11.2 C
Ankara
Cuma, Şubat 23, 2024

BESD-BİR

BESD-BİR’den 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü mesajı

BESD-BİR’den 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü mesajı

Sağlıklı Ramazan sofralarıyla ilgili basit ipuçları

Ramazan ayında nasıl beslenmeliyiz? Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR), oruç döneminde diyetinizin dengeli ve sağlıklı kalmasını sağlamak için bazı basit ipuçları paylaştı.

BESD-BİR Başkanlığına Naci Kaplan seçildi

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin (BESD-BİR) 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Naci Kaplan seçildi.

BESD-BİR: Beyaz et sektöründe kadın istihdam oranı Türkiye ortalamasının üzerinde

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), yaptığı sektör bazlı araştırmada, Türkiye Beyaz Et Sektörü kadın istihdam oranının yaklaşık yüzde 40 olduğunu açıkladı.

Uluslararası Kanatlı Konseyi’nden COVID-19 açıklaması

Dünyada 23 üye ülke ve 52 asosiye üyesi ile kanatlı üretiminin yüzde 90’ından fazlasını temsil eden Uluslararası Kanatlı Konseyi (IPC); Coronavirüs (COVID-19) salgınından dolayı belirlediği ilkeleri dünya kamuoyuna açıkladı.

Sevgililer Günü için yemek tarifleri mi arıyorsunuz?

Sevgililer Gününde sevginizi göstermenin en iyi yolunun güzel yemekler yapmak ve birlikte güzel vakit geçirmek olduğunu düşünüyorsanız size bir birinden farklı ve lezzetli tavuklu tariflerin buluştuğu bir web sitesi önerimiz var.

Beyaz et sanayicilerinden sürdürülebilir üretim ve sağlıklı beslenme vurgusu

BESD-BİR Başkanı Dr. Sait Koca: “Dünyada 815 milyon kişi yatağa aç girerken bizler sürdürülebilir üretim ve sağlıklı beslenmeye daha çok odaklanmalıyız.”

Kanatlı eti üretimi 2,23 milyon tona çıktı

BESD-BİR Başkanı Sait Koca: “Kanatlı eti üretimi 2018 yılında 2,23 milyon tona çıkmıştır. Bunun 2,16 milyon tonu tavuk eti 70 bin tonu hindi etidir. Kanatlı eti üretiminin yüzde 96,9 u tavuk eti, yüzde 3,1 hindi etidir. Üretilen tavuk etlerinin en az yüzde 95’i piliç etidir. Türkiye’de kişi başına kanatlı eti tüketimi sürekli artarak 22 kilogramlar seviyesine ulaşmıştır.”

Rekabet Kurulu’ndan 9 piliç üreticisi ve BESD-BİR’e ceza

Rekabet Kurulu, fiyat düzeyini birlikte belirledikleri gerekçesiyle 9 piliç üreticisi firmaya, rekabeti kısıtlayıcı davranışları kolaylaştırıcı eylemleri nedeniyle de Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’ne (BESD-BİR) toplam 156 milyon 703 bin 144 lira idari para cezası kesilmesine karar verdi.

Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na eleştiri

Zootekni Bilim Kongresinde konuşan Türkiye Yem Sanayicileri Birliği Başkanı M. Ülkü Karakuş; “Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu listesi açıklandı. Kurulda 6 tıp doktoru bir gıda mühendisi var. Ziraat mühendisi ya da tarımda yer alan mesleklerden kimse yok. Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz.” dedi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img