Yapı Kredi’den Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğine destek

0
7379
Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı ile bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş canlı türlerinin korunması için çalışan yerel sivil toplum kuruluşlarının projelerine hem maddi hem de bilimsel destek sağlanıyor.

Yapı Kredi, WWF-Türkiye’nin 2011’de başlattığı Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nın ana sponsoru oldu.

Yapı Kredi, Türkiye’de biyolojik çeşitlilik konusunda farkındalık yaratmak ve ülkemizin sahip olduğu biyolojik çeşitliliği korumak amacıyla, 2014 yılından bu yana Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF-Türkiye) Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nı destekliyor. Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğini korumak için verdiği desteği daha da artıran Yapı Kredi, bu yıl programda ana sponsor olarak yer alıyor.

Şah Kartal

Bu yılki Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nda Yapı Kredi ana sponsorluğu ile Rize Hemşin’deki karakovan arıcılığı, Muğla Fethiye’deki su samurları ile Trakya ve Bolu’daki şah kartallarını korumaya yönelik projeler desteklenecek.

Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı ile bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş canlı türlerinin korunması için çalışan yerel sivil toplum kuruluşlarının projelerine hem maddi hem de bilimsel destek sağlanıyor. WWF-Türkiye’nin 2011’de başlattığı program ile bugüne dek 13 proje hayata geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here