19 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024

Adana

Çukurovalı çiftçi: “Hasat günü ama hiç mutlu değiliz.”

Çukurova bölgesinde buğday hasadına başlandı ancak geçen yıla göre yüzde 100 artan girdi maliyetleri yüzünden çiftçi mutlu değil.

”Buğday taban fiyatı en az 2,57 lira olmalı”

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut, buğday maliyetinin 2,14 lira olduğunu, taban fiyatın, karlılık ve sürdürülebilir bir üretim için en az 2,57 lira olması gerektiğini belirtti.

Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına yeniden başvurdu

Adana, UNESCO yaratıcı şehirler ağına yeniden başvurdu

2020 yılının Coğrafi İşaret şampiyonu Bolu oldu

Destek Patent tarafından derlenen TÜRKPATENT’in 2020 yılına ait verilerine göre, en çok coğrafi işaret tescili gıda alanında alınırken, en çok tescil alan il ise Bolu oldu. Bolu’yu, Adana ve Gaziantep takip etti.

Adana’daki termik santral inşaatı kural tanımıyor

Adana’nın Yumurtalık ilçesinde inşaatı devam eden Hunutlu Termik Santrali’inin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuna aykırı ilerlediği ortaya çıktı.

CHP’li Barut: “Mısır alım fiyatını revize edin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, ton başına bin 325 lira olarak açıklanan mısır alım fiyatlarının en az bin 500 lira olarak revize edilmesi çağrısında bulundu.

İran’dan Rize’ye gelen 21 ton çay ortada kaldı

İran’dan yüklediği kuru çayla, Rize’nin İkizdere ilçesi Sivrikaya mevkiinde kaza yaparak devrilen tır olayı giderek esrarengiz bir hal alıyor.

Aşırı sıcaklar narenciyeye büyük zarar verdi

Geçtiğimiz hafta ülke genelinde yaşanan, mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıkları nedeniyle Çukurova’daki narenciye çeşitlerinden erkenci limon, mandalina, portakal ve bazı orta erkenci mandalina çeşitlerinde yaklaşık %80’in üzerinde meyve döküm zararı yaşandı.

Adana çiftçisi dertli

Sürekli artan maliyetlere karşın, ürününü maliyetinin altında satmak zorunda kalan, pazarlayamayan Adana çiftçisinin çok sıkıntılı ve perişan hâlde, üretim yapamaz hâle geldiğini söyleyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Çukurova topraklarında çiftçilerimizin bu bereketli topraklar üzerinde durumu buysa İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çiftçilerin hâlini düşünmek bile istemiyoruz.” dedi.

Adana İSO 500’de 14 firma ile yer aldı

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 'Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' arasında, Adana’dan 14 sanayi firması yer aldı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img