16.7 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Kahveciler Odası Başkanı Güven: “14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerini hatırlatarak, “Açız, 14 aydır perperişanız. 19 sene oy verdik 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz” dedi.

Güven, yaptığı videolu açıklamada, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanım 17 günlük kapamadan sonra Pazartesi günü açacağını söylediniz, gönderdiğiniz genelge Pazar günü gece sona eriyor. Bizim kahvehaneler, eğlence sektörü, kafeler açılacak mı açılmayacak mı? Ben Oda başkanıyım bilmiyorum. Ne yazık ki Federasyon Başkanı bilmiyor, TESK Başkanı bilmiyor, halkımız bilmiyor… Son derece yanlış genelgelerle kendinizi de bizi de mağdur ediyorsunuz. Artık bizim kahvehaneleri açın. Eğlence sektörümüzü açın. Bize bin lira hibe desteği, 500 lira da kira yardımı yaptınız onu da bayramdan önce yatırmadınız. 

Sayın Cumhurbaşkanım artık bıçak kemiğe dayandı. Bizim kahvehaneleri açın, evimize ekmek götürelim. Dün helallik istediniz nasıl helal edelim…Biz açız, 14 aydır perperişanız, neden bizim sesimizi duymadınız. Yazıktır, günahtır, bizden helallik istiyorsunuz, bu esnaf ve sanatkar size 19 sene oy verdi ama ne yazık ki 14 ay bizi idare edemediniz. Haklarımızı helal etmiyorum Sayın Cumhurbaşkanım.”

Ajans Bizim

[mc4wp_form id=”25750″]

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...