18.7 C
Ankara
Cumartesi, Eylül 11, 2021

Mekan

Mansur Yavaş’tan yiyecek-içecek esnafına destek çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlattı. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.

Ducasse Education Yeditepe Üniversitesi’nde Workshop düzenledi

Fransa’nın en ünlü pastacılık okulu Ducasse Education, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’yle yaptığı eğitim işbirliği kapsamında, 16-19 Nisan tarihleri arasında üniversitede workshop ve seminer gerçekleştirdi.

Restoranların başarısında dekorasyon da önemli!

“Kahveyi başka yerde mi içsek?” diye öneren arkadaşınıza detaylı bir sorun, mutlaka ya koltuk ya yüksek ses ya da aydınlatmadan kaynaklı bir rahatsızlıktan ötürü mekan değiştirmek istiyordur. Eğer müşterilerinizin mekanınızda uzun saatler keyifli zaman geçirmelerini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de konforlu mobilya seçimi.

Glutensiz Mutfak Projesi’ne Teşekkür Belgesi

Çölyak hastaları ve glutensiz beslenmeyi tercih edenlere yönelik Glutensiz Mutfak Projesi’ni hayata geçiren ilk ve tek otel olan Antalya Kemer’deki Mirage Park Resort, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nden “Teşekkür Belgesi” aldı.

Caffè Nero’nun CEO’su Ahmet Yanıkoğlu oldu

Caffè Nero Türkiye operasyonunun yönetimine, perakende sektörünün deneyimli ismi Ahmet Yanıkoğlu getirildi.

Ticket Restaurant Üye İşyerleri Gastronomi Dünyasını Keşfedecek

Yemek kuponu firması Edenred, Ticket Restaurant üye işyerlerini, Metro Market’in Türkiye’nin ilk gastronomi platformu olarak hayata geçirdiği GastronoMetro yemek atölyeleri ile buluşturuyor.

Restoranlar için işini büyütme taktikleri

Türkiye’de belli bir birikimi olan kişilerin en çok denediği girişim restorancılık. Oysaki restoran açmak ve onu başarılı şekilde işletmek apayrı bir uzmanlık alanı. Yemeksepeti Satış Direktörü Korhan Erçin, bugün 14 bin restoranla hizmet veren Yemeksepeti’nin verileri ve tecrübesinden yola çıkarak, restoran açtıktan sonra uzun süre hayatta kalma ve işini büyütme tüyolarını paylaştı.

Kebapta Gaziantep, balıkta Ege

Türkiye’nin en sevilen lezzet durakları belirlendi. Hangi lezzet için hangi mekana uğranması gerektiği üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre kebapçılarda Gaziantep, balıkta ise Ege liderliği elden bırakmadı.

Kurum yemekhanelerinde modern yaklaşımlar

Kurum yemekhanelerinde yeni nesil tasarımlara imza atan Mimar Umut Cem Çağlayan; ‘kurumsal ofis yemekhanelerinin, sadece yeme içme ihtiyaçlarının karşılandığı alanlar olarak değil, günlük rutinden uzaklaşılan dinlenme, sosyalleşme ve keyif alanları olarak görülmesi gerektiğine’ dikkat çekiyor.

Türk Kahvesinin Hikayesi

Capitol Tadında Anadolu, kahve tutkunlarını yiyecek-içecek danışmanı Osman Serim ile Türk Kahvesinin Hikayesi etkinliğinde buluşturdu. Serim, kahvenin doğuşundan pişirilme tekniklerine birçok ilginç bilgiyi konuklarla paylaştı.

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...

Eyyüpoğlu: ”Kuraklık nedeniyle ürün kaybı yüzde 90’ları bulabilir”

Şanlıurfa'da, yağış yetersizliğinden dolayı hububat ekili alanın 2 milyon dönümünde kuraklık yaşanıyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ''çiftçinin perişan'' olduğunu söyledi.

Fransa’da kafe, restoran ve barlar açıldı

Fransa'da koronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılırken, ülke genelinde bar, restoran ve kafeler bugün yeniden açıldı.