Ana Sayfa Haber Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Türkiye’de İklim Kaynaklı Krizler Artıyor

UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov: “Türkiye’de iklim kaynaklı krizlerin sayısı artıyor. Geçtiğimiz 20 yılda bu krizler 1995-2000 yıllarına kıyasla altı kat arttı. Dayanıklı altyapı çalışmaları, iklim değişikliğiyle mücadelede kilit rol oynayacak.”

Yapı Kredi’den Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğine destek

Yapı Kredi, WWF-Türkiye’nin 2011’de başlattığı Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nın ana sponsoru oldu.

Kahve atıklarından otomobil parçası üretecek

Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.

Yirmi Dört Belediye “İklim için Biz Varız” diyor!

Altısı Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 24 yönetim bugün Boğaziçi Üniversitesi’nde bir araya gelerek İklim İçin Biz Varız deklarasyonunu imzaladıklarını açıkladı. Madrid’de devam eden iklim zirvesi sırasında yapılan açıklamada belediyeler Paris İklim Anlaşması’nın küresel ısınmayı 1.5°C sınırında tutma hedefine yönelik çalışmalarda bulunacaklarını taahhüt etti. 24 Belediye adına açıklamayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı.

Yenilenebilir Enerjiyi Destekleme Platformu kuruldu

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) “İklim Ekonomisi Projesi” kapsamında yapılan Sapanca Toplantısı’nda alınan karar hayata geçti.

Küresel Isınma Kurultayı İzmir’de yapılıyor

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin koordinasyonu ile 50'yi aşkın sivil toplum örgütü ve çevreci kuruluşun desteği ile gerçekleşen Küresel Isınma Kurultayı bu defa İzmir’de yapılıyor.

Atıklar sokak hayvanları için mamaya dönüşüyor

Güneş enerjisiyle çalışan PUGEDON isimli geri dönüşüm otomatına plastik, cam veya metal atık atıldığında cihazın alt tarafından sokak hayvanları için 5 ila 20 gr. arasında mama dökülüyor.

Kaz Dağları’ndaki Kirazlı Altın Madenine Karşı Uluslararası Kampanya Sürüyor

Alamos Gold’un Kaz Dağları’ndan çekilmesi için Change.org’da açılan kampanyaya Kanada’dan 10 bin kişi imza verdi ve yaptıkları yorumlarla şirketi ve Kanada Hükümeti’ni eleştirdi.