24 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası

Balparmak’tan Arıcılık Akademisi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) desteğiyle hayata geçirilen Balparmak Arıcılık Akademisi, kırsal kalkınma bölgelerindeki kadın ve gençlerin arıcılığa kazandırılmasını hedefliyor.

Küresel coğrafi işaretli gıda ticareti 50 milyar dolara ulaştı

FAO-EBRD ortak çalışması, menşe yerlerine bağlı gıda ürünlerinin kırsal alanlara ekonomik ve sosyal açıdan faydalı olduğunu ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik ettiğini ortaya koydu. Coğrafi İşaret (Cİ) etiketi ile tescil edilen gıda ürünleri, dünya çapında 50 milyar doların üzerinde bir yıllık ticaret değerine ulaştı.

Kuruyemişçi Peyman’a 32 milyon Euro kredi

Kuruyemiş sektörünün öncü şirketlerinden Peyman, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile teknolojiye, tarım altyapısına, ihracata ve fabrika yatırımlarına hız vermek üzere, 32 milyon Euro tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.

FAO-EBRD değerlendirmesi: tarımsal artıkları biyoenerjiye dönüştürme 

Değerlendirme 2023 yılına kadar enerji tüketiminin yüzde 20'sini yenilenebilir kaynaklardan sağlamayı hedefleyen Türkiye’nin potansiyelini de ele alıyor.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Balparmak’a kredi

Balparmak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 20 Milyon TL (yaklaşık 4,4 Milyon Euro) değerinde kredi finansmanı anlaşması imzaladı.

Tarımsal Finansmanda Sürdürülebilirlik

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), 2010’dan bu yana Türkiye’de uyguladığı ‘Türkiye Mikro ve KOBİ Finansman Programı’ ve ‘Türkiye Tarım KOBİ Finansman Programı’ kapanış çalışmaları kapsamında “Tarımsal Finansmanda Sürdürülebilirlik Konferansı” düzenleyecek.

Anadolu Etap’a 50 milyon Euro kredi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 50 milyon Euro değerinde, 6 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzalayan Anadolu Etap, bu destekle markalı meyve pazarındaki yatırımlarına, meyve suyu üretimindeki büyümeye devam edeceğini açıkladı.

Borsa İstanbul 142. yılını kutladı

Dünyanın bilinen en eski borsasının kurulduğu Anadolu’da ticaretin kilometre taşı olarak anılan İpek Yolu, Baharat Yolu ve Kapalı Çarşı’nın ardından Dersaadet Tahvilat Borsası olarak serüvenine başlayan ve bugün Türk finans dünyasının en önemli projelerinden biri olan Borsa İstanbul, 142....

Borsa İstanbul, EBRD ile ortaklık anlaşması imzaladı

Borsa İstanbul, ön protokol imzaladığı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ortaklık anlaşmasını imzaladı. Düzenlenen imza törenine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul Genel Müdür/CEO’su Tuncay Dinç ve EBRD Birinci Başkan Yardımcısı Phil Bennet katıldı. İmza töreninde Borsa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img