Ana Sayfa Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim, hotel, restaurant, cafe, pastane, lokanta ve diğer toplu yemek yenilen alanlar ve bu alanlara yönelik üretim yapan firmalar ve ürünleri hakkında sıcak haberler ve bilgiler verir.

Restoranların başarısında dekorasyon da önemli!

“Kahveyi başka yerde mi içsek?” diye öneren arkadaşınıza detaylı bir sorun, mutlaka ya koltuk ya yüksek ses ya da aydınlatmadan kaynaklı bir rahatsızlıktan ötürü mekan değiştirmek istiyordur. Eğer müşterilerinizin mekanınızda uzun saatler keyifli zaman geçirmelerini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de konforlu mobilya seçimi.

TURYİD Kaya Demirer ile devam ediyor

TURYİD, 12. Olağan Genel Kurulu’nu 04 Ocak 2019 günü Sunset Restaurant’ta gerçekleştirdi. Kaya Demirer’in 5'inci Dönem TURYİD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiği toplantıda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine ise Metin Şen, Barış Tansever, Gamze Cizreli ve Ayhan Çarıkçılar getirildi.

TAB Gıda’ya ödül

TAB Gıda, "Perakendede İnovasyon Forumu ve Ödülleri" töreninde “Perakendede Büyüme Ödülleri 2018” kapsamında hızlı servis restoran zinciri kategorisinde bu yıl da birincilik ödülüne layık görüldü.

Böreğin şefi üç haneli büyüyecek

Yaklaşık 3 ay önce ilk şubesini açan ve bugün 10 şubeye ulaşan Chef Börek, gelecek yıl en az 30 şubeye ulaşmayı hedefliyor

Şef Duygu Tuğcu’nun büyük başarısı!

İstinye Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve MYO Aşçılık Programı Öğretim Üyesi Şef Duygu Tuğcu, Lüksemburg’da düzenlenen Villeroy&Bush Culinary World Cup’da Pastacılık Sanatı kategorisinde birinci oldu.

İtalyan Mutfağının başarı sırrı: Tutku

İtalyan Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini, İtalyan Mutfağının başarısının; sinemada, müzikte olduğu gibi “tutku” olduğunu, dünyada yemekleri bir sanat gibi sunan tüm İtalyan Şeflerin de birer elçi olduğunu belirtti.

Öğrencilerden dünya ekmekleri şöleni

İSÜ öğrencilerinin “Dünyanın Ekmeği” etkinliğinde, 180 öğrenci 53 çeşit uluslararası ve yöresel ekmeği, konukların ve uzmanların tadımına sundular. Şampiyon, Polonya’ya ait ve Ukrayna’da da yaygın olan “Çikolatalı Babka Ekmeği" oldu.

Rekabet Kurulu’ndan 3 yemek kartı şirketine 7,7 milyon lira ceza

Rekabet Kurulu, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren Sodexo, Edenred ve Network Servisleri A.Ş.’ye rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 7,7 milyon lira idari para cezası verdi.

Yazarlar

4,067BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
341TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Gıda Işınlama ile Raf Ömrü Stabilitesi ve Ürün Muhafazası

Gıda ışınlama teknolojisi; gıdaların korunması, gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi, gıdalarda raf ömrünün uzatılması için uygulanan, geleneksel yöntemlere alternatif bir gıda muhafazası yöntemidir; zira kimyasal katkı maddeleri, fumigantlar tüketici sağlığına ve güvenliğine zarar verebilmektedir.