Ana Sayfa Gıda Şekerleme OYAK, Sagra, Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını satın alıyor

OYAK, Sagra, Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını satın alıyor

0
1390
OYAK, Sagra, Tadelle, Saralle ve Gol markalarını satın alıyor
OYAK, Sagra, Tadelle, Saralle ve Gol markalarını satın alıyor

Sanset Gıda ile satın alma anlaşmasını imzalayan OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının köklü markası Sagra ile birlikte Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumuna başvurdu. 

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, yaptığı açıklamada, pandemi ile tarım ve gıda sektörünün öneminin daha da arttığını söyleyerek, “Tarım sektöründe zaten faaliyet gösteriyoruz. Gıda sektöründe de büyüyeceğiz. 85 yıllık köklü bir değer olan Sagra’yı, daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Tüm dünyada stratejik sektörlerin başında gösterilen gıda sektöründe önemli bir hamle gerçekleştiren OYAK, Sanset Gıda ile satın alma anlaşması imzaladı. OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının köklü markası Sagra ile birlikte Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumuna başvurdu. 

“Gıda, pandemiden en az etkilenen sektör”

Gıdanın pandemiden en az etkilenen pazar olduğunu belirten Erdem, “Covid-19 salgını ile dünyada tarım ve gıda sektörünün önemi daha da arttı. Döngüsel olmayan bu sektörlerin kriz dönemlerinde etkilenmediğini görmüş olduk” dedi.

Erdem, şunları kaydetti:

“Tarım sektöründe ciddi yatırımlarımız bulunuyor. Bu hamlemizle, stratejik öneme sahip gıda sektöründe de OYAK’ın kararlılığını ve yenilikçi bakış açısını gösterme fırsatına kavuştuk. 2018’de Dünya Gıda Örgütünün (FAO) verilerine göre dünya fındık üretim alanlarının yüzde 75’i Türkiye’de bulunurken, yine aynı raporda fındık üretiminin ancak yüzde 60’ını Türkiye’nin karşılamakta olduğunu görüyoruz. Bu alanda Ar-Ge gücümüzü kullanarak verimliliği artırmayı ve bu sektörü büyütmeyi hedefliyoruz. OYAK’ın gücü ile Sagra’nın 85 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini bir araya getirerek markayı daha da ileriye taşımayı, pazardaki fırsatları değerlendirerek ürün çeşitliliğini artırmayı ve özellikle gıda ihracatında önemli bir hacme ulaşmayı hedefliyoruz.” 

Erdem, Sagra ile kısa zamanda kategorileri, ürün gamını ve marka sayısını arttırarak zengin bir portföye ulaşarak, yurt içiyle birlikte yurt dışı katma değeri yüksek ürünlerle ihracat pazarlarında söz sahibi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Kaynak: Ajans Bizim

[mc4wp_form id=”25750″]

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz