Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri, gıda, içecek, tarım ve beslenme sektörleri de dahil olmak üzere şirketlerin, kurumların ve sivil toplum örgütlerinin kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal sorumluluk ve toplumda farkındalık yaratmaya yönelik haberlerini içermektedir.

Kadınların en büyük sorunu şiddet!

DORinsight tarafından gerçekleştirilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” araştırması, kadınların toplumsal düzendeki sorunlarını ve neler beklediklerini ortaya koydu. Araştırmaya katılanların yarısı, kadınların en büyük sorununun şiddet olduğunu belirtti.

“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarım!”

Darüşşafaka Cemiyeti “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarım!” çağrısıyla Darüşşafakalı çocuklar için herkesi Runatolia Maratonu’nda koşmaya davet ediyor. Maratona katılmak isteyen gönüllüler, 28 Şubat Çarşamba gününe kadar maraton başvurularını yapabilecek.

İhmal ve istismarı bildirmemek de suç!

Çocuğa yönelik cinsel istismar olaylarının önlenmesinin toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu konuda eğitimin önemini vurguluyor. Türkiye’de cinsel suçların %46’sının çocuklara karşı işlendiğini belirten uzmanlar, ihmal ve istismarı yetkili kurumlara bildirmemenin bir suç olduğunu hatırlatıyor.

STK’lardan Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek

Sivil toplum ve iş dünyasını temsil eden 16 kuruluş ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

İş dünyasından Zeytin Dalı Harekatına güçlü destek

Türk iş dünyası temsilcileri yayınladıkları mesajlarla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

Ulamış Köylüleri İstanbul’da Sahnede

Gündüzleri bağ, bahçede çalıştılar, akşamları tiyatro eğitimi aldılar. İzmir'in Seferihisar ilçesi Ulamış Köylüleri, İstanbul Maltepe'de sahneye çıktı, performanslarıyla ayakta alkışlandı.

Enerjini Depola Geleceğini Kurtar 

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), global dünyanın önemli öncelikleri arasında yer alan çevre ve küresel ısınma sorununu Küresel Isınma Kurultayı’nda masaya yatırıyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Küresel Isınma  Kurultayı’ında yenilenebilir enerjinin depolama boyutu ele alınacak.

Türkiye’de bir ilk: Evsizler için lokanta

Hayata Sarıl Derneği’nin kurucusu Ayşe Tükürükçü Türkiye'de bir ilke imza atarak evsiz insanlar için İstanbul Taksim’de bir lokanta açtı. Tükürükçü’nün hayali olan bu lokantada tüm evsiz vatandaşlar belli saatler içerisinde ücretsiz bir şekilde yemek yiyor. ‘Bedenin de beslensin ruhun da' sloganıyla hizmete açılan lokanta evsizlere iş ve yaşam imkanı da sağlıyor.