-5.2 C
Ankara
Salı, Ocak 19, 2021

Horeca

Sirha İstanbul’da Gastronometro esintisi

Metro Toptancı Market’in Türk mutfak kültürü ve gastronomisinin geleceğine sahip çıkmak üzere hayata geçirdiği projesi Gastronometro, açılışının birinci yılında ikinci kez katıldığı Sirha İstanbul Fuarı’nda konuklara unutulmaz deneyimler yaşattı.

Akıllı çay makinesi

SwarTea, akıllı çay makinesi IoTea’yi Nesnelerin İnternet Zirvesi’nde katılımcıların beğenisine sundu.

24 saatte 10,1 milyon litre süt sattı, Guinness’e girdi

Çin'in e-ticaret devi Alibaba, 24 saatte 10,1 milyon litre süt, 270 bin kilogram bal, 642 bin kilogram elma ve 6,567 ton kuruyemiş satarak inanılmaz bir rekora imza attı. Alibaba Grup, 11 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen alışveriş festivali “Bekarlar Günü”nde rekorlara...

En yüksek ciro artışı hipermarketlerde

Geçtiğimiz yılın Ekim ayı ile karşılaştırıldığında 2015 Ekim döneminde kategoriler bazında AVM ciro endeksi yüzde 6’lık bir artış gösterdi. En yüksek ciro artışı hipermarket kategorisinde yüzde 38’lik artışla yaşandı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa...

Son Haberler

Borçlu çiftçinin bağ, bahçe, tarlası satılık

Ziraat Bankası’nın internet sitesindeki ilanlarda tam 874 adet satılık tarla, bağ ve bahçe bulunuyor. Çiftçiler borçlarını ödeyemedikçe, geçim kaynağı olan tarlalar Ziraat Bankası’nın eline geçiyor. İlanlarda 1 milyon liralık bahçeler de var, 15 bin liralık buğday tarlaları da.

Pakdemirli yerli elektrikli traktör için tarih verdi

Bakan Pakdemirli, salgından dolayı geciken elektrikli traktörün 3 ay içinde banttan ineceğini açıkladı. Bakan Pakdemirli, büyük tasarruf sağlayacak olan elektrikli traktörle ilgili, “Dünyada Türkiye'den başka seri üretime hazır bir elektrikli traktör platformu yok” dedi.

100 bin kişi başvurdu, 826 personel alındı

Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere İŞ-KUR kanalıyla ilana çıkılan 826 daimi Tarım İşçisi alımı, Noter tarafından gerçekleştirilen kura çekim işlemi ile tamamlandı.