Ana Sayfa Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim

Godiva’da üst düzey atama

Godiva’nın İngiltere, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesi başkanlığına Olivier de Mendez atandı.

Fethiyeli otelciler ara tatil kararından memnun

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullardaki tatil takvimine nisan ve kasım aylarını ekleyeceği haberi, turizmcileri sevindirdi. Bu kararla turizmin önemli ölçüde hareketleneceğini düşündüklerini söyleyen Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, ara tatilin etkisinin iç pazarı hareketlendireceği gibi bölgesel olarak Fethiye’ye de hareket getireceğini söyledi.

Artan fiyatlar karşısında tüketici tasarrufa yöneliyor

Artan fiyatlar karşısında tüketiciler sadece ihtiyaçları olan ürünleri almaya yöneliyor, fiyatlara daha çok dikkat ediyor ve indirim zamanı alışveriş yapıyor. Tüketici alım gücündeki düşüş nedeniyle halihazırda giyim ve kozmetik/kişisel bakım ürünlerinde tasarrufa giderken, yakın gelecekte ise dışarıda yemek, tatil ve elektronik ürünler kalemlerinden tasarruf etmeye hazırlanıyor.

Restoran pazarlamasında en son dijital yöntemler

Herkes dışarıda yemek yer. Gittikçe daha fazla tüketici bir şeyler yemek içmek için dışarı çıkıyor ya da dışarıda yiyerek eve geçiyor. Tüketicinin çok olması pazarı artırıyor ve genişleyen pazarda rekabet yükseliyor. Bu durumda restoran sahiplerinin yemeklerini çekici hale getirmek için mutfak dışında da yaratıcı olmaları gerekiyor. Peki nasıl? Tabi ki dijital pazarlamayla...

“Toprağın Kadınları” UNDP Forumu’nda

Toprağın Kadınlarından Sofralara projesi ile yerel kadın üreticilerin ekonomik ve sosyal kalkınmalarına destek olan BigChefs’in Kurucu Ortağı Gamze Cizreli, UNDP Türkiye’nin davetiyle Tunus’ta gerçekleştirilen Cinsiyet Eşitliği Forumu’na katıldı.

İşadamlarına Tayvan Notları…

İş gezisine çıkacak işadamları için Uzakdoğu, en çok soru alan bölgelerin başında geliyor. Dünyadaki en cazip bölgenin de Pasifik ve Doğu Asya olduğunu söyleyebiliriz.

Ducasse Education Yeditepe Üniversitesi’nde Workshop düzenledi

Fransa’nın en ünlü pastacılık okulu Ducasse Education, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’yle yaptığı eğitim işbirliği kapsamında, 16-19 Nisan tarihleri arasında üniversitede workshop ve seminer gerçekleştirdi.

Kahve Dünyası’na 3 ödül birden

Kahve Dünyası, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde; “Geniş Kapsamlı Satış Noktası ve Sahada Pazarlama Uygulamaları”, “En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması” ve “Sadakat Uygulamaları” kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.