19.7 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 26, 2021

perakende

Esnafın umutları eriyor

Her 2 esnaftan 1’i, en önemli kaygısının salgının bir türlü bitmemesi olduğunu belirtirken, işlerinin daha da kötüye gittiğini ve düzeleceğine dair umudunu kaybettiğini belirten esnafın oranı son bir ayda yüzde 27’den yüzde 32’ye yükseldi.

Kaçakçılık raporu yayınlandı

Türkiye’de kaçak ve sahte alkol, yakıt ve cep telefonları ürünlerinin yasa dışı hareketlerini ele alan ve 2 yıl süren araştırmanın sonuçları açıklandı.

Evden e-ticaret yapma tüyoları…

Covid-19 nedeniyle bazı sektörlerde iş kayıplarının yaşanması ve büyük şehirlerden tersine göç hareketinin hızlanmasıyla, evden e-ticaret yapan müteşebbis sayısında artış yaşandı. İşte 5 adımda evden e-ticaret yapma tüyoları...

Bu Ramazan’da yiyecek ve içecekte büyümeyi ev içi tüketim artıracak

Bu Ramazan’da yiyecek ve içecekte büyümeyi ev içi tüketim artıracak

Perakende satışlar Şubat’ta yüzde 3,4, toplam ciro ise yüzde 1 arttı

Perakende satışlar Şubat’ta yüzde 3,4, toplam ciro ise yüzde 1 arttı

E-ticaret fiyatları market fiyatlarını geçti!

BrandZone verilerine göre; mart ayında ortalaması alınan market fiyatları e-ticaret sitelerinin ortalama market fiyatlarına göre müşterilere daha uygun fiyatlar sundu.

Yılın seçilmiş ürünleri açıklandı

Türkiye dahil 45 ülkede düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerinin oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri”, oyuncu Efe Tunçer’in sunduğu ödül töreniyle açıklandı.

Amazon Londra’da kasasız süpermarket açtı

Londra'da açılan süpermarket, Amazon'un Avrupa'daki ilk fiziki mağazası oldu.

Mahallenin bakkalı e-ticaret yapacak

Mahalle bakkalları için e-ticaret yazılımı hazırlandı. Yazılımı iki kadın girişimci Meltem Koca ve Kırçiçeği Korkmaz tarafından geliştirilen uygulama, aynı zamanda bakkal esnafına 'işinizi internete taşıyın' ve ‘İşiniz için sosyal medya' eğitimleri veriyor.

Pandemi, tüketicilerin satın alma davranışlarını ve tercihlerini değiştirdi!

Tüketicilerin %45’i markadan bağımsız promosyonlara göre ürün tercih ediyor ve %44’ü ise tasarruf etmek için aktif olarak market markalı ürün arayışı içerisinde.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img