17.9 C
Ankara
Pazar, Haziran 25, 2023

COVID-19, Godiva’ya 128 mağazasını kapattırıyor

Okumalısınız!

Metin Ertunç
Metin Ertunçhttp://www.yasamicingida.com
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Koronavirüs salgınının tüketici satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdiğini belirten Godiva, Mart ayı sonunda Kuzey Amerika’daki 128 perakende mağazasını kapatacağını duyurdu.

2009 yılındaki açıklamasında, dünya genelinde 2025 yılına kadar 2 bin kafe açmayı planladığını duyuran Godiva, koronavirüs pandemisi nedeniyle açık olan mağazalarını kapatmayı planlıyor. Şirketten yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının tüketici satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdiği, bu nedenle Mart ayı sonunda Kuzey Amerika’daki 128 perakende mağazasının kapanma işleminin tamamlanacağını duyurdu.

Kuzey Amerika’daki müşteri taleplerinin internet üzerinden karşılanacağı belirtilen açıklamada, kapanacak olan mağazalar dolayısıyla etkilenecek olan çalışan sayısı ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi verilmedi.

Godiva CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi de medyaya yaptığı açıklamada, Godiva ürünlerinin halen Kuzey Amerika’daki birçok perakendecide satışının devam ettiğini kaydetti.

“Kuzey Amerika’daki mağazalarımızın kapılarını ilk açtığımızdan beri, tüketicilerimize dünyanın en seçkin çikolatalarını tatmaları için yüz yüze bir deneyim sağlamayı amaç edindik.” diyen Afridi, koronavirüs salgınının tüketici davranışlarında büyük ölçüde değişiklik yarattığını ve müşterilerin yüz yüze satın alma talebine olan ilgisinin azaldığını vurguladı.

Godiva, 2007 yılında Yıldız Holding tarafından 850 milyon dolara satın alınmıştı. Yıldız Holding 2019 yılında da Godiva’nın dört ülkedeki operasyonları ile Belçika’daki üretim tesislerinin haklarını MBK Partners’a sattığını duyurmuştu.

[mc4wp_form id=”25750″]

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...