16.7 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Yiyecek & İçecek

Fransa’da kafe, restoran ve barlar açıldı

Fransa'da koronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılırken, ülke genelinde bar, restoran ve kafeler bugün yeniden açıldı.

Nusr-Et Amerika’da büyümeye devam ediyor

Nusr-Et’in 24’üncü restoranı 29 Nisan’da Beverly Hills’da kapılarını açtı.

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışanlara verilecek desteğin ayrıntıları belli oldu

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışanlara verilecek desteğin ayrıntıları belli oldu

Öğretmenlere Coğrafi İşaretli Ürünler dersi

Metro Türkiye, MEB iş birliğinde 2.300 öğretmene Coğrafi İşaretli Ürünler dersi veriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden esnaflar için ön ödemeli destek çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren esnafın pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı.

Mansur Yavaş’tan yiyecek-içecek esnafına destek çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlattı. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.

Ciro Kaybı Destek Programından yararlanma koşulları belli oldu

Ciro kaybı desteğinden faydalanma hakkına sahip olan işletmeler www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden başvuruda bulunacak.

Ankara Kent Konseyi yiyecek-içecek sektörü için toplandı

Ankara Kent Konseyi (AKK), devam eden pandemi süreci nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve zor günler geçiren yiyecek ve içecek sektörünün temsilcilerini bir araya getirerek, yaşadıkları sorunları masaya yatırdı.

Yeme içme hizmetindeki hijyen kaygılarını teknoloji çözüyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında yeme içme mekanlarının faaliyetlerine geçici bir süre ara vermesi, eve yemek siparişini son 1 ayda yüzde 50 artırdı. Tüm sektörün gelirlerinin yüzde 100’ünü eve sipariş üzerinden elde etme çabasının önündeki en büyük engel ise tüketicinin artan hijyen kaygısı. Bulut tabanlı IP kameralar sayesinde restoran mutfaklarını tüketiciyle paylaşan işletmelerin, paket siparişte hızlı bir yükseliş yaşaması bekleniyor.

Türk Kahvesi sohbetlerinin yeni konusu: Sağlık ve Pandemi

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü vesilesiyle yapılan bir araştırma, pandemi ile birlikte daha çok Türk Kahvesi içmeye başladığımızı gösteriyor. Katılımcıların yüzde 92’sinin Türk Kahvesi tükettiği araştırmaya göre, Türk Kahvesi ortalama 7 dakikada içilirken bu süre zarfında en çok Türkçe müzikler dinleniyor. Bu yıl Türk Kahvesi içerken yapılan sohbetlerin ana konusunu ise sağlık ve pandemi oluşturuyor.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Air Anka Havayolları iş ilanları

İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı. Şirket, kaptan pilot, ikinci pilot, yükleme uzmanı...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.