6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

Para ödüllü gastronomi maratonu başladı

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Balıkesir, gastronomi şehri olma yolunda hızla ilerliyor.  Bu konuda yapılan çalışmalardan biri olan para ödüllü “Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu”na başvurular başladı. Bir diğer çalışma ise “Balıkesir Gastronomisi Algı Anketi”.

Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı başta olmak üzere resmi ve özel kurumlarla, odalarla, STK’larla kişilerle, çalıştaylarla, farklı çalışmalarla Stratejik Eylem Planı oluşturma çabası içinde olan Balıkesir gastronomi şehri olma yolunda hızla ilerliyor.  Bu konuda yapılan çalışmalardan biri para ödüllü “Balıkesir Gastronomik Fikirler Maratonu”, bir diğeri ise “Balıkesir Gastronomisi Algı Anketi”.

Para ödüllü Gastronomi Maratonuna katılabilmek için Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca tanınmış yükseköğretim kurumlarının turizm fakültesi, ziraat fakültesi, gıda mühendisliği, gastronomi ve mutfak sanatları, aşçılık veya bu bölümlerle ilişkili bölümlerinde üniversite son sınıf, yüksek lisans, doktora öğrencisi olmak veya lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimini tamamlamış olmak yeterli.

Yarışmayla ilgili detaylara ve başvuru formuna;  https://www.gmka.gov.tr/duyuru/balikesir-gastronomik-fikirler-maratonu linkinden ulaşılabiliyor.

“Balıkesir Gastronomisi Algı Anketi” ise yerli ve yabancı herkesin katılımına açık. Ankete;

https://www.gmka.gov.tr/duyuru/balikesir-gastronomisi-algi-anketi linkinden ulaşmak mümkün.

Balıkesirliler UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler ağına girmek için “Hayat Dolu Balıkesir” sloganıyla koşuyor. “Hayat Dolu Balıkesir” kampanyasını aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

https://www.instagram.com/hayatdolubalikesir/?hl=tr   https://twitter.com/HayatDoluBlksr https://www.facebook.com/HayatDoluBlksr

Cengiz Doğan-Balıkesir

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı