Ana Sayfa Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

”Hayaller Hawaii, Gerçekler Sanayii”

Geri dönüşüm için atık toplayarak yaşamlarını sürdüren insanların çaresizliği ile devleşmiş firmaların önlenemez oburluğunun yarattığı dengesizliğin hikâyesi…

Böcekler gezegeni: Tuhaf, yararlı ve hayranlık uyandırıcı dostlarımız üzerine

Böcekler Gezegeni, böceklerin gezegeninin değiştiğini, ekosistemin dengesinin son yüzyılda daha önce insanlık tarihinde görülmemiş bir hızda bozulduğunu anlatıyor.

Bebekler İçin Sağlıklı Beslenme

Kitapta, sağlıklı ve besin değerlerini ölçerek bebeğinizin tüm ihtiyacını karşılayabileceğiniz 80 tarife ek olarak, bebeğinizin doğru beslenme alışkanlıkları geliştirmesi için nasıl bir yol izleyebileceğiniz, ay ay hangi besinlerin bebeğinizin beslenmesine eklenmesi gerektiği gibi birçok farklı faydalı bilgi bulunuyor.

16:8 Sirkadiyen Diyet

16 saat yeme, kalan 8 saatte 2 öğün ye!

Dikey Dünya: Uydulardan Sığınaklara

Siyasi ve ekonomik dünya harita üzerindeki iki boyutlu çizgilerden mi ibarettir? Dünyanın her yerindeki inşaat çılgınlığının arkasında ne var? Neden Dubai’deki yapay adalar Google Earth’ten görülecek şekilde yapılıyor? Brezilyalı “über” zenginlerin gökdelenlerin tepesindeki yaşamları nasıl? Milyarderlerin Londra evlerinin bodrumlarındaki kazıların sırrı nedir?

Sağlam Kalp Sıfır Stres

Stresten ve kalp damar sistemine zararlı faktörlerden korunma yolları

Sağlıklı Yaşam Hakkında Bildikleriniz Ne Kadar Doğru?

Sağlık alanındaki en yaygın inançlarımızla varsayımlarımızın ardındaki gerçek bilime ilgi çekici ve bilgilendirici bir bakış sunan Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler, günlük hayatta ve medyada karşımıza çıkan haberlerin doğruluğunu sorgulayarak bilimsel gerçekleri ortaya koymaya çalışıyor.

Çin Bilmecesi

Türkiye gibi ülkeler Çin’in yükselişinden nasıl etkileniyor? Çin merkezli bir küresel sistem Amerika merkezli bir sistemden hangi açılardan farklılaşıyor? Çin’in ekonomi politikalarının ve diplomasisinin Türkiye’ye sunabileceği fırsatlar ve tehditler nelerdir? 21. yüzyıl Çin yüzyılı mı olacak?