22 C
Ankara
Cumartesi, Haziran 15, 2024

gıda bileşeni

Temiz etiketli uygulamalar için çözünebilir pirinç nişastası

Fonksiyonel gıda bileşeni üreticisi BENEO, yeni ürünü, prejelatinize fonksiyonel doğal pirinç nişastası Remypure S52 P’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Cargill’den müşterilerine 7/24 emtia bilgisi sağlayan dijital mobil uygulama

Cargill, küresel emtia fiyatlarına ve sektörel bilgilere gerçek zamanlı ulaşımı sağlayan Market Intelligence (MiApp) mobil uygulamasını, Türkiye’deki müşterilerinin kullanımına da açıyor.

50 milyon TL yatırımla helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor

Uyguner Deri ve Jelyap, yaklaşık 50 milyon TL'lik yatırımla kurdukları Gelner ile Balıkesir’de helal jelatin ve kolajen üretimine başlıyor. Yeni fabrikada üretimin yüzde 90’ının ihracata yönelik olacağı bildirildi.

Gıda aromasına 20 milyon dolar yatırdı

Koku kimyasalları üreticisi Seluz, 20 milyon dolarlık ilave bir yatırımla gıda aroması üretim tesisi kurdu.

Buğday proteininin yükselişi

Bezelye, pirinç ve kanola gibi bitkisel proteinler varlığını hissettiriyor olsa da, buğday proteini 2019'da yeni et alternatifi ürün lansmanlarında en çok kullanılan bitkisel protein oldu. Buğday proteinlerinin popülaritesi, özellikle besleyici ve lezzetli, bitkisel yeni gıda konseptleri oluşturmaya uygun olmasından kaynaklanıyor.

Alkolsüz içeceklerde alkol mü var?

Alkolsüz içeceklerin alkol içerip içermedikleri, dini açıdan haram olup olmadıkları yıllardır tartışılıyor. Bu doğru mu? Alkolsüz içecekler gerçekten alkol içeriyor mu?

Eğer böcek yeme fikri midenizi kaldırıyorsa kötü haber…

Kırmızı gıda boyalarının neredeyse tamamı ezilmiş böceklerden üretiliyor ve muhtemelen farkına bile varmadan defalarca böcek yediniz.

Sağlıklı Sindirim Sistemi – Tüketicilerin Yeni Sağlık Gücü

Sindirim sistemi sağlığı yıllardır gündemde. Günümüzde yaşam tarzlarının, pazar trendleri ile benzerlik göstermesi, sindirim sistemi sağlığını, gün geçtikçe sayıları artan bir tüketici grubunun zihninde, tıp odaklı bir konu olmaktan çıkarıp, sağlıklı yaşama dair bir konu haline getiriyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img