Ana Sayfa Haber Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ilkeleri, kuraklık, iklim değişikliği, çevre, çevrenin korunması, karbon salımı, karbon ayak izi, su ayak izi

Çerkezköy ve Kapaklı’da planlanan termik santral iptal edildi

Çerkezköy ve Kapaklı halkının en sonunda yüzü güldü. Planlanan termik santral iptal edildi.

Bilim insanlarından Gediz Deltası için çağrı

İzmir’in Gediz Deltası hakkında çalışan on iki akademisyen ve araştırmacı bir araya gelerek deltanın sorunları ve koruma öncelikleri konusunda çağrıda bulundu.

100 metreye 27 kilo atık

Akdeniz Koruma Derneği, Muğla Gökova Körfezi’ndeki Akçapınar sahilinde 2018 yılında, plastik, tekstil, kağıt, odun, metal, cam, kauçuk olmak üzere altı farklı malzeme grubundan toplam 27 kilo atık bırakıldığını tespit etti.

TEMA Vakfı’ndan vekillere çağrı

Sanayi Komisyonu’nda kabul edilen Maden Kanunu ve Bazı Kanunlar Hakkında değişiklik öngören Torba Yasa Tasarısı’nın çevreye zarar verecek maddeler içerdiğine dikkat çeken TEMA Vakfı milletvekillerine çağrıda bulundu: “Tasarıyı kabul etmeyin, ormanları ve havamızı koruyun.”

Almanya 2038’e kadar kömürü terk ediyor

Dünyanın dördüncü büyük ekonomisi ve Avrupa'nın en çok kömür tüketen ülkesi Almanya, 2035 ile 2038 yılları arasında tüm kömür tüketimini sona erdirmeyi planlıyor.

TEMA’dan Çanakkale çağrısı

TEMA Vakfı, Kaz Dağı’nın yüzde 80’i ile Kaz Dağı Ulusal Parkı’nın bir bölümünü barındıran, tarımda ise buğdaydan narenciyeye kadar ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin en zengin illeri arasında yer alan Çanakkale için; “Çanakkale’nin doğasını ve tarım alanlarını koruyalım” çağrısında bulundu.

Zeytinoğlu’ndan ücretli plastik poşet açıklaması

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: “Çevreyi korumak istiyorsak yalnızca plastikler değil kâğıt, cam gibi her türlü malzemeyi bilinçli tüketmek zorundayız.”

Dört havzada Nehir Havza Yönetim Planları hazırlandı

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, 29 Aralık 2014 tarihinde başlayan ve Avrupa Birliği malî desteği ile yürütülen “Havza Koruma Eylem Planlarının Nehir Havza Yönetim Planlarına Dönüştürülmesi Projesi” ile Meriç-Ergene, Konya, Büyük Menderes ve Susurluk Havzalarına yönelik Nehir Havza Yönetim Planları hazırlandığını duyurdu.

Yazarlar

4,802BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
367TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Yumurta Yemi Premiksine Alternatif Bir Katkı: YEŞİL ÇAY

Son zamanlarda antioksidanlı yumurta olarak söz edilen grupların üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, yumurta yemi premiksine alternatif bir katkı olarak yeşil çay tozunun kullanıldığına ilişkin araştırma denemeleri bulunmakta olup, yumurta kalitesini yükseltmeye önemli düzeyde katkıda bulunduğu bildirilmektedir.