Okul Sütü ihalesi 14 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Daha önce iki kez yapılan ancak her iki ihalede de verilen tekliflerin belirlenen yaklaşık maliyetlerin üzerinde olduğu gerekçesiyle iptal edilen Okul Sütü İhalesi’nin üçüncüsü 14 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2017- 2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında başlayacak olan Okul Sütü Uygulamasında, dağıtımı yapılacak sütün temini için üçüncü kez ihaleye çıkıyor. Daha önce iki kez “verilen tekliflerin belirlenen yaklaşık maliyetlerin üzerinde olduğu” gerekçesiyle iptal edilen ihalede yeni teklifler, bu kez 14 Aralık Perşembe günü toplanacak.

Bakanlıktan ihaleye ilişkin yapılan yeni duyuruda şunlar kaydedildi:

“Okul Sütü Programı kapsamında yaklaşık 32 bin bağımsız anaokulu, anasınıfı ve ilkokulda 6 milyon öğrenciye, pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde, haftada 3 gün süreyle 200 ml sade, yağlı UHT içme sütü dağıtılacaktır.

Okul Sütü dağıtımı 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde başlayacaktır.

Okul Sütü Programı ile öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Okul Sütü temini için ihale, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 21 inci maddesine göre Pazarlık Usulü ile 14.12.2017 Perşembe günü saat 14.00′ da Bakanlığımızda yapılacaktır.

İhale dokümanları “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü 4. Kat 417 Nolu Oda Eskişehir Yolu 9. Km. Lodumlu-Ankara” adresinde ve www.tarim.gov.tr internet adresinde istekliklerce görülebilecek olup Hayvancılık Genel Müdürlüğünde satışı yapılacaktır.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER