13 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Ev Dışı Tüketim

Fransa’da kafe, restoran ve barlar açıldı

Fransa'da koronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılırken, ülke genelinde bar, restoran ve kafeler bugün yeniden açıldı.

Kahveciler Odası Başkanı Güven: “14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz”

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerini hatırlatarak, “Açız, 14 aydır perperişanız. 19 sene oy verdik 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz" dedi.

Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına yeniden başvurdu

Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına yeniden başvurdu

Nusr-Et Amerika’da büyümeye devam ediyor

Nusr-Et’in 24’üncü restoranı 29 Nisan’da Beverly Hills’da kapılarını açtı.

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışanlara verilecek desteğin ayrıntıları belli oldu

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışanlara verilecek desteğin ayrıntıları belli oldu

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Yılda sadece 2 ay tüketilebilen “Keme Kebabı”na ilgi büyük

Doğada yetişen, kendine has lezzeti ve tadı ile etle zırhlanan "Keme Kebabı", Şanlıurfalıların vazgeçilmez damak tatlarından birini oluşturuyor. Zengin mutfağıyla Gastronomi Turizminde önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa’da sadece 2 ay tüketilen  ‘Keme Kebabı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Köylüler tarafından...

Para ödüllü gastronomi maratonu başladı

Balıkesir, gastronomi şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda yapılan çalışmalardan biri olan para ödüllü “Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu”na başvurular başladı. Bir diğer çalışma ise “Balıkesir Gastronomisi Algı Anketi”.

Kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

Siber saldırıya uğrayan Yemeksepeti’nde kullanıcıların hesap bilgileri çalındı

Yemeksepeti, kullanıcı veri tabanına kimliği tespit edilmeyen korsan ya da korsanlarca yapılan saldırıda, veri tabanından kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmının çalındığını açıkladı. Yemeksepeti, hiçbir müşterinin finansal bilgilerine erişilemediğini, yalnızca ad, soyad, doğum tarihi, telefon, mail ve kayıtlı adres bilgilerinin çalındığını bildirdi.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.