Balparmak ar-ge merkezi

Balparmak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 20 Milyon TL (yaklaşık 4,4 Milyon Euro) değerinde kredi finansmanı anlaşması imzaladı.

Balparmak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yaptığı anlaşma sonucunda 20 milyon TL (yaklaşık olarak 4,4 milyon Euro) tutarında kredi finansmanı alacak. EBRD Türkiye Genel Müdürü Arvid Tuerkner; “Ar-Ge günümüzde stratejik büyümenin önemli bir aracı. Dolayısı ile bu finansmanı Ar-Ge çalışmalarında kullanacak olan Balparmak’ın da hem marka olarak konumunu güçlendireceğine hem de yurtiçi ve yurtdışı satışlarını artıracağına eminiz.” diye konuştu.

Özen Altıparmak

Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak ise “Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan alacağımız bu kredi, Türkiye’ye ve markamıza duyulan güvenin önemli bir göstergesi. Türk ekonomisine, Türkiye’nin eşsiz florasına, Türk arıcılığına ve bal sektörüne olan inancımızı bu finansal destek ile güçlendirerek, hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. EBRD ile yaptığımız işbirliği, sağlıklı nesiller için doğal ve sağlıklı bal ile katma değerli arı ürünlerini tüketicilerimize sunma konusundaki kararlılığımızı destekleyecek.” dedi.

Kadınlara ve Gençlere Online Arıcılık Eğitimi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan alınan finansmanın, Balparmak’ın arıcılarla birlikte yürüttüğü projelere de katkı sağlayacağı bildirildi. Balparmak’ın bu destekle, Muğla’da hem kadınlara hem de gençlere vereceği online arıcılık eğitimlerini geliştirip daha çok kişiye ulaşmasını sağlamanın yanı sıra eğitim vereceği gençlere istihdam olanağı da sağlayacağı kaydedildi. Balparmak Türkiye’nin çeşitli arıcılık merkezlerindeki arıcı eğitimlerine bugüne kadar yaklaşık 1500 arıcı katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz