11.2 C
Ankara
Cuma, Şubat 23, 2024

koronavirüs salgını

1 Haziran’a kadar ”kademeli normalleşme”

Tam kapanma sürecinin sona ereceği 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'dan 1 Haziran Salı gününe kadar ''kademeli normalleşme süreci''ne geçilecek, buna ilişkin bazı önlemler alınacak.

Prof. Başer: “100 bin ölüm eşiği aşılacak, tam kapanma şart”

Prof. Başer: “100 bin ölüm eşiği aşılacak, tam kapanma şart”

Her yer mavi olsa bile, pandemi kurallarından taviz verilmemeli

Solunum Derneği TÜSAD Başkanı Prof. Dr. Ülkü Yılmaz, bütün iller en düşük risk grubunu oluşturan “mavi” seviyesine gelse bile “maske, mesafe, hijyen ve aşı” uygulamalarından vazgeçilemeyeceğini vurguladı.

Küresel iş dünyası, Covid-19 üçlüsü riski ile karşı karşıya

Covid-19’a paralel olarak iş kesintisi, salgın ve siber saldırı riskinin birbiri ile bağlantısına vurgu yapılan Allianz Risk Barometresi 2021’de, yüksek düzeyde küreselleşmiş dünyamızın artan kırılganlıklarına dikkat çekildi.

Organik gıda talebi salgın sürecinde yükselişe geçti

Koronavirüs salgını, daha sürdürülebilir ve organik gıdalara olan talepte dev bir artışa neden oldu. Artık, tüketiciler her zamankinden daha fazla etik ve sağlıklı seçimler yapmak istiyor.

COVID-19, Godiva’ya 128 mağazasını kapattırıyor

Koronavirüs salgınının tüketici satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdiğini belirten Godiva, Mart ayı sonunda Kuzey Amerika’daki 128 perakende mağazasını kapatacağını duyurdu.

WEF: Koronavirüs salgını eşitsizlikleri ve sosyal parçalanmayı artırıyor

2020 yılında dünya, salgın gibi uzun vadeli riskleri görmezden gelmenin yıkıcı etkilerini yaşadı, bugün yayımlanan Küresel Riskler Raporu 2021’e göre ise pandemi artık acil bir risk. COVID-19 salgını eşitsizlikleri ve sosyal parçalanmayı artırıyor, önümüzdeki 3-5 yıl içinde ekonomiyi tehdit edecek ve 5-10 yıl içerisinde ise jeopolitik istikrarı zayıflatacak. Aynı zamanda çevresel kaygılar hala gelecek on yıl için olasılık ve etki açısından listenin başında geliyor.

İçişleri Bakanlığından 81 İle Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler Genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine koronavirüs salgını ile ilgili yeni tedbirler içeren genelge gönderdi.

Koronavirüse karşı kullanılan el dezenfektanları el egzamasına neden olabilir

Virüsten korunmak için hemen herkes dezenfektan ya da kolonya kullanmaya başladı. Ancak dezenfektan ve kolonyanın kimyasal içeriğe sahip olması egzaması olanları olumsuz yönde etkileyebilir.

Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını geçene kadar kendisine ait olup genelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kira almama kararı aldı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img