13.1 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

Ev Dışı Tüketim

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Yılda sadece 2 ay tüketilebilen “Keme Kebabı”na ilgi büyük

Doğada yetişen, kendine has lezzeti ve tadı ile etle zırhlanan "Keme Kebabı", Şanlıurfalıların vazgeçilmez damak tatlarından birini oluşturuyor. Zengin mutfağıyla Gastronomi Turizminde önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa’da sadece 2 ay tüketilen  ‘Keme Kebabı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Köylüler tarafından...

Para ödüllü gastronomi maratonu başladı

Balıkesir, gastronomi şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda yapılan çalışmalardan biri olan para ödüllü “Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu”na başvurular başladı. Bir diğer çalışma ise “Balıkesir Gastronomisi Algı Anketi”.

Kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

Siber saldırıya uğrayan Yemeksepeti’nde kullanıcıların hesap bilgileri çalındı

Yemeksepeti, kullanıcı veri tabanına kimliği tespit edilmeyen korsan ya da korsanlarca yapılan saldırıda, veri tabanından kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmının çalındığını açıkladı. Yemeksepeti, hiçbir müşterinin finansal bilgilerine erişilemediğini, yalnızca ad, soyad, doğum tarihi, telefon, mail ve kayıtlı adres bilgilerinin çalındığını bildirdi.

“Tematik Denetimler”de 2 bin 839 işletme ve kişiye ceza

Türkiye genelinde bir günde 81 bin 97 restoran, lokanta, kafeterya, pastane ve kahvehane, 66 bin 647 AVM, market ve manav, 25 bin 655 şehir içi toplu ulaşım aracı kontrol edildi.

Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu başvuruları devam ediyor

Gastronomi alanındaki yenilikçi fikirler, Balıkesir Gastronomi Şehri Olma Yolunda projesi kapsamında, Gastronomik Fikirler Maratonu’nda yarışıyor.

İTO’dan çalışanların yemek paralarının ödenmesine yeni teklif geldi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yemek kartı veren yabancı firmaların, kurallara uymadan en az 5 milyon çalışanın ve tüccarın aleyhine bir süreci dayattıklarını ileri sürdü.

Ciro Kaybı Desteği ödemelerine başlandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yiyecek ile içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen işletmelere yönelik devreye aldıkları "Ciro Kaybı Desteği" ödemelerine bugün itibarıyla başladıklarını bildirdi.

İstanbul güvenli mavi olacak

İstanbul Ticaret Borsası’nın Güvenilir Ürün Platformu işbirliğiyle gıda sektörüne yönelik düzenlediği ürün ve tüketici güvenliği eğitimlerinde başarılı olanlar sertifika töreni ile duyuruldu.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Adana’da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Adana'da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak