Üniversiteden antioksidan deposu keçiboynuzu çikolatası

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, çikolata bileşimine belirli oranda keçiboynuzu tozu ilave ederek, antioksidan kapasitesi yüksek çikolata üretimi gerçekleştirdi.

Mete tutuklandı, Kadiroğlu aranıyor

Bank Asya’ya 11 milyon 108 bin 921 TL yatırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan İhracatçı Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı. Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan işadamı Hidayet Kadiroğlu ise aranıyor.

Gök: “Şeker fabrikalarımız misak-ı millimizdir”

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök: “Şeker pancarı, bu ülkenin topraklarında Türk’ün, Kürt’ün, Laz’ın, Çerkez’in alın teriyle geliştirilip, tasarlanan ve üretilen stratejik bir üründür. Çünkü şeker fabrikalarımız bizim Misak-ı Millimizdir.”

Ülker’den KAP’a açıklama

Ülker Bisküvi, basında çıkan ‘Yıldız Holding Borç yapılandırması’ haberlerine ilişkin KAP’a açıklama yolladı. Ülker Bisküvi, şirket ve iştiraklerinin 2017 yılı 12 aylık sonuçlarına göre Türkiye bazlı üretim, satış ve ihracat rakamlarının rekor büyümeye ulaştığını açıkladı.

Dünya şekerleme devleri liginde 4 Türk şirketi

‘Dünyanın İlk 100 Şekerleme Şirketi’ listesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da listede 4 Türk şirketi yer aldı. Yıldız Holding şirketlerinden Londra merkezli pladis’in 5 sıra gerileyerek 12. sırada yer aldığı 2018 listesinde; Şölen Çikolata 54, Elvan Grubu 65 ve Bifa Bisküvi 70. sırada yer aldı.

Ferrero, Nestle’nin ABD şekerleme kolunu satın aldı

İtalyan Ferrero Grubu, Ekim ayında bağlı şirketi aracılığıyla ABD’li şekerleme şirketi Ferrara’yı (Ferrara Candy Co.) satın almasının ardından; bugün de Nestle’nin A.B.D. şekerleme birimini satın almak üzere 2,8 milyar dolar nakit ödeme karşılığında kesin anlaşmaya vardığını duyurdu.

Kişi başına 3,1 kg çikolata tüketiyoruz

Geçen yıl 237 bin ton çikolata üretiminin yapıldığı Türkiye’de kişi başına ortalama çikolata tüketimi 3,1 kg oldu.

Ferrero ve Hershey, Nestle için yarışıyor

Şekerleme devleri Hershey Co ve Ferrero Group, Nestle'nin ABD’deki şekerleme iş kolunu satın almak için Cuma günü nihai tekliflerini sundu. Öte yandan ABD merkezli özel sermaye grubu Rhône Capital’in de, Nestlé'nin ABD şekerleme işini kazanmak için bağlayıcı bir teklifte bulunduğu bildiriliyor.

Yazarlar

4,802BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
367TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.