyatları e-ticaret sitelerinin ortalama market fiyatlarına göre müşterilere daha uygun fiyatlar sundu.

Yılın seçilmiş ürünleri açıklandı

Türkiye dahil 45 ülkede düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerinin oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri”, oyuncu Efe Tunçer’in sunduğu ödül töreniyle açıklandı.

Esnafa bankalardan “POS” darbesi

Koronavirüs salgını nedeniyle aylardır kapalı olan ve 2 Mart itibariyle kontrollü normalleşme süreci ile açılmalarına izin verilen esnafa bir darbe de bankalardan geldi.

Pandemi, tüketicilerin satın alma davranışlarını ve tercihlerini değiştirdi!

Tüketicilerin %45’i markadan bağımsız promosyonlara göre ürün tercih ediyor ve %44’ü ise tasarruf etmek için aktif olarak market markalı ürün arayışı içerisinde.

Gıda israfına karşı öneriler

Zamanında yenilmediği için buzdolabında bozulmaya terk edilen bir yemek ya da ihtiyaçtan fazla pişirildiği için sonunda çöpe atılan bir yemek sadece gıda israfına yol açmıyor aynı zamanda iklim değişikliğine kadar giden bir süreci de hızlandırıyor.

10 kişiden 8’i Sevgililer Günü’nde fiyatların arttığını düşünüyor!

NG Araştırma’nın Sevgililer Günü anketinden fiyat artışı çıktı. Ankete katılanların yüzde 80’i Sevgililer Günü'nde fiyatların arttığını düşünüyor.

Perakende güveni 2021 yılına düşüşle başladı

TEPAV Perakende Güven Endeksinin (TEPE) 133. sayısı yayımlandı. Perakende güveni geçen aya ve geçen yıla kıyasla düşerken, perakendecilerin satış beklentisi azaldı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img