Ana Sayfa Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

Değişim yaratmak isteyen herkes için: Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Artan kuraklık, sel, orman yangını, çatışma, eşitsizlik, gıda fiyatı, vb. haberlerin yanında yer bulamayan tüm bu hikayeler kulağımıza fısıldıyor: İhtiyacımız olan tüm çözümler halihazırda mevcut, ölçeklenebilir ve herkes tarafından uygulanabilir. SYFF 2018, bu hikayelerle sizleri buluşturmaya hazırlanıyor.

100 Yıllık Yaşam İçin 50 Öneri

100 Yıllık Yaşam İçin 50 Öneri, bütünsel bir sağlık anlayışıyla yaşamın her adımında insanın ömrünü uzatan değerleri okuyucuya aktarıyor.

Arı Çalıştayı’nın beşincisi Ankara’da gerçekleştirildi

Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği öncülüğünde, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrenci Topluluğu VetAnka ile birlikte organize edilen “Arı Çalıştayı (VetArı 5)” 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Bir Dünya Börek – Böreğin Tarihsel Yolculuğu – 337 tarif

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Ayfer Yavi’nin yazdığı “Bir Dünya Börek” kitabı, Orta Asya toplumlarının göçlerle yayarak kültürümüze kazandırdığı yufka ve börekleri konu alıyor.

Brand Week Istanbul’da sınırları aşan kadınlar konuşuldu

Yönetim Kurullarındaki kadın sayısını artırmak için çalışan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD), Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturan Brand Week Istanbul’da “sınırları aşmayı” konuştu.

Kahramanmaraş, EXPO 2023’e hazırlanıyor

Kahramanmaraş̧; “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla EXPO 2023’e hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, EXPO 2023’ü 40 ülkeden 2 milyon kişinin ziyaret edeceğini söyledi.

İklim değişikliği tarım sektörünü nasıl etkileyecek?

Bu yıl ikincisi düzenlenen Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi’nin ilk gününde iklim değişikliğinin dünyada ve ülkemizde su kaynakları ve tarım üzerine etkisi, alternatif enerji kaynakları, tarımda ileri teknoloji kullanımı, gıda atıkları ve israfın önlenmesi ve çiftçi refahının artırılması konuları konuşuldu.

Gıda ve Tarım Politikaları Konferansı başlıyor

Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ve Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen GIFT - Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Konferansı, 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

Yazarlar

3,934BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
345TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Gıda Işınlama ile Raf Ömrü Stabilitesi ve Ürün Muhafazası

Gıda ışınlama teknolojisi; gıdaların korunması, gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi, gıdalarda raf ömrünün uzatılması için uygulanan, geleneksel yöntemlere alternatif bir gıda muhafazası yöntemidir; zira kimyasal katkı maddeleri, fumigantlar tüketici sağlığına ve güvenliğine zarar verebilmektedir.