21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

semt pazarları

İçişleri Bakanlığından Pazar Yerleri Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Pazar Yerleri Genelgesine göre, tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

COVID-19 Salgın Döneminde Semt Pazarlarının Yönetimi

Açık alan olması nedeniyle semt pazarlarında virüs bulaşma riskinin kapalı alan satış mağazalarına göre daha düşük olacağı sağlık uzmanlarınca dile getirilmektedir. Bu durumda COVİT-19 salgın döneminde semt pazarlarının yaş sebze ve meyve temininde daha etkin kullanılması gerekmektedir.

Pazar yerlerinde satılan balığa dikkat!

Balık insan beslenmesinde hayvansal protein kaynağı olarak çok önemli bir yere sahip, ayrıca içerdiği omega 3 gibi çoklu doymamış yağ asitleri bakımından da oldukça zengin bir gıdadır. Ancak yapısal yönden de bozulmalara açıktır. Bu sebeple, av yasağının kalktığı ve balık sezonunun başladığı bu günlerde, pazar yerlerinde satılan balıklarda büyük risk görülmektedir.

İstanbul’un semt pazarları navigasyona girdi

Yandex Navigasyon, İstanbul’da kurulan semt pazarları konusunda önemli bir çalışma yaptı. İstanbul’un tüm ilçelerindeki 66’sı kapalı olmak üzere 440 adet pazar yerini haritasına ekleyen Yandex, kullanıcılarının pazar yerlerine yanlışlıkla girmesini önleyerek daha doğru bir rota oluşturmasını sağlayacak.

İki bayramda, bir yıllık satışa eşit ciro yapılıyor

Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz: “Ramazan ve Kurban bayramlarında, bir yıl boyunca satılan şeker kadar hediyelik ve ikramlık şeker satışı gerçekleşiyor.”
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img