19 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024

çikolata

Ülker’den ilk çeyrekte 2,7 milyar TL ciro

Ülker Bisküvi, 2021 yılının ilk çeyreğinde satışlarını, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 13 artırarak 2,7 milyar TL’ye ulaştırdı.

ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun ilk özgün oyunu

ETİ Çocuk Tiyatrosu ilk özgün tiyatro oyunu Mutluluk Denince Akla’yı çocuklar ile buluşturuyor.

Bakkal kasa önünde marketle yarışıyor

Orta büyüklükteki marketler kasa önünde 69 ürün bulundururken, bakkallar kasa önüne 68 ürün sığdırıyor.

OYAK, Sagra, Tadelle, Sarelle ve Gol markalarını satın alıyor

Sanset Gıda ile satın alma anlaşmasını imzalayan OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının köklü markası Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını da OYAK Grup Şirketleri bünyesine katmak için Rekabet Kurumuna başvurdu.

Tükenmişliğe karşı etkili 10 besin

Covid-19 enfeksiyonuna karşı bağışıklığımızı güçlü tutmamızda beslenmemizin ve tükettiğimiz besinlerin nasıl büyük önemi varsa, psikolojimizi yani ruhsal sağlığımızı güçlendirmek için de doğanın sunduğu bazı besinlerden fayda sağlamak mümkün.

Ülker Bisküvi, 2020’de cirosunu 9,4 milyar TL’ye ulaştırdı

Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamaya göre 2020 yılında cirosunu 9,4 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin, Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK) yüzde 24,4 artışla 1,6 milyar TL olurken, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının payı yüzde 50,1’e yükseldi.

Eti’den Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine atama

Eti’den Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine atama

Ordu’nun muhteşem üçlüsü fındık, kivi ve bal olacak

Türkiye’den ihraç edilen 3 milyar dolarlık fındığın üçte birini üreten Ordu, 280 milyon dolarlık ihracatını katma değer yükseltecek hamlelerle 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Çikolata ve şekerleme ihracatında 1,5 milyar dolar hedefi

Türk çikolata ve şekerleme ihracatçıları, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında 1 milyar 276 milyon dolarlık ihracat yapma başarısı gösterdi. Sektör, 2021 yılında 1,5 milyar dolar ihracat hedefliyor.

Çikolata devlerine toplu dava

Fildişi Sahillerindeki kakao tarlalarında zorla çalıştırıldığını söyleyen sekiz çocuk, dünyanın en büyük çikolata şirketlerine karşı yasal süreç başlattı. Washington DC'de açılan davada Nestlé, Cargill, Barry Callebaut, Mars, Olam, Hershey ve Mondelēz sanık olarak listelendi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img