Ana Sayfa Gıda Şekerleme

Şekerleme

Kervan Gıda, halka arz için SPK’ya başvurdu

Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip firma olan Kervan Gıda, halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Ülker Bisküvi, ilk çeyrekte 415 milyon lira kar elde etti

Ülker Bisküvi, 2020 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamaya göre, bu yılın ilk çeyreğinde satışlarını 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 22,3 artırarak 2,38 milyar TL’ye, FAVÖK’ünü (Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kâr) ise yüzde 25,7 artışla 415 milyon TL’ye ulaştırdı.

Mehmet Tütüncü Yıldız Holding CEO’su oldu

Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, Yıldız Holding CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Bayram çikolatası ve şekeri alırken dikkat!

Yazarımız Doç. Dr. Özlem Tokuşoğlu uyarıyor: “Bayramda merdiven altı üretilen, açıkta satılan dökme çikolata ve şekerleri satın almayın, tüketmeyin!”

Şölen CEO’su Elif Çoban: “Bu yıl yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz”

Geçen yıl ikramlık çikolata pazarında yüzde 10, dökme şekerde ise yüzde 24 büyüdüklerini belirten Şölen CEO’su Elif Çoban, “2018 yılında ikramlık çikolata ve şeker olmak üzere toplamda yüzde 20 seviyesinde bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

İstanbul manzaraları çikolatada sanata dönüştü

Şölen, gravür sanatını madlen çikolatanın eşsiz lezzetiyle buluşturarak Türkiye çikolata pazarında bir ilke imza attı.

Mondelēz International Türkiye, 2017’yi yüzde 19’luk büyüme ile kapattı

Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, geçtiğimiz yıla göre yüzde 19’luk bir büyüme kaydettiklerini belirterek 2017 yılında 720 Milyon TL.’lik ciro elde ettiklerini söyledi.

Üniversiteden antioksidan deposu keçiboynuzu çikolatası

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, çikolata bileşimine belirli oranda keçiboynuzu tozu ilave ederek, antioksidan kapasitesi yüksek çikolata üretimi gerçekleştirdi.