21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Aroma

Gıda aromasına 20 milyon dolar yatırdı

Koku kimyasalları üreticisi Seluz, 20 milyon dolarlık ilave bir yatırımla gıda aroması üretim tesisi kurdu.

Alkolsüz içeceklerde alkol mü var?

Alkolsüz içeceklerin alkol içerip içermedikleri, dini açıdan haram olup olmadıkları yıllardır tartışılıyor. Bu doğru mu? Alkolsüz içecekler gerçekten alkol içeriyor mu?

“Et ve Et Ürünleri Tebliği” yenileniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Gıda Kodeksi Et, Hazırlanmış Et Karışımları ve Et Ürünleri Tebliği” taslağı, Bakanlığın web sitesinde görüşe açıldı.

11. Aroma Akseki Dağ Koşusu, 9 Haziran’da start alıyor

Aroma’nın Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile kesintisiz 11 yıldan bu yana düzenlediği Aroma Akseki Dağ Koşusu 9 Haziran’da start alıyor. Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, şampiyonayı uluslararası hale getirmek için yürütülecek çalışmalara da destek olacaklarını açıkladı.

Tatlıda çikolata ve vanilya, tuzluda ise peynir ve baharat tatlarından vazgeçemiyoruz

Mintel Küresel Gıda Analisti Emma Schofield, İstanbul Flavourday’de gerçekleştirdiği “Tüketicilerin Gıda Seçimindeki Unsurlar” başlıklı sunumunda, Türkiye’nin, tatlıda çikolata ve vanilya, tuzluda ise peynir ve baharat tatlarından vazgeçemediğini açıkladı. Mintel’in araştırmasına göre; tatlı atıştırmalıklar kategorisinde Türk tüketiciler tercihini %52 ile çikolata ve %29 ile vanilyadan yana kullandırken; tuzlu atıştırmalıklarda aroma tercihleri ise peynir %12, baharat %11 ve soğan %9 şeklinde sıralandı.

Aroma’ya ‘Kente değer katan firma’ ödülü

Bursa’da gerçekleştirilen İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2017’de ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl 50’inci yaşını kutlayan Aroma, kente değer katan firma ödülünü aldı.

Aroma’da anlaşma sağlandı, üretim başladı

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. ile TEK Gıda-İş Sendikası arasında 9 Mart 2017’de başlayan 24’üncü dönem toplu iş görüşmelerinde dün itibariyle anlaşmaya varıldı.

Aroma, bayileri ile Uludağ’da buluştu

Uludağ Grand Yazıcı Otel’de gerçekleştirilen ve 200 bayinin katıldığı “Aroma Zirvesi”nde, şirketin 2017 hedef ve stratejileri paylaşıldı.

İki yeni ürünle buzlu çay pazarına girdi

Aroma, ürün yelpazesine Aroma Ice Tea’yi de ekledi. Şeftali ve limon çeşitleriyle 330 ml’lik teneke ambalajlarında tüketicilere ulaşacak olan ürün, raflara çıktı.

Aroma araştırdı: En çok şeftali suyunu seviyoruz

Türkiye’nin en köklü markalarından Aroma, yaptığı tüketici araştırması ile tüketicilerin meyve suyu tercihlerini ortaya koydu. Araştırma sonuçları, Türk halkı en çok şeftali suyunu tercih ediyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img