6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

Şekerleme

OYAK, Sagra, Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını satın alıyor

Sanset Gıda ile satın alma anlaşmasını imzalayan OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının köklü markası Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumuna başvurdu.

Ülker Bisküvi, 2020’de cirosunu 9,4 milyar TL’ye ulaştırdı

Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamaya göre 2020 yılında cirosunu 9,4 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin, Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK) yüzde 24,4 artışla 1,6 milyar TL olurken, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının payı yüzde 50,1’e yükseldi.

Eti’den Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine atama

Eti’den Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine atama

Çikolata ve şekerleme ihracatında 1,5 milyar dolar hedefi

Türk çikolata ve şekerleme ihracatçıları, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında 1 milyar 276 milyon dolarlık ihracat yapma başarısı gösterdi. Sektör, 2021 yılında 1,5 milyar dolar ihracat hedefliyor.

Çikolata devlerine toplu dava

Fildişi Sahillerindeki kakao tarlalarında zorla çalıştırıldığını söyleyen sekiz çocuk, dünyanın en büyük çikolata şirketlerine karşı yasal süreç başlattı. Washington DC'de açılan davada Nestlé, Cargill, Barry Callebaut, Mars, Olam, Hershey ve Mondelēz sanık olarak listelendi.

Şölen’e Japonya’dan Mükemmellik Ödülü

Şölen, JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance) alanında ‘Mükemmellik Ödülü’nü aldı.

COVID-19, Godiva’ya 128 mağazasını kapattırıyor

Koronavirüs salgınının tüketici satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdiğini belirten Godiva, Mart ayı sonunda Kuzey Amerika’daki 128 perakende mağazasını kapatacağını duyurdu.

Bitter çikolatanın bilinmeyenleri

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan çikolatanın bitter hali, sadece lezzet ve mutluluk değil sağlık da dağıtıyor. İşte, 10 Ocak Bitter Çikolata Günü’nde bu eşsiz tatla ilgili merak edilenler…

HARIBO Türkiye’den Amerika’ya üst düzey atama

HARIBO Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Zor, HARIBO Amerika’ya Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı.

GODIVA’nın yeni CEO’su Türkiye’den

GODIVA’nın yeni CEO’su, Yıldız Holding’in Strateji ve Büyümeden Sorumlu Başkanı Nurtaç Ziyal Afridi oldu.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Adana’da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Adana'da çiftçiye 2,4 milyon fide desteği

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak

Nisan yağışları hububat rekoltesinde belirleyici olacak