Ana Sayfa Haber Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ilkeleri, kuraklık, iklim değişikliği, çevre, çevrenin korunması, karbon salımı, karbon ayak izi, su ayak izi

Gıda Sürdürülebilirliği Medya Ödülleri sahiplerini buldu

"Açlık ve Obezite", "Gıda ve Yakıt", "İsraf ve Açlıktan Ölüm" başlıklarında geleceğimizi tehdit eden konulara ışık tutmak için düzenlenen yarışmanın kazananları gerçekleştirilen Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu’nda açıkladı.

İzmir Körfez Geçişi projesi iptal edildi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan (Otoyol ve Raylı Sistem Dahil) İzmir Körfez Geçişi projesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 04.04.2017 tarih ve 4586 sayılı "Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" kararı İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Karar hakkında daha önce yürütmeyi durdurma kararı verilmişti.

5 trilyon plastik poşetin geri dönüşüm oranı yüzde 1 bile değil!

Dünya 2018 yılında 5 trilyon plastik poşet tüketti. Bu poşetlerin yüzde 1’inden daha az bir kısmının geri dönüştürüldüğü saptandı.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni şehrinizde gerçekleştirmek ister misiniz?

Kasım ayı içerisinde İstanbul’da gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni (SYFF) şehirlerinde gerçekleştirmek isteyenler için Aralık ayında başvurular açılıyor.

Bozayılar sağlıklı yaşam alanlarının göstergesi

Bozayılar (Ursus arctos) beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimleri ile içinde bulunduğu yaşam alanlarının sağlıklı olduğunun göstergesi. Bu nadir türün korunması insanın da dahil olduğu tüm canlılar için büyük değer taşıyor.

Bakan Pakdemirli: “Orman yangını başına zarar gören alan miktarı azaldı”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’de meydana gelen orman yangınları başına zarar gören alan miktarının azaldığını açıkladı. Pakdemirli, son 10 yıl ortalamalarına göre yangın başına 3,74 hektar alan zarar görmüşken, bu yıl bu rakamın 20 Kasım itibarıyla 2,49 hektara gerilediğini bildirdi.

Çöpte Kaybolan Servet 1,5 milyar TL

TSKB Ekonomik Araştırmalar tarafından hazırlanan, “Atıkta Değer Var” başlıklı rapora göre, Türkiye’de sadece yerleşim birimlerinde bir yılda geri dönüştürülmeyen atık tutarı 1.5 milyar TL’nin üzerinde.

Eber, Burdur, Akşehir ve Meke Gölü kurumaya yüz tuttu

Göllerden ve su kaynaklarından bilinçsiz su alımlarının, buraların ekoloji dengesini bozduğunu vurgulayan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Eber Gölü, Burdur Gölü, Akşehir Gölü ve Meke Gölü'nün kurumaya yüz tuttuğunu belirtti.

Yazarlar

4,068BeğenenlerBeğen
14TakipçilerTakip Et
345TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et

Gıdalar, Beslenme ve Kanser

Gıda Işınlama ile Raf Ömrü Stabilitesi ve Ürün Muhafazası

Gıda ışınlama teknolojisi; gıdaların korunması, gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi, gıdalarda raf ömrünün uzatılması için uygulanan, geleneksel yöntemlere alternatif bir gıda muhafazası yöntemidir; zira kimyasal katkı maddeleri, fumigantlar tüketici sağlığına ve güvenliğine zarar verebilmektedir.