Ana Sayfa Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

“Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar”

Çalışanları arasında gönüllülük projesi başlatan Muratbey, “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesiyle 4 ilde kitaba ihtiyacı olan çocuklara ulaştı.

Duayen İş İnsanı Selçuk Yaşar’dan Yaşama Dair Öğütler…

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yayınlanan “Selçuk Yaşar | Yaşamı Hatıraları Öğütleri” kitabında duayen iş insanı Selçuk Yaşar’ın 94 yıllık yaşamı, hatıraları, edindiği tecrübeleri ile sadece iş insanlarına değil insana dair öğütleri yer alıyor.

Farkındalık arttı, organik pazarı büyüdü!

Tüketicilerin farkındalığının artmasıyla beraber organik ürün pazarı büyürken, sağlıklı ve doğal kavramları önemini bir kat daha arttırıyor. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19, gıdadan, doğal kozmetik ürünlere, bitkisel tedavi ürünlerinden anne-bebek ürünlerine kadar büyüyen organik pazarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

“101 Soruda Bağımlılık”

Yeşilay, “101 Soruda Bağımlılık” kitabı ile alkol,tütün, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı alanında tüm merak edilenleri, alanında uzman isimlerin editörlüğünde soru-cevap formatında biraraya getirdi.

Zeytinyağı için yeni bir söylem geliştirmeliyiz!

Tarımsal ürünler, her geçen gün daha stratejik hale gelirken, ürünlerin konumlanması da önemini artırıyor. Türkiye, coğrafi olarak Akdeniz kuşağında olmanın avantajlarını farklı ürünlerle kullanıyor. Ancak bunu dünyaya anlatmada sorun yaşıyor.

5G Nesnelerin İnterneti ve Sağlığımız

Bebeğimizin odasından baby-phone’u çıkarmak, fiber optik internet aboneliğine başvurmak, “tasarruflu” diye pazarlanan “tehlikeli” ampulleri çöpe atmakla başlayabiliriz işe. Sonrası mı? Kitabın sayfalarında.

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen müzayedede, bin 800 yaşındaki zeytin ağacından üretilen yarım litrelik zeytinyağı 30 bin liraya satıldı.

Seferihisar Tarım Şenliği başlıyor

Seferihisar’da 15-18 Kasım tarihleri arasında tarım şenliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamında 18 Kasım Pazar günü Türkiye’nin en çok ilgi gören şenliklerinden biri olan “Mandalina Şenliği” yapılacak.

Yazarlar

4,072BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
358TakipçilerTakip Et
466TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.