0 C
Ankara
Perşembe, Ocak 28, 2021

kira

Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını geçene kadar kendisine ait olup genelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kira almama kararı aldı.

Açlık sınırı, bir ayda 88 lira artışla 2 bin 345 liraya yükseldi

TÜRK-İŞ’in açlık ve yoksulluk sınırı Mart ayı araştırmasının sonucuna göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı), bir önceki aya göre 88 lira artışla 2 bin 345 lira 24 kuruşa yükseldi.

Yoksulluk sınırı 6 bin 252 liraya, açlık sınırı ise bin 919 liraya yükseldi

TÜRK-İŞ’in “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırmasının Ekim ayı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, yoksulluk sınırı 6 bin 252 liraya, açlık sınırı ise bin 919 liraya yükseldi. Dört kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı yılbaşına göre 311 TL, yoksulluk sınırı tutarı ise bin 014 TL arttı. Son bir yılda mutfağa gelen ek yük 375 TL ve aile bütçesine gelen ek yük bin 223 TL oldu.

Açlık sınırı 20 TL, yoksulluk sınırı 66 TL geriledi

TÜRK-İŞ’in hesaplamasına göre; dört kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı geçtiğimiz aya göre Haziran ayında 20 TL, yoksulluk sınırı tutarı ise 66 TL geriledi.

“Memur elinde kalan 809 lira ile diğer ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak?”

Ortalama maaş ile geçinen bir memurun gıda ve kira harcamalarından sonra elinde 809 lira kaldığını belirten Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Bu memur elinde kalan 809 lira ile diğer ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak?” diye sordu.

Yoksulluk sınırı 4 bin 714 TL

Ocak ayında gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı olan yoksulluk sınırı 4 bin 714 TL oldu. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) Ocak ayı...

Açlık ve yoksulluk sınırı geçen yıla göre arttı

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 1.385 lira, yoksulluk sınırının ise 4 bin 512 lira olduğunu açıkladı. Türk-İş'e göre, Rusya krizinin meyve-sebze fiyatlarında yaratması beklenen düşüş gerçekleşmedi. Türk-İş, 2015 yılı Aralık ayı açlık ve...
- Advertisement -

Latest News

Zeytin ve zeytinyağı ihracatçısı hedef büyüttü ancak halen çözülmesi gereken sorunlar var

İhracatçının hedefi; zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracatında ambalajlı ürün ihracatını arttırmak ve 2025’te 1.5 milyar dolar dövizi ülkemize kazandıracak konuma gelmek. Ancak hem üretici hem de ihracatçı, devletten hem sorunların çözümü konusunda adım atılmasını hem de sektöre daha fazla destek verilmesini bekliyor.
- Advertisement -