11.5 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 4, 2022

yiyecek içecek sektörü

Fransa’da kafe, restoran ve barlar açıldı

Fransa'da koronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılırken, ülke genelinde bar, restoran ve kafeler bugün yeniden açıldı.

Kerry Group’ta İnanç Işık’a yeni görev

Kerry Group’ta İnanç Işık’a yeni görev

Mansur Yavaş’tan yiyecek-içecek esnafına destek çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlattı. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.

Yiyecek ve içecek hizmeti işletmelerine ciro kaybı desteği kararı yürürlükte

2019 yılında ya da öncesinde başladığı işine halen devam eden ve 27 Ocak 2021 itibariyle faal mükellefiyeti bulunan, 2019 yılındaki cirosu 3 milyon lira ve altında olup söz konusu yıldaki cirosuna oranla 2020'deki cirosu yüzde 50 ve üzeri azalan işletmeler ‘ciro kaybı desteğinden’ faydalanacak.

Ankara Kent Konseyi yiyecek-içecek sektörü için toplandı

Ankara Kent Konseyi (AKK), devam eden pandemi süreci nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve zor günler geçiren yiyecek ve içecek sektörünün temsilcilerini bir araya getirerek, yaşadıkları sorunları masaya yatırdı.

ATO’dan üyelerinin ‘yemek kartı boykotuna’ destek!

Ankara Ticaret Odası (ATO), yemek kartlarına uygulanan yüksek komisyonlar nedeniyle 27 Aralık Çarşamba günü boykot yapmaya hazırlanan üyelerine destek verdi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösteren ATO üyelerinin yemek kartlarının komisyon oranları nedeniyle mağduriyet yaşadığını belirterek, komisyon oranlarının aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img