Ana Sayfa Haber Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Flamingolar Kayseri’de…

Fotoğraf ve seslendirme sanatçısı, şair Suhey Yayla, Kayseri'nin 13 kilometre güneybatısındaki Erciyes Dağı'nın eteklerinde yer alan Hürmetçi Sazlığı ve Kuş Cenneti’ne uğrayan flamingoların günlük yaşamını kendi vizöründen izledi ve filme aldı.

İklim değişikliği rap şarkısında

Sompo Sigorta’nın iklim değişikliği konusunda toplumsal farkındalık ve bilinç düzeyini artırmak amacıyla Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Mikdat Kadıoğlu ve TEMA Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği Yerküreye Saygı Projesi’ne özel rap şarkısı ve klip hazırlandı.

Tarkan’dan İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası Olması İçin Destek

Doğaya duyarlılığıyla bilinen Megastar, İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için destek çağrısında bulundu. Seslendirdiği video ile Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için Doğa Derneği’nin yürüttüğü kampanyaya destek olan Tarkan, daha önce Burdur Gölü ve Hasankeyf gibi önemli doğal ve kültürel alanların korunması için yapılan çalışmalarda büyük rol üstlenmişti.

Küre Dağları Milli Parkı “Platin Yabanıl Sertifika” sahibi oldu

Küre Dağları Milli Parkı, Merkezi Avusturya'da olan "European Wilderness Society" tarafından "Platinum Wilderness Certificate" (Platin Yabanıl Sertifika) ödülüne layık görüldü.

“Görünmez katil” 81 ilimizde…

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) hava kirliliğini ‘görünmez katil’ olarak tanımladığını belirten Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Başkanı Prof. Dr. Arzu Mirici; 81 ilimizin ortalama hava kirliliğinin DSÖ’nün belirlediği değerlere göre kabul edilebilir sınırların üstünde olduğunu açıkladı.

3. Kadıköy Çevre Festivali başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl ‘Doğaya emek ver’ sloganı ile düzenlediği Kadıköy Çevre Festivali bu yıl 24-26 Mayıs tarihlerinde, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ‘Toprak’ temasıyla kutlanıyor.

Polman: “Bu benzeri görülmemiş küresel büyümenin bir bedeli var”

UN Global Compact Başkan Yardımcısı Paul Polman, Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurulu’na konuk oldu. Dünya ekonomisinin inanılmaz bir büyümeye tanık olduğunu belirten Polman; “Ancak, bu benzeri görülmemiş küresel büyümenin bir bedeli var. Gerçeklerle yüzleşecek olursak, bugün dünyamız iklim değişikliğinin artışı ile oluşan büyük eşitsizlik nedeniyle önemli bir krizde…” dedi.

250 gönüllü, 3.500 kg çöp, 350 bin adım

250 Nestle gönüllüsü, çevre temizliği gerçekleştirdikleri üç “plogging” etkinliğinde, çoğu evsel atıklardan oluşan 3.500 kilogram çöpü geri dönüşüm sürecine dahil ederken, aynı zamanda toplamda 350 bine yakın adım attılar.