Ana Sayfa Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim

Anadolu mutfağını Gastronomi Köyü tanıtacak

Gastronomi Turizm Derneği'nin hayata geçirdiği Türkiye Gastronomi Köyü projesiyle, Türk mutfağı ve Anadolu lezzetlerinin dünyaya tanıtılması, aynı zamanda da 700 dolar seviyesinde olan turist başına ortalama harcama seviyesinin yukarılara çekilmesi hedefleniyor.

KFC’nin ünlü kovasının üzerinde sizin tasarımınız olabilir!

KFC, Türkiye’deki 30’uncu yılına özel yarışma düzenliyor. KFC’nin ünlü kovasının dış yüzünün tasarlanacağı yarışmada, kazanan üç kişinin tasarımları yıl boyunca KFC kovaları üzerinde yerini alacak.

Fethiye’de bir yeryüzü cenneti: Faralya

Faralya, diğer adıyla Uzunyurt… Denizden 440 metre yükseklikteki bu doğa harikası yerleşim alanı, doğasıyla olduğu kadar tarihi izleriyle de konuklarına unutulmaz anılar bırakıyor. 40 kilometrelik alan içinde tarihi R0ma ve Likya kalıntılarına, Kelebekler Vadisi’ne ve Kabak Koyu’na ulaşmanın mümkün olduğu bu yeryüzü cenneti, yeşil ile mavinin eşsiz buluşmasına tanıklık ediyor. Dünyaca ünlü Times Dergisi’nin Türkiye’de bulunan 6 gizli cennet arasında gösterdiği Faralya, bu yaz tatil rotanız için iddialı bir seçenek oluyor.

Palandöken: Otellerde uygulanan her şey dahil sistemi esnafa zarar veriyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: “Turist, her şey dahil sistemin olduğu yerde konaklama dışında ne çevreyi geziyor ne de esnaftan alışveriş yapıyor. Her şey dahil olduğu için tek seferlik bir ödeme ile tüm tatilini tek bir yerde geçiriyor. Bu da özellikle turistik bölgelerdeki esnafımızın kazancını azaltıyor.”

Perakendeyi kahve köpürtecek

KPMG'nin hazırladığı 'Perakende Sektöründe Birleşme ve Satın Alma Trendleri 2019' raporuna göre bu yıl perakende sektöründe rekabet dengesini başta kahve olmak üzere, sağlıklı içecek ve yiyecek firmaları değiştirecek. Coca Cola’nın Costa’yı 5.1 milyar dolara satın alarak, kahve pazarına girmesi, bu trendin habercisi olarak yorumlanıyor

Godiva’da üst düzey atama

Godiva’nın İngiltere, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesi başkanlığına Olivier de Mendez atandı.

Fethiyeli otelciler ara tatil kararından memnun

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullardaki tatil takvimine nisan ve kasım aylarını ekleyeceği haberi, turizmcileri sevindirdi. Bu kararla turizmin önemli ölçüde hareketleneceğini düşündüklerini söyleyen Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, ara tatilin etkisinin iç pazarı hareketlendireceği gibi bölgesel olarak Fethiye’ye de hareket getireceğini söyledi.

Artan fiyatlar karşısında tüketici tasarrufa yöneliyor

Artan fiyatlar karşısında tüketiciler sadece ihtiyaçları olan ürünleri almaya yöneliyor, fiyatlara daha çok dikkat ediyor ve indirim zamanı alışveriş yapıyor. Tüketici alım gücündeki düşüş nedeniyle halihazırda giyim ve kozmetik/kişisel bakım ürünlerinde tasarrufa giderken, yakın gelecekte ise dışarıda yemek, tatil ve elektronik ürünler kalemlerinden tasarruf etmeye hazırlanıyor.