22.3 C
Ankara
Salı, Haziran 18, 2024

Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak

Başkan Gerenli: “1-2 ay değil, salgın geçene kadar almayacağız”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını geçene kadar kendisine ait olup genelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kira almama kararı aldı.

Kararla birlikte belediyeye ait işyerlerinde kiracı olup işyeri kapatılan veya kısıtlanan esnaf, koronavirüs salgını tamamen geçene kadar belediyeye kira ödemeyecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Koronavirüs salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de derinden etkiledi. Pandeminin ilk günlerinden itibaren vatandaşlarımızın ve esnafımızın bu süreçten olabildiğince az etkilenmesi için, Lüleburgaz Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu anlayış doğrultusunda salgın tamamen ortadan kalkana kadar belediyeye ait olup genelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kira almayacağız. Lüleburgaz Belediyesi olarak bu zor günlerde tüm imkânlarımızla halkımızın yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şahsen müracaat etmeleri gerekecek

Konuyla ilgili olarak destekten faydalanmak isteyen kiracılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 19/03/2020 tarih ve 2020/7 Genelgesi kapsamında, İçişleri Bakanlığı’nın da 18/11/2020 tarih ve 19161 sayılı Genelgesi’ne istinaden Kırklareli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 19/11/2020 tarih ve 2020/135 sayılı kararı ile söz konusu uygulamalardan yazılı dilekçe ile Lüleburgaz Belediyesi’ne başvurabilecek.  

Son Haberler

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...